Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy rendőrt aki nincs...

Ha egy rendőrt aki nincs szolgálatban, civil ruhában van, megvernek az utcán és csak azután mutatja meg az igazolványát a támadóinak miután a földre került, de utána rögtön békén hagyják és elfutnak a támadók az nem hivatalos személy elleni erőszak?

Figyelt kérdés
Csak elméleti szinten vetem fel a kérdést, nem támogatom az erőszakot és nem vagyok rendőrellenes.
2019. jan. 11. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
19:00-20:00 között megírom.
2019. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Jogilag szerintem nem. Az más kérdés, hogy a rendőr helyében már csak bosszúból is azt állítanám, hogy mondtam, úgyis nekem hinnének.
2019. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A rendőr mindig szolgálatban van, ha ép a szabadságát tölti akkor sem nézheti tétlenül, ha valami törvénnyel szembemenő eseményt tapasztal.

Mindegy hol vered meg, ha egy farsangon ahol pingvinnek öltözött, ha feljelentést tesz.

2019. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor számít hivatali személy elleni erőszaknak ha a rendőri hivatás ellen irányul a támadás.


Ha egy rendőr szolgálaton kivül megversz mert lefeküdt a feleségeddel az nem hivatali személy elleni erőszak mert nem azért történt mert ő rendőr.


Ha szolgálaton kivül megvered mert köcsög rendőr akkor az hivatali személy elleni erőszak.


Ha egy nyugdíjas rendőrt megversz mert ő még rendőr volt megbirságolt téged az is hivatali személy elleni erőszak mert a rendőri hivatás miatt támadtad meg.


A te általad említett esemény jogilag nem hiv.szem. mivel nem azért támadták meg mert ő rendőr viszont ez nem azt jelenti hogy nem lesz a szerint birálva mert bármi történhet a bíróságon.

2019. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!