Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van tele a debreceni...

Miért van tele a debreceni Nagyállomás és a Petőfi tér drogosokkal, hajléktalanokkal, dílerekkel és sarkonállókkal?

Figyelt kérdés

Mi teszi olyan jó "bázissá" ezt a részét a városnak? Hamar fel tudnak szállni egy buszra és meglógni azokkal amiket lopnak aznap?

Mennek a börtönhöz látogatóba?



Ha vannak rendőrök itt, vagy akik jártasak ebben, magyarázzátok már el nekem

Az biztos, hogy éjszaka kerülöm messziről a helyet (19/L)



2019. ápr. 10. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott a hajléktalan szálló, a sok falusi miatt is akik a nagyállon szállnak le.
2019. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia.

Nem vagyok rendőr csak egy átlag debreceni állampolgár aki minden nap délutános és a 10-es busszal megyek a Nagyállomásig, ott átszállok a 146-osra de várni kell egy 20 percet az átszállásra és főleg télen vagy mikor esik az eső beállok a csarnokba és szemtanúja vagyok ,hogy igen valóban nem utasok, hanem hajléktalanok, cigányok, hogy drogosok,dílerek azt nem tudom, az nem látszik bár van, hogy sok be van rúgva vagy drogozva.


Hajléktalanok azért vannak ott mert nincs hová menniük, nem fogadják el a hajléktalan szállást, nem is férnek be,néha kéregetnek,büdösek de nagyobb gond nincs velük.


A cigányok legtöbb nem debreceni hanem hajdúhadházi, nyírmihálydi ilyen cigány falukból jönnek be Debrecenbe az állomásra, van otthonuk, cigányputri és azért vannak ott, mert pénzt vagy cigit kéregetnek, vagy esetleg szóba elegyedni, kirabolni. Azt nézik, honnan tudnak valamit lenyulni, kit tudnak kifosztani, csavarognak és gondom drogoznak is. Ezért.


Tízből nyolcszor hozzám is odajött valaki kéregetni. Nem adtam.


Be van a pályaudvar kamerázva, rendőr a világon nincs, a vasúti biztonsági őrök inkább haverjuk ezeknek a tetveknek.

Jobb is, ha kerülöd azt a részt.


De van mégrosszabb Debrecennél. Pl. Nyiregyháza, Miskolc, Budapest.

2019. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van egy közelebbi, fiú ismerősöm aki szintén a 46/146-os buszra szokott átszállni hazafelé, és ő is mindig mondja hogy "az a ***** busz megint csak fél óra múlva megy", meg hasonlók

Bár ő elég rendesen fel van vértezve meg készülve mindenfajta ilyen helyzetre, meg is tudom érteni hogy miért



Amit nem értek az az, hogy ez a csőcselék miért nem azzal tölti inkább a napot, hogy munkát keressenek, a kéregetés helyett

2019. ápr. 10. 19:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, erre nem tudok válaszolni neked, talán nem akarnak dolgozni szerintem.


Hát igen a 46, 146 ezek a buszok már késő este csak félóránként járnak.

2019. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hogy szegediként hozzászólok, de nagyon általános problémát vetettél fel.


Sokáig laktam Budapesten, aztán költöztem Szegedre, de ismerősök miatt a zalaegerszegi, kaposvári buszpályaudvart is ismerem.

Minden megyeszékhelynek van legalább egy ilyen csomópontja, Szegeden a Mars tér buszpályaudvar ilyen, Budapesten meg... Lehet sorolni.

Népliget autóbusz állomás, Nyugati pályaudvar, Keleti, Déli, Őrs vezér tere, Puskás stadion környéke, Széll Kálmán tér, Blaha...

A szakadt, lecsúszott, nyomorban élő réteg minden városban gyorsan odaszokik ezekre a helyekre, és berendezkedik. A tavalyi szigorítások miatt már kevesebben vannak nyiltan utcán, persze ez nem változtatta meg a helyzetet, továbbra is utcán vannak, csak már nem csinálnak olyat hogy egy kartonpapíron laknak a pályaudvar sarkában.

Minek jönnek oda?

Jó kérdés, leginkább azért mert lejmolásból, koldulásból a forgalmas hely több esélyt ad.

Na persze igy se értem a történetet...

Szerintem 100 emberből maximum 2-3 ad akár csak egy 10 forintost egy kéregetőnek. Pláne ha még olyan nyomulós "jaj testvérem, segíccsél má' nekem" féle stílusban adják elő magukat.


Az azt jelenti hogy egy nap ha 100 embert sikerülne lehúzniuk, az is csak 1000 forint.

És nem hinném hogy napi 100 ember segítene bármelyiken is...

Egész konkrétan legalább 5000 embernek kellene megfordulnia egy helyen hogy ezer-kétezer forint összegyűljön kéregetésből.

Ez tényleg csak arra elég pénz, hogy elmenjen az ingyenkonyhára, egyen napi egy melegételt, aztán a pénzt meg eligya. Mert most mit kezd 1000 forinttal? Vesz tejet, olajat, meg tojást?


Sokaknál még értem is hogy miért nem dolgozik. Hiányzik az egyik lába, jól láthatóan fél oldalára agyvérzés mioatt le van bénulva, vagy simán csak szellemi fogyatékos, vagy olyan masszivan alkoholista hogy rendes elvonú nélkül az életben nem jön le magától a piáról, pláne nem az utcán ahol minduntalan beleviszik a "haverjai".


De azok a 20-40 közti életerősnek tűnő, folyékonyan beszélő, jellemzően cigányok, akik nem dolgoznak, hanem koldulnak...Nem értem. Azoknak talán csak valami nagyon naiv idős néni ad néha valami aprót hogy hagyják békén, normális ember úgy küldi el mint a villám.

Azokat tényleg nem értem miért nem megy be egy gyárba, vagy miért nem megy közmunkázni.

Persze, nincs családi példa, nincs családból hozott munkamnorál, eddig értem.

De ennyire azért nem lehet senki se megmerevedett agyilag (hát de mégis), hogy nem látja be, hogy hosszú távú érdeke az hogy munkahelye legyen...


Amúgy nem is látni túl sok valóban idős cigányt...

Ilyen életmód mellett nem él sokáig az ember.

2019. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A jelenségnek több oldala van, azt is elmondhatjuk hogy a cigányság integrálása nem sikerült az elmúlt 50 évben sem. Egy cigány embert nem szívesen alkalmazna sok helyen, talán az építőiparban igen. Vannak kivételek nyilván. De most a fentebb említett falvakból és mélyszegénységből jövő emberektől nehéz többet várni. Hiszen milyen mintakép amiben növekedtek, esélyt se kapnak sokan. Egyébként a koldulás meglepően jól is hozhat. A fővárosban látom napi szinten a bevásárlóközpontoknál 20 perce alatt 3-4 bevásárlókocsit kapnak amiben 100ft van. Valóban egyre több a tizen és huszonéves életerős kéregető. Az autósoktól a piros lámpánál megy a koldulás stb. Egyre nagyobb réteg szakad le, és ez előbb utóbb mindenki problémája lesz.
2019. ápr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár nem debreceni vagyok, de gyakran járok én is arra, katasztrófa. Múltkor egyik ismerősöm jött látogatóba, vonattal. Először járt Debrecenben. Látni kellett volna az arcát, amikor 100 méter alatt 5-en jöttek oda hozzánk kéregetni.

Szerintem ez a környék a város no go zonàja. Csak egyben egy jó nagy tomegkozlekedesi csomópont, gyakorlatilag elkerülhetetlen.

Nagyon jó kérdés, hogy miért ott vannak állandóan.

Az biztos, hogy valamit kezdeni kéne ezzel. Hiába vannak rendőrök és polgàrőrök, ha semmit nem csinàlnak.

Rengeteg fiatal lány is utazik egyedül ilyenkor (vidékről Debrecenbe jönnek gimnáziumba). Nagyon sajnálom őket, azt sem tudják hogy kezeljèk a helyzetet, látszik, hogy félnek ott ők is egyedül..


Nem tudom mennyire emlékeztek, hogy 2015-ben nyáron végig feküdtek a menekültek a nagyallomason kívül is, a buszmegállóknàl. Akkoriban minden nap ott jártam dolgozni, senkibe nem kötöttek bele. A cigányok és a hajléktalanok viszont folyamatosan zaklatnak mindenkit. Siralmas szerintem, hogy semmit nem kezd ezzel a varosvezetes.

2019. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Budapesten pedig rengeteg ilyen hely van. Mondjuk ez nem vigasztal senkit. :(


Nem tüneti kezelés ellene ide.

2019. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7# vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy igazából eléggé felhàborìtò, hogy általában életerős fiatalemberek zaklatnak (pénzért és cigièrt). Simán elmehetne dolgozni, a gyárakba felveszik a cigányokat is, végzettség nélkül.

Nem hiszem el, hogy annyira megéri kérgeteni. Ki adna?

2019. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló Nyíregyházát emlegette, neki szeretnék először reagálni... Persze, itt IS vannak, de koránt sem annyian, és olyan gyakran mint Debrecenben. Itt elzavarják őket, az embernek nincs rossz érzése, mert rend van. A debreceni állomás alapból egy lepukkant nyilvános wc-re hasonlít, a kutya se tart ott rendet, a csöves rendőrök is félnek közbelépni... Még a Dobozi lakótelep hadonló környék Debrecenben, a régi Meteor mozi környéke. Nyilván azért az állomás a "bázis", kedves kérdező, mert nagy a forgalom, bőven akad potenciális áldozat... Gondolj csak a kolisokra, akik nagy pakkal jönnek vissza, pénzzel, laptoppal, telefonnal... A szegedi hozzászóló tökéletesen összefoglalta, ez országos probléma, csupán a probléma súlyossága változó helyenként.
2019. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!