Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tegyek ha becsaptak és én...

Mit tegyek ha becsaptak és én kerülök bajba?

Figyelt kérdés

Már korábban volt ezzel kapcsolatos kérdésem, de nem tudom mit kell csinálni.Röviden lakótársam megkért vegyem le neki a pénzét egyik hétvégén, borítékba, kártyájával együtt rakjam be a postaládába, mert jönni fognak érte, de el fogja felejteni és nem is lesz ittvalamint ha nem lesz ott a pénz komoly bajba kerül. Erre úgy kért meg, hogy nem volt magánál azaz, be volt rúgva. Másnap rá kérdeztem hogy emlékszik-e a dolgokra, a válasza igen volt. Sőt megkérdeztem, hogy biztos így akarja-e és azt mondta igen. Most pedig én vagyok a szarba mert, nem emlékszik rá, nem is áll elém hogy beszéljünk, sőt a páromat is bele keverte, aki nem mondtam el a dolgot. Ráadásul azóta 20 rákérdezett a párom, hogy nem akarok-e neki valamit elmondani és nem mondtam el. Nem értené meg hogy miért segítettem egy olyan embernek, akivel már sokszor volt gond és azt se értené meg hogy miért nem mondtam meg neki. Pedig egyértelmű mert, nem akartam belekeverni.Félek hogy a tanú kihallgatáson ha elmondom hogy a csaj kért meg rá, akkor ezt a rendőrök a párom tanúkihallgatásán is elmondják neki és akkor veszekedés lesz! Egy buta, naív, csaj voltam, hogy hittem a lakótársam jó szándékában, hol ott tényleg voltak gondok. Most meg én vagyok szarba! Soha nem voltam ilyen kellemetlen helyzetbe.

Mikor fognak behívni tanú kihallgatásra? A banki felvétel kikérése előtt vagy után? Egy ügyvéd srác szerint, lehet a felvételeket ki se adják és eleve bonyolítja dolgot, hogy otp-nél lett levéve a pénz, de a kártya az erste bankos.

A páromnak már nem mondhatom el. Továbbá nincs tanúm aki igazolna. Szerintettek a párom megfogja tudni a dolgot a rendőrségen? Kérhetem hogy őt hagyják ki? Annyira hülye voltam, hogy hittem a csajnak.

Segítsetek kétségbe vagyok esve. Kérdezetek ha nem értitek a dolgot és help me!


2010. júl. 3. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó de most nem értem a gondot. A lakótárs megkért vidd le a pént és a kártyát a postaládába. Másnap ezt megerősítette. Megetted, és mi a gond? Ellopták?
2010. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lett belőle rendőrségi ügy? Egy kicsit konkrétabban írd le légyszi.
2010. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A gond az hogy az eset után feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, lopás vádjával. Azóta olyankor van itthon mikor én nem vagyok, és nem áll elém hogy beszéljünk. Semmire se emlékszik vagy csak úgy tesz.
2010. júl. 3. 13:37
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint megkért, hogy vedd le a pénzét, tedd a postaládába. Ezt te megtetted. És azért tett feljelentést, mert a postaládából tűnt el a pénze? Vagy azért, mert valaki illetéktelenül használta a bankkártyáját?

Mert, ha az utóbbi, akkor rohadtul érdekes, vajon mi lehetett ezzel a célja?

Viszont a rendőrségen valószínűleg kiderül az is, hogy te voltál az aki bankautomatából felvette a pénzt, már ha készült kamerafelvétel.

Akkor pedig a párod is megtudhatja. Lehet, hogy jobban kell félned a rendőrségi eljárástól, mint a párodtól.

Szerintem mondd el párodnak, meg fogja érteni, veszekedni fog lehet, de legalább egy teherrel kevesebb nyomja a válladat. Majd megnyugszik, de felesleges ezen idegesítsd magad, nagyobb baj az, hogy ezzel az üggyel megütheted a bokád.

2010. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért tett feljelentést mert illetéktelenül használták a kártyát. Mi volt a célja? Bosszú azért, mert szóvátettem hogy húzza le maga után a wc-t, továbbá takarítson maga után.

Beszéltem egy jogot végzett személlyel és ő azt mondta nem lesz bajom belőle, csak őszintén mondjam el a rendőrségen hogy mi történt.

De a páromnak nem merem elmondani! Viszont félek, hogy a párom megtudja. Nem akarok vele veszekedni, de tudom ha elmondom, akkor nagyon fog veszekedni, hogy ennyi idő eltelt és hallgattam, és amikor rákérdezett, hogy nem akarok-e elmondani neki valamat akkor se mondtam el.

2010. júl. 3. 14:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Tündérbogár akkor neked nagyon szar a kapcsolatod. Gyorsan szakadj ki belőle.
2010. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
mi van ha én túlzom el és nem is lesz még kihallgatás se. Ez lehetséges?
2010. júl. 3. 14:17
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szar a kapcsolatunk, csak tudom, hogy reagálna arra hogy több héttel ezelőtt kellett volna elmondanom és nem most.
2010. júl. 3. 14:18
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mondd el a barátodnak. Legyen legalább aki tud a dologról, akivel meg tudod beszélni, hogy hogyan tovább.

Haragudni azért fog, mert eddig sem mondtad el neki, pedig párodként joga van tudni, hogy mi történik veled.

Be kell vállalnod a veszekedést. Veszekszik egyet, aztán megnyugszik. És te is megnyugodhatsz, hogy könnyítettél a lelkeden.

Még bajba is kerülhetsz emiatt, nem jobb ha a párod melletted áll? Vállald be azt a veszekedést, aztán minden jobb lesz. Hidd el.

2010. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy naiv voltál, te csak jót akartál, segíteni akartál, és ez lett belőle. És, hogy szégyellted nagyon a dolgot előtte, ezért hallgattál eddig, de úgy érzed tovább nem tudod magadban tartani, mert bánt a lelkiismeret, hogy nem voltál őszinte vele. Meg fogja érteni. Bízzunk benne :-))
2010. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!