Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrnek lehet adni dolgoka...

A rendőrnek lehet adni dolgokat, ha nem kérsz cserébe semmit?

Figyelt kérdés
Épp az imént láttam egy motovloggert aki Mikulás ruhában osztotta a szaloncukrot, és oda ment egy rendőrhöz is, de a rendőr azt mondta nem fogadhatja el hivatalosan. Most kérdem én, hogy ezt csak a kamera miatt mondta vagy tényleg így van? És ha így van, akkor valaki megmagyarázza nekem hogy ha nem kérsz cserébe semmit akkor miért nem adhatsz jelen esetben szaloncukrot egy rendőrnek?

2018. dec. 15. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Például mert lehet benne kábszer, aminek hatására a biztos úr Pokémonnak látja a járókelőket, és elkezdi levadászni őket - valódi fegyverrel.
2018. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

"A rendőrnek lehet adni dolgokat, ha nem kérsz cserébe semmit?"

Igen.

Személyi a igazolványodat, jogosítványodat, lakcímkártyádat vagy útleveledet.

2018. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Épp tegnap láttam a tévében egy ember adott egy üres sörösüveget a rendőrnek, aki elfogadta. Igaz 20 méterről dobta, és a rendőr nem tudta elkapni, de szép gesztus volt :D
2018. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak van igaza a többin meg jót röhögtem köszi :DDD
2018. dec. 15. 21:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor érthető voltam. Nem mindig sikerül. :)
2018. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez elég hülye kérdés. Nos saját szememmel láttam, hogy bementek és szendvicset kértek a büfében. A büfés ingyen akarta adni, de ezt nem fogadták el. Minden ilyesféle szívesség lekenyerezésnek számít.
2018. dec. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az állomány szolgálati hivatali tevékenységevel kapcsolatos ajándékot, jutalmat kedvezményt vahy más elönyt, a jogszabályban foglalt kivétellel nem fogadhat el! A rendörségi törvény és a szolgálati szabályzat szerint!
2018. dec. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es válaszolónak: Pont ez a kérdés, hogy köze nincs egy szaloncukornak egy szolgálati tevékenységet befolyásoló tárgyhoz. Ezért kérdeztem.
2018. dec. 16. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Hulye a rendszer, ezt lehet erre mondani, nem fogadhatja el. Fentebb kell ezt megerdeklodni. Egyebkent ha a rendorkapitany cimere elkuldi a szaloncukrot, ugy mar elfogadhatja eloljarojatol.
2018. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, egy szál virágot sem fogadhat el, ha mondjuk szülinapjàra kapja akkor sem, csak akkor fogadhatja el ha szolgálati elöljárója engedélyezi
2018. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!