Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy sofőrt megállít a...

Ha egy sofőrt megállít a rendőr, és kiderül, hogy súlyosan ittas, mit csinálnak a sofőrrel?

Figyelt kérdés
Beviszik? Benntarthatják? Meddig?
2018. nov. 30. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Engem ittas kerékpározásért is bevittek hátrabilincselt kézzel. De tessék:

[link]

2018. dec. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kinti teszter mértékétől függ. Nem rég jött egy változás, ha a rendőrnék a helyszínen lévő szonda 0,05 mg/l értéknél többet ír akkor kötelességük bevinni és egy hiteles “nagy” szondát alkalmazni. Dräger/ Seres általában. Ha 0,15mg/l alatt érték lesz a vége akkor 30.000ft közigazgatási bírság plusz büntetőpont ( hirtelen nem tudom mennyi, talan 6). 0,15 és 0,25 között 100.000ft plusz 8 pont. 0,25 felett pedig ugrik a jogsi és büntetőeljárás indul, ami végén akár 2-300.000 ft bírság is lehet plusz eltiltás X hónapra.
2018. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom börtön jár ha nagyon sok alkohol van valaki vérében, mert az már gondatlan emberölési kísérlet.
2018. dec. 6. 15:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez beromság. Ha sok ittas vezetésed van, amiből sok a 0,25 mg/l érték feletti( büncselekményi határ), akkor dötnhet ugy az eljáró, hogy letöltendőt ad, de ez nagyon ritka és kivételes esetekben van, többszüri "visszaesőknél".
2018. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!