Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg annyira rossz a...

Tényleg annyira rossz a rendőrök helyzete?

Figyelt kérdés

Az Index cikke szerint alacsonyak a bérek, elvettek egy csomó juttatást, létszámhiány van. De most kaptak 3 év alatt 50 %-os fizetésemelést. Ez azért annyira nem tűnik kevésnek ahhoz képest, hogy ez alatt az én nyugdíjam még 10 %-kal sem nőtt.


[link]



2019. márc. 28. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Főleg a jattot bele sem számoltuk.
2019. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
89%
Igen, sajnos igaz. Tavaly novemberben szereltem le, egyre csak szarabb lett minden. Az 50% emelés egyébként 5 év alatt valósult meg,de sajnos csak bizonyos beosztás és rendfokozat felett volt érezhető, a végrehajtó állománynak ebből viszont szinte semmi nem jutott, mert ahogy az illetményalapot emelték, a pótlékokat úgy vették el... (Lásd: eü dolgozók fizuemelése...). Korkedvezményes nyugdíj már régen nincs, cafeteria is már csak szép kártyára megy, korábban pénzbeli is volt, és egyre inkább igaz az "ami szögletes azt gurítjuk, ami gömbölyű azt cipeljük" felfogás. Egy most felszerelő rendőr alapilletménye nem éri el a nettó 150 ezer ft-ot!!! Én azóta egy jobb és nyugisabb helyen dolgozom, több pénzért, többet vagyok itthon, és még éjszakáznom sem kell.
2019. márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szecessziós Vájling ***** válasza:
45%
Nem rossz a helyzetük, csak pár éve nagyon felhizlalták az állományt olyan emberekkel, akik nem biztos, hogy a vonzó jövőkép nélkül amúgy akartak volna rendőrnek menni, s pár évvel később - most - demoralizálódtak. A járőrök átlagéletkora 22-23 év körüli, aztán csalódtak benne, ahogy a fiatalok gyakran szoktak az első munkahelyükben.
2019. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 - Hát ez elég lehangoló, különösen ahhoz a sikerpropagandához képest, amit a belügyi vezetőktől hallani lehet.
2019. márc. 28. 19:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. És a korkedvezményes nyugdíj is megszűnt, ha jól tudom.
2019. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
62%
(#2 vagyok) Ez is csak politika, persze hogy nyomják ezerrel a propagandaszöveget, hiszen itt minden a lehető legjobban működik, virágzik, fejlődik, majd pont a magyar királyi rendőrség ne töndökölne... Ugyanmár :)
2019. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Olyan rossz a helyzet hogy konkrét őrsöket tudnék mondsni ahol megszünt a járőr állomány.


Hatalmas a létszám hiány és ez ha nem változik valami igy is marad sőt rosszabbodik ha megnézed hogy negyed annyian jelentkeznek rendőrnek mint évekkel ezelőtt

2019. márc. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

1. Kezdő rendőr bére 130.000Ft, és 10-20 éve szolgáló rendőré sem sokkal több, ha nem kap magasabb beosztást, azt pedig fogják az idős rendőrök, akik bent ragadtak a korengedményes nyugdíj eltörlése miatt.

2. Juttatások. Ruhapénz már évek óta nincs, csak egy minimális része van kiutalva, helyette kapnak a rendőrök mérethelytelen, rossz minőségű egyenruha részeket horribilis áron, melyeket a rabok varrnak. Szolgálati lakások nincsenek, lakhatási támogatás nincs, kamatmentes hitel felfüggesztve, szemüveg és fogászati támogatások ellehetetlenítve, illetve kisebb rétegre szűkítve. Akciópótlék megvonása, gépjárművezetői pótlék megvonása. A sor végtelen.

3. Béremelés. Úgy emlékszem 2015-ben volt a 30% emelés, ami az azt megelőző fizetés pótlékoktól és más nem rendszeres kiegészítésektől mentes alapbért vette alapul, persze bruttó bért. A valóságban ez a járőröknél 130.000Ft-ról úgy 145.000Ft-ra emelte a bért. Ezt követően 4 éven keresztül ígérték az évenkénti 5% emelést, amit pont a járőrök nem kapnak, mert a bérük még 2015-ben elérte a beosztási illetményük maximumát. Az emelés ÁTLAG 50%, így a vezetők és a magasabb beosztásban lévők kapják meg az emelést. Gyakorlatilag többszörösére emelték a vezetők bérét, a végrehajtó állományét pedig lent tartották.

Összességében elmondható, hogy a juttatások megvonásával, és a hazug fizetésemelési propagandával rosszabb anyagi helyzete van a végrehajtó állománynak, mint korábban.


Nem tértél ki a kötelességekre, elvárásokra, jogi korlátozások, mert a mai probléma gyökere itt keresendő inkább. Megbízhatósági vizsgálat (bűncselekmény elkövetésével provokálnak, tesztelnek), Kifogástalan életvitel ellenőrzése (gyakorlatilag csak szabálysértés elkövetése miatt is leszerelhetnek), az orvosi alkalmatlanság esetén utcára dobnak, Bővül a feladatkör, fogy az állomány, és a több munkát kevesebb emberrel elvégezni... Készenléti rendőrség megalakulása elszívta a szakembereket határőrzésre, köztük rengeteg önálló intézkedésre nem jogosult fiatal rendőr. Az irodistákból is rendőrt csináltak, hogy papíron meglegyen a létszám, de közben ez csak hazugság. Valójában nagy gond van.

2019. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SZücsöm ***** válasza:
82%

Szecessziós Vájling


Az első mondatod nem igaz:"Nem rossz a helyzetük"

Persze ez szubjektív de nálam az rossznak számít amikor már minden + juttatást megvonnak és az alap fizud is kevesebb mint egy gyorskajáldás alapbére és akkor még csak a fizetésről írtam az "apróságokba" inkább bele se kezdek.


A többi meg féligazság mert igen a fiatalok csalódtak (nem csoda mivel előttük még az élet és NAGYON KÖNNYŰ ennél jobb munkát találni mind fizetésbe mind élet színvonalba) csak az a baj hogy az öregek is mert 10-20 éves munkaviszonnyal is hagyják ott már évek óta a szakmát és nem kis számban.


Az a nagyon felhizlalták meg max annyit jelent hogy egy minimális alapra felvitték a létszámot de ezeket az újoncokat is a határra rakták ki szal így a kapitányságok,őrsök semmivel se lettek feltöltöttebbek max a KR- de már onnan is rengetegen szerelnek le.


Azok a 20-30 (sőt néha már 10) évet a rendőrségen lehúzott öregek meg egyfolytában panaszkodnak hogy


1. már vagy nemsokára már nyugdíjban kéne lenniük ha nem veszik el tőlük a korengedményes nyugdíjat *egyoldalúan tárgyalás nélkül*.


2. Meg azt hallani tőlük ha fiatalabbak lennének ennyi meg ennyi évvel akkor leszerelnének de ők már túl öregek és túl sok évet áldoztak ebbe a retekbe.


3. És vannak még a hívők akik azt mondják hogy megvárják hátha eljön a Kánaán.


4.És persze van a kisebbség aki tökre elvan a langyos vízben és neki az jó ahogy van.


Szia.


7.

"Olyan rossz a helyzet hogy konkrét őrsöket tudnék mondsni ahol megszünt a járőr állomány."


Az még semmi én meg konkrétan tudnék olyan kerületet mondani ahol Polgárőrök voltak az előállítók meg a helyszínbiztosítók. XD

2019. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokkal okosabb, de sokkal szomorúbb lettem a válaszoktól. Akkor amit a neten olvasok, az csak a jéghegy csúcsa. Én elhittem azt, hogy ténylegesen volt 50 %-os emelés. Azt nem tették hozzá, hogy a pótlékok közben megszűntek, és az alsóbb szinten levők alig láttak az emelésből valamit. És az sem mellékes, hogy más szektorokban ténylegesen nagy emelések vannak, így a rendőrség az emelések ellenére is lemarad. Nem tudom, miért hagyják ennyire lezülleni a rendőrséget pont most, amikor pénz is lenne rá. A honvédség, ahogy olvasom, például most fürdik a pénzben, rengeteg beszerzésről írnak, és megduplázódott a költségvetésük.
2019. márc. 30. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!