Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaphat 3 csapás életfogytiglan...

Kaphat 3 csapás életfogytiglant a roma származású barátom 3 kisebb lopásért?

Figyelt kérdés

Van egy roma származású barátom Joci bevallom nem valami jó gyerek sajnos mindig keresi a bajt pedig szép felesége van három gyermeke ha én a ő helyében lennék össze raknám a két kezem olyan boldog lennék.


Dolgozott ő régebben gyárban de nem bírta sokáig ezért sokáig munka nélkül tengődött pedig az apjával is elmehetett volna dolgozni de ő inkább a rosszabb útat választotta és sajnos többször is eltulajdonított dolgokat iskolás srácoktól egyszer hozzánk is betörtek az egyik társával és elvittek pár dolgot a garázsból fűnyírót szivattyút gáz palackokat eddig mindig elkapták őt a rendőrök bevitték őt kihallgaták fogva tartották egy darabig de mindig arra hivatkozva hogy 3 gyermeke van ezért szabadlábra helyezték mindig.


Többször zsebelt már ki engem is bulikban volt hogy erőszakkal viccesen vett ki a zsebemből pénzt de én úgy voltam vele hogy mintha elvittem volna őt egy sörre ezért én nem tettem feljelentést amúgy sem vett el tőlem sok pénzt.



Viszont még tavaly nyáron egy sráctól elvett ezer forintot meg a cipőjét levettete vele illetve a mobil telefonját eltulajdonította a rendőrök még az nap elfogták és bevitték.


Úgy voltam vele hogy majd megint kifogják engedni mint ahogy szokták de sajnos nem engedték ki még azóta is bent van lassan egy éve állítólag valami három csapás miatt nem engedik ki.


De én úgy tudom hogy a három csapás az csak komoly bűncselekményekre érvényes nem?

Ilyen kisebb lopások eltulajdonításokra is érvényes a három csapás?

És ha igen akkor a három csapás mit jelent életfogytiglant?

Komolyan három kisebb lopásért életfogytiglant kaphat az ember?


Jó én nem azt mondom hogy ártatlan mert nem az bizony megérdemelne egy pár évet hogy megjöjjön az esze úgy ahogy a testvérének.

Mert a testvére is vasat lopott bevitték a rendőrök 2 hét után ki engedték aztán megint lopott vasat de utána már nem engedték ki 3 és fél évet kapott most szabadult februárban.



2019. máj. 31. 20:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Tok mind1 ülni fog lopás is bűn
2019. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Életfogytiglant biztos nem kap.
2019. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%

Tudtommal a 3 csapás törvény az ERŐSZAKOS bűncselekmények elkövetőire vonatkozik. De miért nem nézed meg magát a törvényt?

Vagy olvasd el ezt:

[link]

2019. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

De az erőszakos bűncselekménynek számít hogy a utcán ki rabolt egy fiatal srácot?

El vett tőle ezer forintot a cipőjét meg a telefonját illetve ha jól tudom kétszer tört be egy házba a miénkbe meg egy másikba meg ha jól tudom még rabolt ki pár gyereket azt nem tudom mennyit de szerintem összesen kettőt hármat tuti.


A Apja elment vállalkozonak a feleségét elküldték dolgozni abban reménykednek hogy pár milliós óvadékért majd ki engedik.

2019. máj. 31. 21:07
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

#4

Igen, az ha kirabolt valakit az erőszakos bűncselekmény.

Ha csak kizsebelte észrevétlenül, az nem az, de ha rátámadt, megfenyegette és úgy szedte el tőle - mindegy hogy egy papírzsepit vagy egy autót - az erőszakos bűncselekmény.

2019. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
A rablás erőszakos bűncselekmény. erőszakkal, fenyegetéssel vette el a vagyontárgyait. Ha ezt 3x megcsinálja, akkor komoly büntetésre számíthat.
2019. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Remélem.
2019. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a három rablása tuti meg van neki plusz 2 betörés egyébként drogos kábítószeres cigány gyerek volt.


De ha megkapja a három csapást akkor az mit jelent 25-30 évig bent lesz?

Hiába van neki 3 gyereke akkor is elítélhetik ilyen sok időre?

2019. máj. 31. 21:42
 9/27 A kérdező kommentje:

Erről a férfiről van szó.


[link]

2019. máj. 31. 21:52
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
Remélem bele lövik valamelyik folyóba ha nem csukják le
2019. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!