Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet szólni a rendőrségnek...

Lehet szólni a rendőrségnek olyan emberről aki rendszeresen a piros lámpán megy át?

Figyelt kérdés

Egy nagy forgalmú 4 sávos útra szokott piroson kimenni. Inkább az a probléma, hogy mikor neki piros, akkor a gyalogosoknak zöld. Tegnap éppen mentem át a zöldön, mikor fordult rá a zebrára (neki piros volt ugye). Majdnem elütött, pedig nem szoktam csiga lassan sétálgatni a zebrán,és körülnézek mindig. Úgy megijedtem. Nézek rá, mutatom a lámpát, de csak nézett rám nagy szemekkel, majd gyorsan elhajtott.

Múltkor egy kisebb utcában is ment mint az őrült. Ment előttem egy lány gyalog, telefonált. Ez a kocsi majdnem elütötte. A lány is nagyon megijedt, elmondta a telefonba többször, hogy "majdnem elütöttek".

Napi szinten látom, ahogy megy át piroson gyorsan. Én azt is megértem, ha valaki siet, késésben van, de minden nap ez megy. Valakit egyszer tényleg el fog ütni, és nagyon nem szeretném egy ilyen hülye miatt a kórházban végezni.

Szerintetek lehet jelenteni a rendőrségnek pl videós bizonyítékkal, vagy hagyjam mert az ő baja?

N


2019. febr. 13. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha van valami felvétel akkor mindenképp szólj a rendőröknek, ha kicsit belegondolsz jó esély van arra is, hogy valakinek megmented így az életét.
2019. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
De ha már ennyiszer láttad ezt az ámokfutót, miért nem próbáltad a rendszámát felírni?
2019. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor fogok csinálni felvételt,ugyanis napi szinten ezt műveli. Nem értem mire jó ez neki.
2019. febr. 13. 10:08
 4/19 A kérdező kommentje:
Rendszámát felírhatom, de az elég ehhez? Vagy hisz nekem a rendőrség, ha pl nem látják a saját szemükkel a dolgot?
2019. febr. 13. 10:11
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent tehetsz. Max rendszámmal, pontos helyszínnel és időponttal addig zaklathatod a rendőrséget, amíg rádunnak és kimennek, kilesik és megbüntetik. Ha éppen nem veszi észre őket és nem tarja be a szabályokat éppen.
2019. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy neki tilos jelzése van? Igen gyakori, hogy a jobbra kanyarodásnak a zebrával egyszerre van szabad jelzése?

Egyébként rendszám biztosan nem elég.

2019. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a kiegeszito lampan zold van neki, ettol fuggetlenul igazad van mert neked van elsobbseged.
2019. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem! Nincs neki kiegészìtő jelzése! Úgy van, hogy először fordulhat ki a kocsi a kis utcáról a 4 sávosra. Neki pirosra vált. Aztán vált a gyologosnak zöldre. Nem vagyok vak.
2019. febr. 13. 11:04
 9/19 A kérdező kommentje:
Régebben volt ilyen kiegészìtő jelzéses dolog, de leszedték azóta. Most már minden lámpánál csak egyedül engedi az embereket. Nincs olyan, hogy kettőnek egyszerre van zöld.
2019. febr. 13. 11:11
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem vagy vak, de általában a kereszteződések geometriája olyan, hogy ha a zebra végénél állsz, nem látod a lámpa hogyan világít, ha pedig már az úttesten vagy, biztosan nem. Egyébként google utcaképet küldhetnél is
2019. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!