Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nehéz rendőrnek lenni? Milyen...

Nehéz rendőrnek lenni? Milyen tantárgyak fontosak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

NKE, vagy Szakgimnázium?

Mit értesz az alatt, hogy nehéz? Nehéz bekerülni az iskolába, vagy a szolgálatokra gondolsz? Milyen beosztásra gondolsz?

Történelem, magyar, testnevelés, és belügyi rendészeti alapismeretek (ha van még ilyen) fontosak.

2019. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SZücsöm ***** válasza:
49%
Ha azért kérdezed mert érdeklődsz a pálya iránt akkor a te érdekedben tanácsolom hogy nagyon gyorsan felejtsd el. Ha csak persze nem akarsz a saját hibádból tanulni.
2019. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ne hallgass a 2/2 válaszolóra. Nem tudom, hogy saját tapasztalatból írja, vagy városi legendára támaszkodik.
2019. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SZücsöm ***** válasza:
51%

És miért ne hallgasson rám? Persze ha valaki megelégszik a havi 140-el(vagy inkább elcseréli aprópénzre az életét és rengeteg túlórával keres jó esetben 250 et/ 300 at ha kb a kapitányságon él + játszhatja a fogdmeget többnyire a csövesekkel,cigányokkal+ egyre több feladatot tukmálnak a végrehajtó állományra mert nincs elég ember. + a tény hogy vezetőség megmondta hogy nincs pénz azaz beláthatatlan ideig nincs fizetés emelés + jojózhatsz a nappal-éjszaka között + hétvégéd se nagyon van továbbá a közvélemény kapcarongya leszel. Továbbá az a tény hogy már tisztek is szép számban hagyják el a szakmát + hogy meg is mondták hogy ha marad ez a leszerelési hullám akkor nyárra letérdel a brfk és mehetnek az "irodisták" is járőrözni továbbá hogy már a rendőr szakgimnáziumokba is évről évre kevesebb a jelentkező és egyre alacsonyabb a követelmény (általában olyan helyről érkeznek ahol nem nagyon van munka a budapesti már fehér varjú)..... Igen biztos csak a levegőbe "beszélek".


De lehet hogy az a tény hogy Mc-ben már többet keres a kezdő burger készítő mint 1 kezdő rendőr és hogy Mc-ben évente 2szer emelnek a fizetéseden és nem csak papíron ( a kevesebb felelősségről, kevesebb éjszakázásról és több szabad hétvégéről nem is beszélve) lehet ezek erősebb érvek. És akkor nem is beszéltem arról ha elvégzel egy normális okj-t és elmész szakmunkába már próbaidőn megkaphatod a 300-at + Szabad hétvége és éjszakák.


Mindenki döntse el melyik számára a szimpatikusabb.


Ja és már ott tartunk hogy már ígérgetés helyett is kitartás kérnek az állománytól. Na aki már ígérni se tud az tényleg rohadt szegény.


Persze ha van ellen vélemény (nem valami 1 soros okosság) szívesen elolvasom hátha én nem látom a csuda pozitív dolgokat.

2019. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SZücsöm ***** válasza:
51%

Ezt még ide szúrom most olvastam egy másik kérdésnél és nem nem én voltam a "szerzője" viszont nagyon jól vázolta a helyzetet az úriember.



Tényleg annyira rossz a rendőrök helyzete?


Igen, sajnos igaz. Tavaly novemberben szereltem le, egyre csak szarabb lett minden. Az 50% emelés egyébként 5 év alatt valósult meg,de sajnos csak bizonyos beosztás és rendfokozat felett volt érezhető, a végrehajtó állománynak ebből viszont szinte semmi nem jutott, mert ahogy az illetményalapot emelték, a pótlékokat úgy vették el... (Lásd: eü dolgozók fizuemelése...). Korkedvezményes nyugdíj már régen nincs, cafeteria is már csak szép kártyára megy, korábban pénzbeli is volt, és egyre inkább igaz az "ami szögletes azt gurítjuk, ami gömbölyű azt cipeljük" felfogás. Egy most felszerelő rendőr alapilletménye nem éri el a nettó 150 ezer ft-ot!!! Én azóta egy jobb és nyugisabb helyen dolgozom, több pénzért, többet vagyok itthon, és még éjszakáznom sem kell.

2019. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem beszélve a megvetésről,ha olyant kérnek tőled amitől neked is felfordul a gyomrod de csinálni kell.

Ráadásul olyan nincs,hogy nem büntetsz meg senkit sem.

Bár ezért csinálják,hogy cserélgetik az állományt,hogy ahol lakik ne utálják és ne legyenek ellene szankciók.

Azért a tuti munkahelyért ne menj oda mert szaros lesz a nyelved,csak úgy jutsz előre.Ha beveszi a gyomrod.

2019. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!