Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz amit hallottam a magyar...

Igaz amit hallottam a magyar rendőrök lőfegyver használati jogáról? Ennyire túlszigorított az egész?

Figyelt kérdés
A magyar rendőr ha egy bűnöző kezében fegyvert lát, először fel kell szólítania hogy dobja el a fegyvert, aztán ha nem dobta el, szólnia kell a bűnözőnek, hogy éles lőfegyvere van és használni fogja ha nem engedelmeskedik azonnal és csak ezután lőhet a bűnözőre? Mire ezeket elmondja a rendőr, egy tárat simán beleereszt a bűnöző. Amerikában nem így megy, ott tekintélye van a rendőrnek, de a törvények is lehetővé teszik hogy a rendőrnek tekintélye lehessen. Állítólag itt még a figyelmeztető lövés előtt is szóban kell tájékoztatni hogy figyelmeztető lövést fog leadni a rendőr és csak azután lehet leadni figyelmeztető lövést. Ha nem ezt teszi, nagyon megbüntetik a rendőrt.
2019. jan. 16. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Ez az USA-ban is így van.

Mi a problémád?

2019. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Rosszul tudod, egy lépés kimaradt. A felszólítás után köteles figyelmeztető lövést leadni, és csak azután jöhet a célzott.

Ugye ilyenkor bukik ki ha valaki páva és nem töltötte ki a szolgálati idejét.

2019. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amint tüzel közben a fegyveres rögtön lőhet szó nélkül , eszköztelen támadót is lerúghatnak ha igazoltatásnál támad ott sincs duma . Ha kellene hogy legyen szövegelés ezért vannak párban többen , egymás mellett vallanak .
2019. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Kettőt a fejébe egyet a levegőbe. Ebben a sorrendben. Figyelmeztető lövés kipipálva.
2019. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Csíru csak tudod mér fognak lecsukni?

Mer én igen. A lőpor nyom miatt. Úgyhogy, a négyeset is fel lehet venni a pávanyilvántartásba. Mondtam én ecsém, hogy itt rögtön kiütközik.


Kérjük több páva ne osszon meg hasonló okosságokat, mert ha valaki innen tájékozódik és elhiszi az nagyon hamar lesz nagyon nagy szarban.

2019. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A továbbiakban kérünk mindenkit, hogy ha netán pávacsírának érzi magát, ne nagyon vállaljon fegyveres szógálatot, mer még a plasztik lakot is rárohad!


Hahaha...

2019. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
50%

"Kettőt a fejébe egyet a levegőbe. Ebben a sorrendben."


Rossz ölet.

A masszív alkesz, leszázalékolt exhonvédnak igaza van. Meg lehet állapítani, hogy fejlövés előtt adtad-e le a figyelmeztető lövést.

2019. jan. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom milyen filmekből szerzelninfokat, de az amcsi rendor is felszolit, figyelmeztet hogy fegyvert fog hasznalni, levegőbe lő.

Ha durva a helyzet, akkor van lehetosege felszolitas nelkul is lőni, de mivel nehez bizonyitani hogy neked van igazad, csak végső esetben lőnek igy.

A #4 meg menjen vissza Battlefieldezni mielőtt ujabb hulyeseget ir.

2019. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alex Fly ***** válasza:

1. Fegyverhasználat alapjául szolgáló cselekmény abbahagyására irányuló felszólítás

2. Más személyek segítségül hívása

3. Kényszerítő intézkedések alkalmazása

4. Figyelmeztetés hogy fegyverhasználat következik

5. Figyelmeztető lövés leadása


Ezekbután már semmi akadálya a célzott lövésnek...

(Én nem levelezőn végeztem a honvédséget; pár őrséget lenyomtam)

2019. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Alex: ez a rendorseg, az orseg mas kicsivel, bar nem sokkal.


2-es lepes rendoroknel nincs, de teljesen jo a tobbi, talan nagyon minimalisan mashogy van leirva.


Az is le van irva, ha nincs ido ezen pontok megtetelere, akkor mellozhetoek. Es abban az esetben nem kell meg figyelmezteto loves se. Ezen rendorok egyes forrasok szerint meg lesznek hurcolva a kivizsgalassal, de mas forrastol olyat is hallottam, hogy kivizsgaljak es nincs problemaja a rendornek. :)

2019. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!