Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Műszakíztatás alatt milyen...

Műszakíztatás alatt milyen jogon száguldoztak az autómmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Múlt héten kaptam vissza a műszakiról az autómat. Semmi sem tűnt fel, km óra is úgy volt kb, mint mikor beadtam. Tegnap nap viszont jött egy 90 ezres bírságról csekk, miszerint a megyeszékhelyen a megengedett 50 helyett 100-al hajtottam.


Az időpont szerint pont akkor, mikor műszakiztatáson volt a kocsi. Egyből telefonáltam is a szervízbe, elmondtam mi a bajom, kis háttérben pusmogás után rám csapták a telefont. Jó, tételezzük fel, hogy elvitték tesztkörre. De egy 30 km-re lévő városba?!


Ez volt az egyetlen hely, ahol záros határidőn belül vállalták, mert jövő el kell mennem az ország másik felébe.

Friss jogsis vagyok, annyira még nem vágom, hogy mikor, mire kell figyelni. :(


Járt már így más is?



2018. dec. 6. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tudod papírokkal bizonyítani, hogy nem nálad volt a kocsi akkor egy ügyet megér, már csak a pofátlanságuk miatt is, a km-óra visszatekerésről nem is beszélve, lehet, hogy 5-600 km-t is mentek vele, vagy akármennyit.
2018. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csekket, meg, ha van papírod róla, hogy műszakiztatni volt az autó és nem nálad (nem tudom van-e ilyen, se autóm, se jogsim) vidd be a legközelebbi rendőrségre és mond el, hogy mi van. Meg, ha a továbbiakban felhívod megint a szervízet az ügyről mindenképpen csinálj hangfelvételt a beszélgetésről.
2018. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták!

Séta a rendőrségre az összes bizonyítékkal és feljelentés!

2018. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony jármű önkényes elvétele bűncselekmény.

Menj utána, a tényállást nyugodtan küldd el nekik e-mailben.

2018. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól értem akkor, hogy ha megteszem a feljelentést, akkor én képviselem a vádat, nem pedig az ügyész? Mert ahogy látom ez nem közvádas dolog.
2018. dec. 6. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ügyvéded viszi sztem a dolgot, de az ő költségét is rájuk vered. Mindenképp ügyvéd, írass vele egy levelet, amelyben leírja a tényeket és a következményeket, és azt is esetleg, hogy hajlandó vagy peren kívüli egyezségre.
2018. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeséget írok de a következő műszaki idejére nem árthatna egy GPS nyomkövető a kocsiba. Úgy gyerekjáték lenne a bizonyítás. És persze legközelebb máshoz vidd.
2018. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az lesz, mert ebből most sokat tanultam. Gps már nem drága. Hétfőn találkozok az ügyvéddel, ez nem lesz annyiban hagyva. A legjobban az bosszant, hogy bármiféle magyarázat miatt rámcsapták a telefont.
2018. dec. 7. 10:45
 10/10 A kérdező kommentje:
miatt =helyett (T9, utállak)
2018. dec. 7. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!