Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megbírságolhat a rendőr...

Megbírságolhat a rendőr kiszállási díj címszó alatt ha kihívtuk egy koccanásnál?

Figyelt kérdés
Létezik egyáltalán ilyen címszó alatti bűntetés? A csekken helyszíni bírság szerepel. Ha nem akkor miért buntethetett meg? Ammenyiben igazságtalanul bírságolt meg mit tehetek ellene?
2019. márc. 19. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

A helyszíni bírság az nem kiszállási díj, annak oka kell legyen. Bírságot szabálysértés miatt szabnak ki és nem kiszállásért.

Ha koccanás volt, akkor ott valaki hibázott, mert ha mindenki mindent szabályosan csinál akkor nem történik meg. Ergo a bírság arról szól, ami szabálytalanság történt.

Be kell menni az illetékes rendőrségre és meg kell kérdezni mi volt a bírságolás alapja! Mondjátok azt, hogy a helyszínen nem tudtatok megfelelően koncentrálni éppen mert baleset ért benneteket és most szeretnétek tudni, mi volt az, ami miatt ki lett szabva a bírság - hogy legközelebb ne kövessétek el.

2019. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem érthető a szitu ennyiből.

Az biztos, hogy nem azért bírságolt, mert fölöslegesen hívtad ki.

Lehet elkövettél egy szabálysértést.

A csekk ellen utólag már sokat nem tudsz tenni.

2019. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ha koccanás volt, akkor ott valaki hibázott, mert ha mindenki mindent szabályosan csinál akkor nem történik meg."


Ez így nem feltétlenül igaz.

Ha letörik a fáról egy gally vagy bármi és emiatt koccannak, akkor nincs hibás.

2019. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tavaly koccantunk, ki akartuk hívni a rendőrséget, ők mondták, hogy szívesen kijönnek, de úgy kezdődik, hogy 60e-t fizet a vétkes fél, pluszban ha találnak valami szabálytalanságot, akkor annak megfelelően ki-ki fizeti a saját büntetéseit.
2019. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valahogy meg fogom tudakozni. Annyi történt hogy kicsit meghuztam a másik fél autóját. Nem volt egyikonknel se biztositos papír. Kihivta a rendőrt a másik fél, adott papírt, kitoltottuk. Megszondaztatott minket de nem természetesen nem ittam. Erre megbirsagolt 10 ezer forintra és amikor kérdeztem hogy mégis miért akkor konkrétan azt mondta hogy azért mert ki kellett jönnie.
2019. márc. 19. 17:16
 6/11 anonim ***** válasza:

:D


Ez tuti nem, tanulópénz:D

2019. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha a rendőr kimegy, akkor meg is bírságol valakit. Én fejre álltam a jeges úton, műszaki mentést kellett kérni, a tűzoltók után jött a helyi szerv is. Megkérdezte, hogy elismerem-e a hibám, hogy nem a megfelelő útviszonyoknak megfelelően vezettem, akkor csak egy ötezres csekket kapok.
2019. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem ezért bírságolt meg, de mégis.

A baleset okozásáért bírságolt meg. Koccanásos balesethez nem kell rendőr, ki kell tölteni a baleset bejelentőt. Amennyiben valamelyik fél rendőrt hív, akkor a vétkes közúti baleset okozásáért szankcionálva lesz. Tehát a bírságon közúti közlekedési baleset okozása van, de valójában csak azért lettél megbüntetve, mert ki kellett mennie.

A bírságot aláírtad, innentől kezdve nincs jogorvoslati lehetőséged. Nem igazságtalanul bírságolt meg. Ha nem ismerted volna el, és nem írtad volna alá a bírságot, akkor szabálysértési eljárás keretében többet szabtak volna ki rád.

2019. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A zöld szelvény bal oldalán felső középtájon van a Tényállás rész, ott meg fogod találni a szabálysértés megnevezését, amit az előző kommentemben írtam.
2019. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Hja, így már érthető a sztori. Tehát te voltál a vétkes. Azzal, hogy kitöltöttétek a betètlapot, a biztosító felé rendeztètek a dolgot. Viszont mivel intézkedèst kértetek, ezt automatikusan úgy tekintik, hogy nem tudtatok megegyezni. Az intézkedő rendőr pedig megállapította felelősségedet a balesetben és kaptál egy csekket.

Ennyi a sztori. A 'mert ki kellett jönni" válasz erre vonatkozik. Ezt rendőr nélkül is el lehetett volna intézni. És az a gyanúm, hogy te nem nagyon hajlottál rá, hogy elismerd a felelősséged és ezért jellett rendőr. Máskülönben full értelmetlen a mäsik fél részéről a rendőri intézkedés kérése.

2019. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!