Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi idézéseken ha...

Rendőrségi idézéseken ha egyiken sem jelenek meg mi a várható következmény? Már kétszer kaptunk idézést kiskorú többszöri bántalmazásának vádjával feleségemmel, ami teljes mértékig igaz is, elismerjük.

Figyelt kérdés
A fiú akit többször bántalamztunk 14. életévét nem töltötte be és nem a mi gyerekünk. Csakhogy már 200 km-el messzebb lakunk és mindketten dolgozunk, így nehéz és körülményes lenne megoldani.
2019. ápr. 2. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kívánságműsor, elrendelik az előállításotokat. Megalázó tud lenni, ha rendőrautó jön értetek akár otthonotokhoz, akár munkahelyre. Aki hőbörögni kezd, azt meg is bilincselik (Rendőrségi törvény 48. § d) szerint ellenszegülés megtörésére).


Ehhez képest nulla, hogy kb. 60 ezer forintot fizetnetek kell.


Büntetőeljárási törvény:

"Az idézéssel és az értesítéssel szembeni mulasztás következményei

116. § (1) Ha az idézett az idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul nem menti ki, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja,

a) a terhelt elővezetése vagy a nyomozás során a terhelt előállítása rendelhető el,"



39/2017. (XII. 29.) BM rendelet

a büntetőeljárásban, a szabálysértési eljárásban, valamint a büntetés-végrehajtás során elrendelt elővezetés és előállítás során felmerült költség megtérítésének részletes szabályairól


2. Az elővezetés végrehajtása és az előállítás során felmerült költség megtérítésének szabályai

2. § (1) Az elővezetés, illetve az előállítás

a) szolgálati gépkocsi igénybevételével történő foganatosítása esetén 10 500 forint költségátalányt és - szükség esetén - a (2) bekezdésben meghatározott további összegeket,

b) szolgálati gépkocsi igénybevétele nélkül történő foganatosítása esetén a foganatosításban részt vevő rendőrök, illetve - az 1. § (1) bekezdés a) pont ab) alpontja és az 1. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontja szerinti tevékenység esetén - pénzügyőrök (a továbbiakban együtt: hatósági személyek) számához mérten - a foganatosítás időtartamához igazodóan - óránként 2000 forint költségátalányt

kell megállapítani.

(2) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti esetben a költségátalány összegén felül,

a) ha a foganatosítás időtartama a 2 órát meghaladja, a 3. órától kezdve a hatósági személyek számához mérten - a foganatosítás időtartamához igazodóan - óránként 2000 forint,

b) ha az igénybe vett szolgálati gépjárművel megtett távolság a 25 kilométert meghaladja, a 26. kilométertől kezdve kilométerenként 50 forint

további összeget kell költségként megállapítani.

2019. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló profin leírta, csak annyit tennék hozzá, hogy rendbírság is kiszabható, ha nem jelentetek meg.
2019. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miután minden lènyegest megírtak előttem, csak grátisznak teszem hozzá, hogy ez független attól, hogy terhelt vagy egy ügyben, vagy tanú. Az idézés nem opcionális, hanem kötelező érvényű.

A sittre sem egyéni kívánság alapján fogod eldönteni, hogy bevonulsz vagy nem. Mert be fogsz, arra mérget vehetsz.


Ezen túlmenően pedig inkább nem minősítem, amit tettél...

2019. ápr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem a többi érintettel, nem csak én vagyok az. További 6 szülő kapott idézést, ugyanazt a gyereket "vertük meg", illetve fenyegettük meg. Rajtunk kívül még egy pár a költözés mellett döntött, így nekünk nehéz is lenne megjelenni az idézésen, a kapcsolatot tartjuk egymással. Egyenlőre előrelépés nem történt az ügyben. Én és a többi szülő szerintem "okosan" csinálta a megfélemlítést, illetve verést mert nem bizonyítható, nem tanúk előtt. Viszont mikor a feleségemet behívták az iskolába a kislányunkhoz ő "nekimenent" a gyereknek, fellökte a folyosón, megpofozta, haját húzta. Így a feleségem idézését megértem, viszont az enyémet nem.
2019. ápr. 4. 07:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Remélem téged is jól megvernek.

Legundoritobb bántani egy gyengébbet.

El nem tudom képzelni mit tehet egy gyerek hogy ennyien veritek meg.

2019. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Molesztálta, verte, terrorizálta a kislányukat és a többi diákot? Ha már sem a szülők, sem a tanárok nem képesek egy szrházi kis pondrót fegyelmezni, megnevelni, akkor csak a többi szülő tudna össze fogni.

Kérdező szerintem helyesen jártatok el, ha a fentiek igazak. A mai kisebb gyerekeket megnézve, nem ártana több ilyen.

Ezeken a katonaság sem segítene, mert mire oda jutna, kilométeres priusza volna.

Sok agyament ember meg azért harcol, hogy a szülő is kapjon sitkót, ha felpofozza a fattyát. Gratulálok új világ...

2019. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó, te milyen mozit nézel?
2019. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jártál már olyan környékén, iskolában, ahol nem csak rózsaszín vattacukor illatú a gyerekek szellentése?

Több megyében is megfordultam, sok helyen életvitel szerűen és elég csak a tömegközlekedést használni. (Nem zombi módban.) Vagy, ha van pedagógus ismerősöd olyan helyről, tegyél fel neki olyan kérdéseket, hogy mit csinálnának abban a helyzetben.

Nézz szét, milyen állat módjára viselkednek már a kisgyerekek. Hisztiznek, káromkodnak, például boltban a bevásárló kocsiban dekkolnak, ahol az árulnak volna a hely. Ja és nem hiába találták fel a foggyos gyerek okosórát, ahol betudod mérni, hol van a gyerek.

2019. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én értem hogy problémás a gyerek.

De egy fiatal koru gyereket 8 felnőtt megver?

Te jo ég

2019. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!