Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a rendőrség egyre inkább "elnőiesedik"?

Figyelt kérdés

A testületben egyre több a nő, főleg a tisztek között.

Mi a véleményetek erről?


Nem vagyok híve semmilyen nemi alapú megkülönböztetésnek, de valahogy szerintem a rendőrség az a munkahely ami inkább férfiaknak való és nem csak a fizikai követelmények miatt.


Ennek ellenére nem vitatom, hogy van nagyon sok jó rendőrnő aki normálisan végzi a munkáját, sőt élete hivatásának tekinti.


Véleményeiteket várom!


2010. jún. 27. 21:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%

Értelmesen válaszolok. És nem oltalak le, hogy tudsz ennyire baromságot kérdezni.


Szóval a nőknek is ugyanúgy meg kell csinálni az alapkövetelményeket, mint egy férfiaknak. És lehet hogy egy rendőr csaj simán a padlóra küldene téged egy csapással. És ahhoz, hogy a sebességmérőt fogja, arra meglesz az ereje, és arra is, hogy utolérje a tolvajt, ha meg elfajul a dolog, akkor ott már nem az erő fog számítani, hanem hogy milyen pontosan, milyen hidegvérrel tudja meghúzni a ravaszt, vagy pisztoly híján hogy tud bánni a gumibottal. Ahhoz meg ügyesség kell meg minimális erő, ami ugye megvan annak a nőnek akit felvesznek a követelmények miatt...

És ha itt tartunk, akkor ennyi erővel inkább nők legyenek a rendőrségen, mint elhízott "fánkzabálók" akik már futni se tudnak.

2010. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jó lenne, ha férfiak lennének.


Szerintem egy nő ne menjen férfias munkára, mert elveszti a nőiességét.


Gondoljunk csak a politikusokra...


[link]

2010. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
16%
Ez csak a látszat,de jómúltkor láttam a rohamosztagosok között a Deák téren(Magyar-Német barátságos) pár nagyon szép nőt..,ők kameráztak!Azért kellenek a nők is,de jórészt fériak vannak,és ez egy buta tévhit,hogy elférfiasodnak,mert a rendőrségnél szolgálnak!!!!!
2010. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Értelmesen válaszolnod nem sikerült, leoltani pedig elég finoman.

De persze ez betudható annak, hogy a kérdést és az alatta levő leírást nem értetted meg, tehát el van nézve. :)


Direkt írtam, hogy nem elsősorban a fizikai követelményekre gondolok, direkt írtam, hogy vannak jó rendőrnők.


A nagy elhízott rendőrök akcióban tényleg nem sokat érnek.


Az NCIS meg a többi ilyen film nagyon torzít, nagyon nem a valóságot festi le. Amit abban látsz elég messze esik a valódi rendőrségtől, de főleg Magyarországon.

Például nem lövöldöznek annyit és még csak a fegyvert sem rántják elő annyiszor.

De még sorolhatnám.



__________________________________________________________



Szerintem akkor sem egy nőies foglalkozás. Például elég nehezen tudnám elképzelni, hogy a barátnőm, majd később gyerekeim anyja, vagy az anyám, vagy a húgom bűnözők után rohangáljon, bűnözőket kapjon el, kihallgassa az elfogottakat, stb...

És ez nagyon nem leminősítés.

2010. jún. 28. 10:51
 5/29 anonim ***** válasza:

A kórházi nővérek nehezebb fizikai munkát végeznek (120 kilós betegek emelgetése, még ha ketten is emelik az elhízottakat), mint a közlekedési rendőrök.


Annó Görbe Nóra (Linda) sorozata is szerintem segített abban, hogy a nők is szívesen jelentkezzenek a rendőrségre.

2010. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%

A nk nem csak közlekedési rendőrök utolsó..,van köztük rohamrendőr is...,ki se néznéd belőle,várj felrakok képet!

éjjel-nappali üzlet elött:

[link]


vonulás:

[link]

2010. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az első nem írt hülyeséget!

Igenis a nőktől ugyanúgy megkövetelik a fizikai követelményeket, mint a fiúktól, és egy nőnek ezerszer többet kell dolgoznia azért hogy elismerjék a kollégái, pont azért mert nem egy nőies szakma. De épp ezért sok nő bizony helyben hagyja a pasikat úgy, hogy annnyit sem tudnak mondani, fakabát! A rendőrnőknek is tudi kell önvédelmi fogással földhöz vágni egy náluk nagyobb súlyú embert, pont azért ,mert kiképzik rá őket! Az önvédelmi sportok sem nőiesek, mégis nagyon sok nőt látsz az edzéseken. Na a rendőrsuliban pont ilyent tanítanik, kegészítve a kényszerítő eszközök megfelelő használatával.


Aztán pl a nők problémamegoldó készsége sokkal jobb a férfiakénál, épp ezért ők inkább készek kompromisszumra, megoldást találni egy problémára, mikor már a férfi társuk rég írná a bűntetőcédulát, vagy a feljelentést!

A rendőrségen pl családi perpatvarhoz álltalában küldenek rendőrnőket is, márha vannak (mert azért nincs annyira előiesedve) épp a fent említettek miatt!


És hogy elférfiasodnak. Hát igen az egyenruha, a nadrág, a baseball sapka, nem egy nőies viselet, de ezt álltalában 12 órán viseli az ember lány szolgálatban, utána civil ruha, ami nálam speciel magas sarkúból, szoknyából és dekoltált felsőből áll ilyenkor nyáron. Szépen fogm a motyóm haza megyek a családomhoz elfelejtem a melót, nevelem a gyerekeimet és vacsorát főzök a férjemnek, pont úgy mint más családanya. Nem tudom miért lennék én más mint egy civil állású nő. Attól, hogy nem egy iróasztalon tologatom egész nap az aktákat, vagy kávét főzök a főnöknek, vagy egy ruhaüzletben cicababáskodok.

Kicsit keményebb, mind fizikailag, mind lelkileg, de aki ezt választja tisztában van vele, hogy ez egy hivatás, életforma, ami bizony néha azzal jár, hogy ott kell hagyni karácsony este a családot a fenyőfa alatt, vagy a gyerek szülinapi zsúrját!


Egy rendőrnő

2010. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

rendőrnő: Neked mi a beosztásod a rendőrség keretein belül,járőr,készenlétis?

Egyébként én komálom a rendőrnőket,sztem vagányak!Amit képet belinkeltem,a készenlétis rendőrnőbe, ott hirtelen szerelmes lettem,nekem nagyon bejött!Meg láttam már modell kinézetű járőrnőt is,Ő is gyönyörű volt..,bárcsak egyszer egy ilyen igazoltatna!!!:)) 29F

2010. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Hát engem lehet nem szeretnél. Én fogdaőr vagyok! :))))
2010. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
19%
72 órára azért lehet eltudnálak viselni:D Persze csak vicceltem...,de akkoris becsülöm az összes rendőrnőt!;)
2010. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!