Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire hatékony fegyver otthon védelemre?

Figyelt kérdés

A Szigeti féle táras, öntöltő, ötlövetű nyilpuskára gondolok?


Szerintetek?

És megéri az árát?


2019. máj. 12. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hatékonyan sebesíthet és ölhet, bár én nem akarnék utána hónapokig bíróságra járkálni gyilkosság vádjával, mire bebizonyíthatom, hogy az arányos önvédelem volt. Ezen kívül nehézkes a kezelése, főleg stresszhelyzetben. A tárkapacitás is kevés.

Én maradok a gumilövedékeseknél, pl a Keserű dobtáras 18 mm-esénél. 10 lövedék, nem öl, 120 J, gyors újratöltés, elrettentő kinézet.

Még az ötlövetű revolverüket is előbb használnám, az kicsi, 100 J, párna alatt is tartható.

Egy sima betörő úgysem áll le harcolni veled, örül ha kimenekülhet a házból. Ha meg komolyabb ellenfeleid vannak, az ilyen játékok úgysem állítják meg, mert elkezdesz nyilazni az egyikre, a másik meg beléd vágja a kést.

2019. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
ha betörnek a házadba akkor nem játszik az arányosság elve, éjszaka meg is ölheted aki betör hozzád
2019. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99% hogy nem lenne esélyed használni.
2019. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Elfelejted az arányosság elvét, nem ölhetsz meg senkit, csak mert betört hozzád. Ha betört hozzád és megtámad, az más. Ha viszont ott szöszmötöl és viszi a tévét, te nem küldheted bele az öt nyilat. Ha menekül, akkor sem állíthatod a hátába a baltát. Ha tehát te megölted és utána kiderül, hogy még egy vajkés sincs nála, akkor nagyon rossz napoknak nézel elébe.
2019. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha ez téged megnyugtat, ÉS NINCS GYEREK A CSALÁDBAN, vegyed. Jól fog mutatni a faladon, meg néha célba lőhetsz vele, bosszankodva, hogy mindig mellélősz.


A valóságban esélyed se lenne használni. Ha tényleg megtámadnak, el se jutsz a fegyverig.

2019. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem értem akkor ezek szerint értelmetlen otthon éles lőfegyvert tartani?


Tudtommal egy hétköznapi ember vadászati vagy sportlövői úton juthat a tartási engedélyhez. És sokak azért csinálják, hogy lehessen otthon náluk és biztonságban érezzék magukat. De a kommentek alapján viszont értelmetlen az éles lőfegyver is. Pedig egy ilyen számszeríj sztem van olyan hatékony mint egy éles lőfegyver. De a kommentek alapján ez elbizonytalanított.


Egy dolog miatt mondanám rossznak otthon védelemre, hogy fel kell húzni amihez éles helyzetben nem kevés odafigyelés és precizitás kellhet. De ilyen alapon egy sörétes puskának sincs értelme, sőt igazából a gumisokon kívül egyiknek sem amihez pontos célzás és újra töltési idő kell.


Ez sztem azért nincs így. De ha mégis akkor próbáljanak olyanok meggyőzni akikkel már történtek már betörési esetek. És vmilyen fegyverrel sikeresen vissza is tudták hárítani (pl.: gumissal, vagy egyébbel)

2019. máj. 12. 13:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy hogyan értelmeznéd a törvényeket, nem fontos. Az arányosságot nem lépheted túl, akkor sem, ha jogosult vagy LŐTÉREN éles fegyvert használni, vagy megadott feltételek mellett vadászni. Ez nem Amerika, így felesleges az ottani szabályozást alapul venni, pláne úgy, hogy az csak néhány elmaradott déli államban van még úgy. Mellesleg hogyan használsz egy éles lőfegyvert önvédelemre otthon, ha azt zárható fegyverszekrényben, a lőszertől elkülönítve kell tárolni? Megkéred a betörőt, hogy várjon, amíg előhozza az anyjuk a kulcsot, előveszed, megtöltöd, lősz? A gumis csodára viszont nincs ilyen megkötés. Nem is akarnék sokat szarozni olyan betörővel, akit nem ijeszt el néhány 120 J/18 mm gumilövedék ütése a fején, nyakán, golyóin.
2019. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aikiboxer ***** válasza:
Én olyan vagyok, hogy mindenféle fegyvert megveszek ami megtetszik, és legálisan tarthatom otthon. De a halálos fegyverektől tartózkodom, nem szeretnék embert ölni. Ezért nincs otthon kardom se például, és a kés is jó helyen van a konyhában. Ha netalán megtámadnának és tényleg nagyon komolyra fordulna a helyzet, bőven elég a rövid bot védekezni.
2019. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon akkor is teged csuknanak le ha jogos onvedelem lenne es megolned.

Az elottem iro mar emlitette az aranyossag elvet ami arra is vonatkozik hogy te ugyanazzal az erovel tamadhatsz vissza amivel o teged megtamadott. Tudom hogy hulyeseg de ez itt igy van.

Tehat ha megut teged akkor nem vaghatod kette egy szamurajkardal. Csak vissza uthetsz.

A nyilpuska pedig rossz otlet. Stressz helyzetben nem tudod majd felhuzni se loni vele pontosan. Es amugy is tul nagy belteri harcra. Gumilovedekes sokkal jobb. Eles fegyvert pedig elzarva kell tartani szekrenyben.

2019. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyebkent meg a besurrano tolvajok 99% menekulore fogja ha meghaljak hogy ott vagy.

Tehat ha elkezdessz csak uvoltozni hogy fegyver van nalad es mindenkinek szetlovod a fejet akkor biztosan elmenekulnek.

2019. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!