Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy juthatott ki a rendőrségr...

Hogy juthatott ki a rendőrségről egy névtelen bejelentés, hogyan tehetik ezt egy emberrel?

Figyelt kérdés

Névtelenül hívtam fel a 112-t. Ők mondták, hogy értesítik a rendőrséget, nyilván bemértek és látták a számom... A lényeg, hogy megaláznak, próbálnak befeketíteni, hazudozni rólam, mert a barátok kiadták a delikvensnek a bejelentő nevét... 1000 fős VÁROS.


Hóbapokig nagymotoron!!! furikázott az egyik utcabeli 9 éves gyereke és annak haverja, aki kb. 10. Senki nem, mert bejelentést tenni, a gyerekeket már nem merték kiengedni...


Aznap már a 7. kört menték az utcában... Kocsival jöttem szabályosan, az egyik alig tudott megállni, majdnem elütöttem... A nem normális apjuk miatt én nem megyek börtönbe, nekem is jó volt a bicikli ennyi idősen felhívtam a segélyhívót a saját mobilomról, ők értesítették a helyi kapitányságot...


A rendőrség fél óra múpva jött... A motorosok addigra eltűntek, szerintem meg is büntették őket... Mindegy abbamaradt, hála az égnek.


Viszont amit az a család csinál, próbálnak lejáratni, röhög el, hazudpznak rólam... Szemembe nem mondják, de más visszamondta, hogy megtudták én voltam.


Gyűlölöm ezt a helyet, így bízzon az ember a rendőrségben... Szánalmas.


22/l


2019. márc. 18. 14:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sok dolgot rosszul látsz, kérdező.


1. Szerintem sem a rendőröktől tudták meg, hogy te tettél bejelentést. Egyszerűen annyi történt szerintem, hogy a rendőr azt mondta a szülőknek, hogy polgári bejelentés alapján intézkednek. Erre nyilván megkérdezi a gyereket, hogy kikkel találkozott motorozás közben, kik látták, és te köztük voltál, rád gyanakodtak.


2. Ha el is ütöd a gyereket, még ha halálra is gázolod, de te szabályosan közlekedtél, egy napra se kerülsz börtönbe. Az megy, aki motorra engedte, bár nyilván kidumálják, hogy ellopta a gyerek a kulcsot, de szabályos közlekedésért téged miért is ítélnének el?!


3. Annak viszont van esélye, hogy a homályagyú szülők úgy gondolják, hogy te vagy a felelős, és agyonvernek téged, és hidd el, hogy nem hagynak szóhoz jutni, hogy megmagyarázd, hogy ők a hibásak, mert miért engedtek motorra, pláne közforgalomban egy gyereket. Szóval ha választani kell így utólag, hogy beszólások, vagy esetleg egy csoportos lincselés, akkor inkább az előbbit választanám.

2019. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

(előző vagyok)

Neked is így tisztább lehet a lelkiismereted, mert azt feldolgozni, hogy feljelentetted, és most pipák rád, egy dolog, ez őket minősíti. Viszont ha történetesen még napokig rettegsz, mert hogy vezetnek, hogy elütnek valakit, vagy őket ütik el, netán te gázolod halálra, te meg nem szóltál, mert "jobb nem ártani magunkat semmibe", na akkor - magamból kiindulva iszonyatosan furdalna a lelkiismeret. Mert lehet, hogy tahó a szülő, lehet, hogy hülye a gyerek, de azért még nem érdemel halált.


Másik tévedés: ilyenkor nem ha akarom bejelentem, ha nem, akkor nem, hanem kötelesség.


Egyébként is én úgy kezelném a dolgot, hogy bizony felkeresném a kedves családot, és megmondanám, hogy én hívtam a rendőrséget, mert a gyerek veszélyeztette a saját és más testi épségét, és az is, aki motorra engedte. Nem rosszindulat vezérelt, hanem az, hogy megvédd a gyereket, és gondoljanak bele, mit történt volna, ha valaki véletlenül elüti a gyereket. Ha te rosszat akartál volna, akkor a gyermekvédelmiseknél is felnyomod, és akkor talán el is veszik. De hagyhattad is volna a gyereket, és akkor lehet, hogy már keze-lába összetört volna, vagy már halott lenne egy baleset miatt, amiben ő a hibás. Ha nem tetszik valami, akkor mondják a szemedbe, és ne a hátad mögött pusmogjanak.


Utolsó tanács, és ez mindenkinek szól: pár ezer forintért lehet venni fedélzeti kamerát, iszonyatosan jól tud ez jönni egy baleset során, de egy ilyen helyzetben is: megmutatod a felvételt a kedves szülőknek, és látják, hogy milyen kevésen múlt a kölykük szaros élete. Biztos jobban átértékelik a dolgokat, mintha csak úgy emlegeted, mert nem biztos, hogy így elhiszik neked, vagy belegondolnak. Tényleg nem értem, hogy olyan olcsón lehet kapni ilyen kamerát, és miért nincs mégse minden autóban. A biztosító is jobban perkál baj esetén egy ilyen bizonyíték láttán.

2019. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
57%
Mégis hányszor akarod még kiemelni ezt a kérdést? Amikor ugyanazt írja mindenki.
2019. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Alex Fly ***** válasza:
@20: "Talán egy 1000 fős városban nem azonnal rendőrt kell hívni hanem odamenni és szólni az illetőnek hogy szerinted ezt miért nem kéne." - egy 1000 fős városban 998 jó oka van annak, hogy miért kell szólni a rendőrségnek. Neked van egyetlen elfogadható indokod, hogy miért ne?
2019. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen. A rendőrség belső ellenőrzése ki fogja nyomozni, ami történt és szépen mennek a börtönbe a felelősök.
2019. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
17%

Ennyi rossz , negatív téma és veszekedés. Komolyan, én inkább eskü meg sem tanulok vezetni , elment a kedvem az egésztől. Sokkal élvezetesebb lovagolni. Fáj a fejem ettől a sok egymással egyet nem értő beszélgetéstől(véletlenül leltem rá). Élvezzék inkább az életet, amíg lehet, mert ki tudja , mi lesz a Földünkkel és meddig marad meg. Éljenek mindannyian szeretetben , boldogságban, békességben és ami a legfontosabb, hogy egészségben!

A civilnek sem és a rendőrnek sem kell hibáztatni és mocskolni egymást, mert mindenki ember és senki sem jobb vagy rosszabb a másiknál, és az emberekről való ítélkezést majd úgy is eldönti az, aki ezt a gyönyörű Földet és az emberi életet alkotta.

Lehet, hogy önöknek nem fog tetszeni a válaszom, mert nem témához illő, de határozottan igazam van!

Én ismeretlenül is tisztelem önöket!

2019. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"@20: "Talán egy 1000 fős városban nem azonnal rendőrt kell hívni hanem odamenni és szólni az illetőnek hogy szerinted ezt miért nem kéne." - egy 1000 fős városban 998 jó oka van annak, hogy miért kell szólni a rendőrségnek. Neked van egyetlen elfogadható indokod, hogy miért ne?"



Lehetne annyi eszed hogy rájöjj miért nem érdemes azzal kezdeni...de akkor elmagyarázom a gyengébbek kedvéért is:


Idézek abból amit korábban írtam:


"Esetleg a gyerekek elmondták milyen kocsival voltál..aztán azt egy 1000 fős városban könnyű felismerni hogy kié. Azon lepődtem volna meg ha nem jönnek rá ki vagy."


Tehát a kérdezőnek van egy problémája ami szar ügy(megjegyzem ebben egyetértek vele).

Két lehetősége van: Először szól a családnak a rakoncátlan kölykök miatt = tudni fogják ki ő.


2: Nem szól nekik hanem mindjárt a rendőrségnek = tudni fogják ki szólt.


Magyarán igazából akármit csinál egy ezer fős faluban ígyis-úgyis kiderül hogy ő volt e.. Viszont a rendőrséggel a szülőknek is "kellemetlenséget" okoz nem csak a kölyköknek. Ebből pedig az következik hogy főleg emiatt köpködni fognak rá.

Ha az én gyerekemről lett volna szó a rendőrrel folytatott kellemetlen beszélgetés után az első dolgom lett volna hogy kiszedjem a gyerekből hogy mit látott mi történt, ami miatt valaki rendőrt hívott, és a kapott infókból könnyen rájönnék a feljelentő kilétére..


Ezért ne a rendőrséggel kezdje ha nem akar magának nagyobb bajt a későbbiekben. Tisztább ha először a szülőknek szól hisz vesztenivalója nincsen mert mindkét esetben tudni fogják ki volt. Így már érthető?

2019. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nincs jobb dolgod , kérdező, ilyen negatív témájú szövegek kiírása helyett inkább élvezd az életet és a nyarat ?! Nem tök mindegy ki mit tud? Sz*** már le , mert nem az ő életük , hanem a tied és elég, ha te tudod, hogy mi hogyan történt , másokkal meg nem kell foglalkozni! Jót cselekedtél azzal, hogy szóltál a rendőrségen , mert megelőzted a bajt és több emberi èletet is megmentettél!

A rendőrség meg nem fog adatokat kiadni , ezt honnan olvastad ?????

2019. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!