Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség nem a sértetteket...

A rendőrség nem a sértetteket sajnálja, hanem a maguk hasznát munkáját nézik?

Figyelt kérdés

Amikor fel kell deríteni egy bűncselekményt, a nyomozók nagyon kézre akarják keríteni az elkövetőt mindig.


Ez igaz,hogy nem azért akarnak sikeres felderítést,mert a sértetteket sajnálják,ugyanis a sértett nekik senki,egy idegen ember,hanem azért mert ha sikerűl kideríteni ki az elkövető, akkor azzal maguknak tesznek jót?

Ez valahogy így van?


Ezen gondolkodtam,mert érdekel a rendőrségi téma.


Hallottam már ilyesmit,ha valaki sorozatban nem tud felderteni elkövetőt,akkor azt előbb utóbb kirúgják, ha sikerűl felderíteni,akkor lehet még egy-egy ügy után meg is jutalmazzák.



2019. máj. 18. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos őket is megviselheti egy-egy eset, de nem várhatod tőlük, hogy minden esetben ez legyen a motivációjuk.


Amúgy ha ennyire személyesen érinti őket az ügy, akkor nem is tudnának hideg fejjel gondolkodni, kívülüllóként jobban tud dolgozni.

2019. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az egy munka, nem lehet érzelgősnek lenni, bele is lehetne bolondulni. Az orvosok se sajnálják a betegeiket.
2019. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki csak pénzért dolgozik. Egyszer majd felfogod.
2019. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Te levike ne idegesítsél már...

A rendőrség nem segélyszervezet. Arra ottvan az áldozatsegítés meg a lelkisegély szolgálat. Lapozzad fel az alkotmányt hogy mi a rendőrség feladata.

Azzal nem a sértettnek tesznek jót, hogy elfogják az elkövetőt és felelősségre vonják ? Vagy mi adna megnyugvást? Kártalanítson mindenkit a rendőrség (végső soron az állam) aki anyagi hátrányt szenvedett (a te pénzedből ugye).

2019. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a maguk hasznát nézik. Ha ellopják valamidet, nem fogják keresni, hanem egy idő után lezárják a nyomozást (papírt), hogy nem lett meg.

De ha valami fontos embertől, havertól lopnak, akkor már nem csak papíron nyomoznak...

2019. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

74%-os!

Ebben most egyetértek veled. Az orvosok sem sajnálják a betegeket. Ez igaz,tudom.

2019. máj. 19. 01:31
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az orvosok se sajnálják a betegeiket."


Ez mondjuk nem igaz. Rengeteg lelkiismeretes orvos van akik együtt éreznek a betegekkel. Ezt tapasztalatból tudom mondani. Főleg, hogy orvos is van a családban és orvostan hallgató is aki önként, saját pénzből ment ki misszióra külföldre, csak azért,hogy a rászorulóknak segíthessen. Persze ki lehet fogni olyan orvost aki olyan.. de általánosítani nem szabad.


A rendőrökről meg: volt osztálytársam rendőr egyszer kérdeztem tőle valamit tanúzás miatt. A rendőrségi válasz: pártatlanul állnák sértett és gyanúsított és az ügyben egyéb tanúként fellelhető személyekkel.

2019. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!