Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Független Rendészeti Panasztes...

Független Rendészeti Panasztestületnél 30 napon van feljelentést tenni vagy nincs 30 naphoz kötve?

Figyelt kérdés

Még tav. decemberben meggyanusítottak lopás és garázdasággal, gyanusított voltam, most a napokban tisztázódott az ártatlanságom, ugyanis megállapítást nyert,hogy nem gatázdaságot követtem el,hanem jogos önvédelem volt. Kiderült, hogy egy korábban a szórakozóhelyen dolgozó alkalmszott csinált valsmit a kamerával és azidőalatt ellopott egy pénzkazettát,többet nem mondok,nem tartozik rám sem meg ide sem. Az ügyészség levelet küldött nekem, hogy -mivel a cselekmény nem bűncselekmény-megszüntetem.


Engem azok az emberek megfogtk és bezártak egy hrlyre ,na hosszú a szitu és az ügyészség egy másik határozatban közölte,hogy ez személyi szabadság megsértése. A rendőrség ezt nem vizsgálta,hanem elsimítotts,mert haverok akik én ellenem bűncselekményt követtek el.


Az eset tőlem 120 km-re volt egy 60 ezres kisvárosban én viszont debreceni vagyok és ma befáradtam a Debreceni Rendőrkapitányságra feljelentést tenni, direkt határozottan léptem fel, hogy a btk 194 par. 1 bek és 2 bek d és f pontjára hivatkozva feljelentést akarok tenni. Ügyvédem mondta,hogy kicsit határozott kell lenni, mert unják,hogy mindig bemegy valaki a "bajával". Ez sem hatotta meg őket,elküldtek a túróba.


Ezt tényleg nem szeretném hagyni. Meg akarom panaszolni.

Ahogy leírtam annak alapján tudok panaszt írni a Függyetlen R.panasztestületnek, vagy 30 napom lett volna rá? Egyáltalán baj,ha letelt a 30 nap?

Az a kérdésem,hogy 30 nap határidő van vagy ez nem igaz,nem kell a 30 nappal foglalkozni?



2019. máj. 16. 20:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2019. máj. 16. 20:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre sajnos hiába teszel panaszt. A rendőrség köteles eljárást indítani, ha bűncselekmény elkövetésének alapos gyanúja merül fel. Az eljárás menetét pedig törvény szabályozza, tehát ugyanazt csinálják mindenkivel, amíg ki nem derül, hogy nincs rá alap mégsem. Az adott pillanatban a rendőrségnek volt oka azt hinni, hogy te lehetsz az elkövető, tehát jogszerűen jártak el.


A másik dolog, hogy Magyarországon a rendőrségnek és más hatóságoknak MINDENT szabad. Ha akarnak hamis bizonyítékokkal ítéltetnek el embereket. Persze, most biztos nekiállnak károgni a hülyék, hogy á, az nem úgy van, így a törvény meg úgy a törvény. Szarnak bele a törvénybe, ők a törvény. Engem előzetes letartóztatásba helyeztek hosszú időre hamisított iratokkal, majd amikor jogerősen megállapították, hogy kamu volt az egész, az ügyészség "elgépelésre" hivatkozott, és ezt el is fogadta mindenki, engem meg elhajtottak, hogy nem jár semmiféle kártérítés. És akkor mit mondjon Kaiser Ede, akit jogerősen életfogytiglani fegyházbüntetésre ítéltek a móri mészárlásért, le is húzott pár évet a fekvőnyolcasban, mire kiderült, hogy köze nem volt az egészhez, csak pikkeltek rá a zsaruk... aztán ő sem kapott semmi kártérítést, mert a bíróság szerint az tök rendben van, hogy ártatlanokat csuknak le.


Jó, Kaiser nem éppen egy kisbárány, de ehhez pont nem volt semmi köze. Viszont mit mondjunk arról a szerencsétlenről, akit a Nyíregyházi Törvényszék jogerősen két év letöltendőre ítélt, mert ugyanaz volt a neve, mint a tényleges vádlottnak, akivel egy faluban lakott, és nem fogadták el a védekezését, hogy az nem ő...


Szóval ne reménykedj! Magyarországon örülj, ha nem vernek össze.

2019. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Levike, akkor kellett volna a gyanúsítás ellen panasszal élni, és kihallgatásod során érveket sorakoztatni fel, ami az ártatlanságod bizonyítja.
2019. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én értem, de van biztos olyan lehetőség, hogy tudjak valamit csinálni,mert ezt nem szeretném annyiba hagyni. Nekem sérülésem keletkezett és személyi szabadság megsértése is simán megáll az ügyészség szerint, ilyenkor hivatalbol ügyet kéne indítani a rendőrségnek, és nem tette,hanem egy kacsintással elintézte.

Az is oké,hogy tegnap Debrecenbe feljelentést kívántam tenni,helyben,mert azt utána átteszik Csabára,de elhajtottak és ott is kérdeztem,hogy a Csabai kapitányság vizsgálati osztálya ellennszeretnék panaszt tenni valahol. Azt mondta a panaszfelvevő asszony,hogy "én nem tudom mi gondja ,baja van a Csabai kollégákkal ,engem 27 év alatt senki nem panaszolt be,de ön tudja,szíve joga" Tehát van jogom hozzá,nem tudja azt az a debreceni rendőr,hogy hogy és mint történt az egész,nem volt ott,de itt gyk-on ti sem tudjátok ,hogy volt ,nem voltatok ott,én viszont igen.


Részletesen leírtam,hogy hogy történt az eset,ennek alapján szeretném. Azért írtam le részletesen,mert megannyiszor van itt gyk-on,hogy valaki feltesz egy kérdést két szóból és a válaszadók szokták irni,hogy ennyiből nem tudnak érdemi választ adni,mert a kérdező nem írta le ,hogy mi a tényállás. Mivel a részletes mező is itt van,én ezért részletesen leírtam mi volt,hogy értsétek és ennek alapján azt szeretném megtudni, hogy a F.R.panasztestületnél 30 napon belűl kell panaszt tenni vagy 30 naphoz nincs kötve.


Nem a helyszíni,meg 8 napon belüli panaszra gondolok.

2019. máj. 17. 12:17
 5/5 anonim válasza:
Tudomásszerzéstől számítva 15 nap.
2019. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!