Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy natúr vasúti hídon...

Ha egy natúr vasúti hídon átmegyek kerékpárral az milyen bűncselekménynek minősül?

Figyelt kérdés
Olyan híd amin csak egy pár vasúti sín visz át, közúti közlekedésre alkalmatlan. Ha itt megyek át kerékpárral, mit kaphatok érte?

2019. márc. 7. 23:07
 1/8 Legális Technocol ***** válasza:
97%
Vasúti közlekedés veszélyeztetése, de önmagában ennyiért legfeljebb leszidnak ha meglátják. Ha viszont a mögötted levő vonatnak pl. erősen fékeznie kell, hogy ne üssön el és a szerelvényen ezért valaki megsérül (pl. hanyatt esik), akkor bírósági ügy.
2019. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Legális Technocol ***** válasza:
90%
*Pontosabban rendőrségi.
2019. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

#1

Ne legyél benne olyan biztos, hogy csak leszidják. Egy ilyenért simán kaphat felfüggesztett börtönt is akár, ha valaki megsérül miatta, akkor letöltendőt is.

2019. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk komolyabb folyókon, ahol huszon km-enként van csak bármi híd, mindig is kutya kötelesség volt megoldani a vasúti híd szélén legalább a gyalogos átjárást. (Ahol gyalogos átfér, ott egy bicikli is áttolható.) Vagyis normális körülmények között ilyen szituáció elő sem állhatna. Sokezer tonnás monstrumnál megoldani, hogy van még pár lemez oldalt a gyalogosoknak, nem tétel, hanem alapelvárás lenne. Ha a vasúti híd közelében épült másik közúti híd, akkor persze megtehetik, és meg is szokták, mert úgy kényelmes nekik, hogy letiltják a vasúti híd széléről a gyalogos átjárást. Akkor aztán bátran lerohaszthatják a hidat olyan állapotúra, hogy kilátni alul a folyóra...


Jut eszembe, egyszer autópályát is csak vasúti felüljárón át tudtam átszelni, különben kerülni kellett volna vagy 10 km-t. Ahogy azt a gépkocsiagyú tervezők elképzelték. Szerintem azon aggódjál, nem jön-e a vonat, ne ezen a zseniális jogállomon, azon inkább nekik kéne aggódniuk...


Ha kilométerekre beláthatóan nincs vonat, se egy teremtett lélek, akkor az ember rámegy a sínekre, azt jónapot. Ha meg nem belátható a pálya, akkor józan ember nem sétálgat a vágányon, akkor se, ha csókot osztanának érte.

2019. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerelőjárdán mész át, nem hiszem, hogy szólnak, ha az űrszelvényen kívül van.
2019. márc. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre veszélyes. És ahogy előttem írták, elég kaotikus néhány helyen. Nálunk például a réten átvezető vasútvonalon nincs semmi átjáró a belvárosig. A környékbeliek natúr átviszik kézben a bringájukat s ha szerencséjük van nem pont a síneken kapnak infarktust.
2019. márc. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki látott már olyan vasúti hidat ami egyben gyalogos közlekedésre is alkalmas ?
2019. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én, legutóbb 1 hete jártam olyanon. :D (Látom, hogy 5 éves a kérdés meg a válaszolónak nem is él a fiókja.)
jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!