Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Manapság ki megy még rendőrnek...

Manapság ki megy még rendőrnek és tűzoltónak?

Figyelt kérdés

Olvasom a híreket, fent van, hogy mennyien szerelnek le, de ránéztem már én is a Zsaruellátó nevű Facebook oldalra.

Konkrétan le van írva, hogy kezdő rendőr 130 ezer nettót keres, de ezt is úgy, hogy kb 10 évig ez a fizetése marad.

Az iskolákba már nem is jelentkeznek csak kevesen.

Ezek után ki az, aki elmegy??

Mert látom, hogy azért még vannak emberek.

Budapesti vagyok, havi 130 ezer forintból Pesten nem lehet megélni mivel 80-90 ezer forint egy szoba.

10 ezer a bérlet emellett.

Az már közel 100 ezer és akkor még nem is evett.


2019. márc. 30. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Minek enni egy rendőrnek?
2019. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, hát úgy is lehet, de csak szolgálatban rendőr.
2019. márc. 30. 15:08
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Fankot kapnak bent, nem? :D
2019. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem ugy van hogy kb minden egyenruhas alberlettamogatast vagy szolgalati lakast kap? Mar ha jogosult ra? (Aki meg nem, az megoldja hogy jogosult legyen)

Es ez a 130 az alap fizu vagy amit nettoban hazavisz?

Csak mert elegge furcsalom, erdelyi vagyok, itt egy kezdo rendor is 200 ezres fizuval kezd, tuzoltok 10 eves regiseggel 300+ ezreket kapnak.

Nekem meg katonakent 10 ev alatt megtriplazodot a fizum.

2019. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lakást szerintem nem kapnak, az albérlettámogatás meg úgy van, hogy

Lakás számla nélkül 100 ezer.

Lakás számlával 130 ezer.

A támogatáshoz meg kell számla, szal kb amit kapsz, az rá is megy a számla miatt.

Ez nem csak a rendőrség esetében van így, hanem mindenhol.

2019. márc. 30. 17:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Rendőrnek az megy, aki vagy a végletekig elhivatott, vagy van benne egy erőteljes vonzódás a fegyverek es /vagy a hatalmaskodás iránt.



Tűzoltónak az megy, aki vagy végtelenül elhivatott, vagy az, akiben van egy beteges hajlam arra, hogy tragédiákat lásson közelről.

Mindket szakma esetében a második az, aki belátható időn belülnelhagyja a pályát. Mert rádöbben, hogy ez nem is olyan vicces, mint gondolta. Mert megviseli. És mert nem fog megélni sem belőle.

2019. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nem ugy van hogy kb minden egyenruhas alberlettamogatast vagy szolgalati lakast kap?"

Nem tudom hol hallanak ilyet az emberek de ez csak mese. Jóformán semmi lakhatási támogatás nincs.


Tényleg csak az elhivatott ember választ idehaza ilyen pályát. De még az is elhagyja egy idő után mert felkopik az álla ilyen fizetés mellett.

Én csak a tűzoltó oldalról tudok nyilatkozni, nálunk egy kezdő tűzoltó fizetése 160-162 ezer nettó de mellette legalább tud maszekolni meg másodállást vállalni mivel 24/48-ba dolgozik. Igaz így vagy 300 órát melózik egy hónapban... de legalább 2 fizetésből el tud éldegélni. A rendőrök másodállást se nagyon tudnak vállalni. Ennek most már meg is van az eredménye, lépnek le az emberek tucatszámra jönni meg nem nagyon akarnak. Ennyi pénzt jóformán már egy segédmunkás is megkeres vagy egy bolti árufeltöltő meg sorolhatnám.

2019. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7, Erdelyi vagyok, itt rendortol az utolso sima katonaig mindenki kerhet alberlet tamogatast, vagy akar szolgalati lakast is. Peldaul en is kapok.

Pont ahogy sok mas orszagban is.

Mellesleg hogy lenne mese? Itt mar tobb honvedtol is olvastam hogy jar, csak sok kriteriumnak kell megfelelni.

2019. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy a katonaságnál hogy van azt nem tudom. A tűzoltóságnál jóformán nincsen. Egy ismerősöm van aki valami havi BRUTTÓ 15 ezer forint albérleti támogatást tudott megigényelni magának. Na ez egy Pesti albérletnél had ne mondjam mennyit ér.
2019. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Rendőröktől sem nagyon hallottam, hogy bárkinek is fizetnék az albérletét.
2019. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!