Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy az orvos...

Miért van az, hogy az orvos elfogadhatja a pénzt a betegtől, és ezt paraszolvenciának nevezik, de ha rendőr fogadna el pénzt, az korrupciónak számít?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 13:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Ez tényleg nem logikus. De azért van, mert államilag alakították ki ezt a rendszert az 50-es években. Akkor direkt lenyomták az orvosok fizetését, és így akartak a betegekkel fizettetni. Aztán ez azóta is fennmaradt. Biztos van rá mindenféle ideológia, meg jogelmélet, de nekem teljesen elfogadhatatlan és megmagyarázhatatlan.
2010. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van,mindkettő korrupció."Volt szerencsém" Kórházban feküdnöm egy hétig,ha nem fizetsz akkor nem nagyon foglalkoznak veled.U
2010. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azért mert a rendőr neked nemteszjót alapból (+büntet)mint az orvos(álltalában).De ha megtalálja az eltulajdonitott tárgyad és visza adja akkor meg kinálhatod és mivel az eset után történt az már nem korrupcio.
2010. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
De, tehet jót a rendőr is. Pl. elfogja a betörőmet, szemet huny a bűncselekményem, a közlekedési szabálysértésem felett stb.
2010. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

A korrupcióval sem értek egyet, de az orvosokat baromira unom.


Én már csak olyan helyre megyek be, ahol nem kell a borítékot bedugni a zsebébe, hogy gyógyítson a drága doktor úr.

Inkább kifizetek ilyen-olyan magánrendelőt és klinikát, de k...vára unom, hogy a közkórházban annyit nem tudsz fizetni, hogy elég legyen.

Az egyik ismerősöm szerint a magánkórházakban is egyre több az olyan orvos, aki már pénzért sem akar gyógyítani.


Ezeket kéne lecsukni.

2010. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én sem értek egyet a korrupcióval, de hogy egy rendőrt 2 évre lecsuknak azért, mert 2ezer forintot elfogadott valakitől, míg az orvosnak elnézik, hogy nap mint nap horror összeget fogad el beteg, elesett idős emberektől, akiknek alig van kis pénzük. Ez a szomorú.
2010. júl. 3. 13:57
 7/23 anonim ***** válasza:

"Az egyik ismerősöm szerint a magánkórházakban is egyre több az olyan orvos, aki már pénzért sem akar gyógyítani."


Akkor nem vágom miért akar. Virágot kell vinni neki?

2010. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell virágot vinni. Egyszerűen nem törődik a betegekkel, rájuk se hederít. Én is voltam már úgy nem fizetős kórházban, hogy egy hétig szinte nem is szólt hozzám senki. Aztán összepakoltam, és elmentem.
2010. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A párom rendőr, egy becsületes, tisztességes ember, amiért én is nagyra tartom őt, de az, hogy ha ő elfogadna bármit is valakitől, azért őt meghurcolnák, megaláznák, az állásába kerülne, és börtönbe csuknák, addig az orvosok meg minden szemrebbenés nélkül hülyére gazdagodnak a beteg emberek pénzéből, akiknek nem hogy hálásak lennének, mert rajtuk gazdagodnak meg,hanem még le is nézik őket. Aztán még egyesek egyenesen tisztelik, istenítik őket, a rendőrt meg utálják, rühellik, hát ez a durva.
2010. júl. 3. 14:16
 10/23 anonim ***** válasza:
A paraszolvencia is törvénysértés, azzal a különbséggel, hogy senki sem ellenőrzi sem a beteget, aki adja, sem az orvost, aki kapja a pénzt. De mindkét fél bűncselekményt követ el.
2010. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!