Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tesz semmit a...

Miért nem tesz semmit a rendőrség az olyan lopásoknál, ahol az áldozat leadja az elkövető arcképét tartalmazó felvételt, holott egy arcfelismerő rendszer bevetésével lényegesen vissza lehetne szorítani az ilyen bűncselekményeket?

Figyelt kérdés
Rendszeresen tapasztaljuk, hogy a bolti lopásokkor a feljelentéssel egyidőben leadjuk a rendőrségre az elkövetőről készült videofelvételt, majd három hónap múlva megkapjuk a papírt, hogy lezárják a nyomozást, mert nem tudják az elkövetőt beazonosítani, miközben semmiféle nyomozati tevékenység nem történik. Ha csak annyit tennének, hogy ezeket a képeket ráküldik valamilyen (bűnügyi nyilvántartás, személyi igazolványofotók, stb. adatait használó) arcfelismerő rendszerre, biztos vagyok benne, hogy az elkövetők nagy része meglenne, ezáltal az elkövetések száma is drasztikusan csökkenne. Ma már ez mindenütt működik, miért pont a magyar rendőrség nem él vele. Németországban eleve be sem engedik például a futballstadionokba azokat, akik korábban büntetve voltak, mert már a belépéskor leellenőrzi a fizimiskájuk alapján őket a rendszer. Egy ilyen dolog kb. két perc lenne ügyenként, adminisztrációval együtt öt (szemben a másfél órás jegyzőkönyvfelvétellel), de mégsem használja a rendőrség, amivel kvázi bűnpártolást követ el. Mi ennek az oka? Lehetne-e valamit tenni, hogy megváltozzon a rendőrség hozzáállása?

2019. máj. 22. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Hidd el főként nem a rendőrség hozzá állása a baj.

Tudom ezt magán emberként amit irni fogok nehéz elfogadni mert mindenkinek a maga problémája a fontos és ez engem is bosszant de.


Azért zárják le pár nap után az ügyet mert ez nem úgy megy mint a filmekbe.

Nem olyan hogy te leadod a képet beviszik a gépbe csitt puff megjelenik pár képkocka meg ilyenek és kidobja hogy egyezés!!

Nem te leadod a képet és a helyi bűnözők, elkövetőket végig kell venni és össze egyeztetni.

Ez nem két perc es nem is három.

Na most a mai Magyarországon a legroszabb munkák között van a rendőr szakma.

Fizetés 130 140 ezer forint.

0 szabad idő és fél lábbal a börtönbe vagy valamint oda helyeznek ahova akarnak emelett folyamatos titkos ellenőrzések és ha egy tisztességes tenni akaró rendőr vagy is ha naponta nem de hetente találkozol egy emberrel aki leköp édesanyád szidja vagy csak tolja az arcodba a kamerát és provokál hátha feltus tenni a facere hogy na a hülye rendőr elrontotta.


Ilyen feltételek melett csak az megy rendőrnek aki gyerekkora óta hisz benne és úgy áll hozzá hogy ő lesz az aki majd megmenteni a világot.

Csak nézz meg egy pár évvel ezelőtti rendészeti jelentkezést(2000 fő)

És egy ideit (300 fő)

(a 300 fő nem a felvett emberek hanem akik jelentkeztek. Ebből még bőven pereg ki)


Ez ugye az eredményezi hogy hihetetlen létszám hiány van jelen a rendőrségnél és ha épp akarnak se tudnak embert állítani "piti" bolti lopásokra mivel a nagyobb ügyekbe

Rablás,kiosztás, emberölés(akár kísérlet) stb. sincs elég ember. Ha egy mondjuk várakozási listára tennék az ügyed és igy mindenki ügyet hónapok alatt már éves csúszásba lennének.


És igen teljesen igaz hogy van olyan rendőr hogyha oda mész egy utolsó tahó lekezelő senki lesz. Viszont a többsége tenné a dolgát es szívből tenné de egyszerűen képtelen rá mert vagy megvan kötve a keze vagy egyszerűen képtelen mert nincs ideje rá. Egy szolgálat 12 óra ami nagyon gyakran 14 16 órába csap át (főleg Pesten). El várhatlan hogy maradjon meg 2 órát mindig mert egyszerűen egy emberrel nem lehet ezt megtenni. Ugyan ugy haza akar menni a családjához aki bárki.


Remélem a lényeg átjött. Nem olyan egyszerű mint azz hinné az ember.


(a rendőrnek is zsír lenne rengeteg felderítést felmutatnia)

2019. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj. Én voltam rendőrségen kihallgatáson irodában, rám akartak egy lopást fogni, mert nem volt elkövető. De nem tudták és azóta semmi, felfüggesztették az ügyet. Egyszer megpróbálják, ha nem sikerűl nem lezárják, felfüggesztik, irattárazzák. Nincs sok idejük. 9 órára voltam idézve, de 9 óra 20 perckor jött le a váróba, én tudom miért, de ne menjünk bele, másfél óráig próbálkozott, hogy "de maga a tettes" , kiderült, nem és tanúként hallgatott ki. 9 órára idézett ugye,most járunk 11 óra 10 percnél. Aznap majdnem a fél munkaideje én voltam, közben egy nő bejött és mondta, hogy előző nap egy ember feljelentést tett, mert ellopták a telefonját. Amikor végeztem, kértem a jegyzőkönyv másolatot, de mondta, hogy illetékbélyeg kell hozzá, mondtam jó, visszajövök a bélyeggel, erre mondta , hogycadok ingyen mert menniük kell, gondolom a telefonlopás helyszínre kameraképet lefoglalni. Eközben kb. 15-20 mappa volt az asztalán ami mind külön ügyek.


Sok ügy van a rendőrségen.

Itt Debrecenben sok, azt tudom.


Egyszer megbróbálják és ha nincs siker, felfüggesztik.

2019. máj. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!