Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozók miért eröltetik az...

A nyomozók miért eröltetik az embert arra, hogy felderített legyen minél több bűnügy?

Figyelt kérdés

Régebben elkövettem egy hülyeséget,aztán egyszer csak kaptam idézést a rendőrségre.

Tudtam azt is hogy azért hívnak be,mert kiderűlt viszont nem volt kézzel fogható bizonyíték ,mert az esetet nem látta kamera csak azt,hogy bementem meg kijöttem,bent pedig bárki lehetett,mégha barátok is.

Tehát nem volt elég bizonyíték és amikor a nyomozó felkísért az irodába,elkezdte,hogy "tudja miért van itt",mondtam "miért?" erre felelte,hogy ő nem hülye, 25 éve van a rendörségen és neki ott nagy címe van,ő ott nagy ember. Azt mondta,ha együtt tudok vele működni,akkor ő nagyon rendes ember lesz,viszont,ha nem vagyok hajlandó együttműködni akkor ő lesz a legkeményebb ember és mutatott a falra,mondta,hogy "nézze meg a multamat" és ott volt a falon egy kép ahol ő boxolt és boxkupán kitüntetést ért el.


Erre mindent bevallottam.


Kérdésem:

Miért vannak annyira beindulva,hogy ha nincs kétséget kizáró bizonyíték csak gyanú és olyankor bevetnek ezt azt ,hogy kihúzzák az emberből a vallomást?

Mert gondolom,ha arról van felvétel,hogy az eseményről amikor azt veszi a kamera,hogy ott el is követik a cselekményt akkor nincsennek annyira bekattanva,mert megmutatják a gyanusitottnak és ha látja önmagát,hogy a cselekményt rögzítette a kamera akkor úgyis bevallja nincs mit tagadnia.


Miért vannak annyira beindulva,hogy kiszedjék az emberből,hogy ő volt vallja be?

Esetleg rengeteg felderítettlen ügy van és azért,hogy legyen már egy felderített is,vagy,ha egy nyomozó sose tud felderíteni dolgokat,előbb utóbb kirúgják,mert a kollégája meg fel tud deríteni dolgokat?

Vagy több lesz a fizetésük?

Miért?



2019. febr. 2. 20:44
1 2
 1/11 Alain Delon ***** válasza:
95%
Ez a dolga, te meg az elkövető vagy. Ugye nem baj, hogy nem sajnállak?
2019. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

kihallgatási stratégia.

látta,hogy a testi fenyítés kilátásba helyezése és nagyon erős ledominálás nálad célt érne,eljátszotta neked és nyert.

ha 25 éve ott van,akkor már van olyan jó emberismerő,hogy végigmér,meg pár mondatból egyből be tudja lőni a karakteredet a félelmeidet amiket utána kihasznál.

másnál meg bevisznek egy 10 centi vastag aktát,ami meg van rakva újságokkal,amit éppen találtak és ráírják a mappára a nevét és közlik,hogy ez a rengeteg irat mind az ellene szóló bizonyítékokat és tanúvallomásokat tartalmazza.


tehát nem hiszem,hogy be volt indulva,csak alkalmazott egy napi rutint,egy számára hétköznapi játszmát.

2019. febr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Haver, téged jól megszívatott egy rutinos nyomozó.
2019. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tudod a rendőröknek ez a munkája, ráadásul sokan közülük élvezik is. Van pár nyomozó ismerősöm, látnod kéne az arcukat mikor elmesélik a sztorikat,hogy egy-egy kis csíra

némi kis ráhatásra mennyire összefoss@ magát.

Mindég hatalmas röhögés a történet vége.

2019. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert,ha azt mondtam volna végig,hogy én nem követtem el,akkor megütött voln,azért mutatta a boxos multját?

Hát akkor abból neki jogilag baja lett volna.

Szerintem nem érte volna meg neki.

2019. febr. 3. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűseggel hozzád se nyúlt volna csak látta ha ezt mondja befosol.


Ha még szájba vágott volna neki lett volna baja? 10 kolléga tanúsítana rögtön hogy te megtamadtad.


Ha ilyen hülye vagy hogy elkövetted és lebuktal ne sírj. Valld be és vállald a következményét

2019. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ki az a buta akt beidéznek és megtámadná a rendőrt,ez azért hihetetlen,úgyis tudná az ügyészség,hogy nem támad a beidézett ember,hanem a rendőr kényszervallatás miatt vágta szájba. Az irodába pedig csak ő volt meg én,ha a kollégái mást mondanának,akik ott sem voltak az hamis tanúzás ,ezt nem hagytam volna annyiban.
2019. febr. 3. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:

7#


Persze. Nem hagytad volna annyiban. Meg úgysem ütött volna, meg ez meg az.


Mégis bevallottad mer betojtál. A spekulációk innentől kezdve tök feleslegesek.

rutinos volt. Bármi negativ nélkül megoldott egy rutinos ügyet.

2019. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez nem most volt.

Tavaly.

Vacak 15 ezer forint kárról volt szó.


Valamelyik válaszoló azt mondta,hogy jól megszivatott a rendőr.

Nem lettem megszivatva mert nem lett bíróság belőle,az ügyész közvetítői eljárást engedélyezett,a sértettel megegyeztem, kártalanìtottam és vége lett

az ügynek. Úgyhogy tiszta erkölcsit kaphatok.

2019. febr. 3. 15:14
 10/11 anonim ***** válasza:

A lelkiismereted remélem nem tiszta azért.


És hidd el szájba vágott volna ha akart volna.

2019. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!