Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az USA-ban a jellemrajz...

Az USA-ban a jellemrajz készítők hogyan tudják megállapítani, hogy az elkövető fehér férfi vagy más nemzetiségű?

Figyelt kérdés
Filmekben gyakran hallok ilyet pl, hogy a jellemrajz szerint az elkövető középkorú fehér férfi, de ezt miből állapítják meg, hogy nem éppen ázsiai, vagy afro-amerikai?

2019. ápr. 13. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Szemtanúk leírása?
2019. ápr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láccik az.
2019. ápr. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kinézetről van szó. Hanem megnézik a statisztikákat, hogy az olyanféle bűntetteket addig milyen emberek követték el. Nem csak rasszra nézve, hanem iskolai végzettségre, foglalkozásra, életkora, nemre nézve is.

PL. sorozatgyilkosok általában fehér fiatal férfiak szoktak lenni közepes iskolázottsággal mondjuk.

2019. ápr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egy film, forgatókönyv alapján...
2019. ápr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. jól írja.
2019. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok a hülye de nem értem a kérdést.

Egy ázsiait meg egy afro amerikait igen könnyű megkülönböztetni.

Hát aki látta az elkövetőt elmondja hogy sötét bőrszinű és akkor rögtön nem azt mondják hogy fehér férfi.

Ne mond nekem hogy te nem tudsz különbséget tenni emberek között.


Egy roma származású embert is felismersz könnyedén a külső jegyei alapján

2019. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy bűncselekmény túlságosan gondos tervezésű és precíz kivitelezésű, abban drága, minőségi az eszközhasználat, akkor az tutira fehér ember műve. Legyen az bankrablás, emberrablás, sorozatgyilkosság, drog előállítás vagy bármi.
2019. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!