Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy ilyen helyzetben rám...

Egy ilyen helyzetben rám tudna bizonyítani a rendőrség bármit is?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, tehát ha nincs türelmed ne olvasd.(Történetet írok, nem tervezek megölni senkit :D )

Tegyük fel hogy van egy nagy ház. Annak a háznak van egy tulajdonosa, egy idősebb férfi. Rajta kívül a házban élnek még emberek, távoli rokonai (semleges érzelmi kapcsolat közöttük és a férfi között) + még egy vagy két család. Meg lennék én, az egyik különálló családból.

Meg akarom mérgezni a pasast amit a következőképpen tennék: a ház körül hatalmas kert van, onnan szednék gyöngyvirágokat, amit a szobámba tennék egy vázába.

A férfi ágybanfekvő tehát ágyba kell vinni neki a dolgokat. Bevett szokás a házban hogy minden nap valaki csinál 2 csésze teát, egyet magának, egyet a férfinek, és hosszan beszélgetve megisszák ketten. Natehát, amikor én vagyok a soron (úgy egy héten kétszer), az ő teáját a gyöngyvirágos vízzel készíteném el. Amitől meghalna.


-Nem vagyok rossz viszonyban a pasassal, amolyan semleges, "látszat jó"

-nem kapnám meg a házat, meg semmi hasznom nem lenne a halálából, személyes okok miatt ölöm meg

-éjszaka szedem a virágokat, a kertész nem veszi észre hogy eltüntek, senki nem tudja hogy a szobámba vannak

-az lehet egy kicsit feltünő hogy gyakrabban akarok én felmenni "teázni", szívesebben vállalom

-páran a házból tudják hogy képes vagyok drasztikus megoldásokhoz folyamodni ha úgy adódik a helyzet


Ezt így elnézve mennyi esélyem lenne?


2019. jún. 10. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A glikozidmérgezés diagnosztizálható, tehát ha oda kerül a dolog, akkor a kórbonctan ezt kihozza. Onnan meg elég egyértelműen felgöngyölíthetőek a szálak.
2019. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy kikérdeznének a rendőrök alaposan, mint tanút, és ha nem vagy elég felkészült, magabiztos és dörzsölt, ellentmondásokba keveredsz, elárulod magad, amire ők gyanút fognak.


Persze a bizonyítás egy másik dolog.

2019. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy kimutatható, ez nem is gond mert nem tudják honnan származik.

Tegyük fel hogy tökéletes a színjátékom, pont annyira vagyok gyanús mint mindenki más, akkor mi lesz ? Lezáratlan marad az ügy?

2019. jún. 10. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdésre nem igazán lehet válaszolni. Mi van ha valaki látott mikozbe szeded a növényt? A növény egs darabja valami véletlen folytán a szobádba kiesik és megtalalják?

De mondok egy elvetemültebb dolgot.

(tudom hogy irtad nem gyilkosságra készülsz de).

Te 2 hét múlva megcsinálod a leirtak tű pontosan semmi bizonyíték viszont tök véletlenül félév múlva egy random ember elolvassa ezt a kérdést. Előtte 1 órával a hiradoba hallja hogy nincs meg a tettes aki pont így ölt meg valakit. Bemegy a rendőrségre megmutatja ezt a kérdést és rögtön van nyom.


Másik eszement es csekély esélyü dolog de.

Megcsinálod zsír. Egyik este alszol és xy ember a szobád előtt sétál el és hallja álmodba beszélsz. Pont ezt vallod be hogy te voltál satöbbi. Máris ott a gyanú.


Lehet hogy röhelyes egyszerűséggel meglehet úszni de ugyan ilyen egyszerű belebukni.


"Ami megtörthet az meg is fog"

Rengeteg bűntett bukott meg apró szinte lehetetlen hülyeségeken

2019. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagyok vele hogy kimutatható, ez nem is gond mert nem tudják honnan származik." Nem is kell tudniuk, annyit tudnak, hogy megmérgezte valaki. Innen idul a nyomozás.


"Tegyük fel hogy tökéletes a színjátékom, pont annyira vagyok gyanús mint mindenki más, akkor mi lesz ? Lezáratlan marad az ügy?" Teírod a történetet... :)

2019. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es: ezek tényleg eszement ötletek :D tényleg a legapróbb dolog is keresztbetehet az ember számításainak


5-ös: én írom de azért szeretném ha valósághü lenne )

2019. jún. 10. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Egészen biztos, hogy egy pohár víz elég a halálhoz?

A növényben benne vagy a hatóanyag, de az ki is ázik?

Ill. kiázik annyi, hogy halált okozzon?

Ne csak egy hasmenést, hányást?

Hiszen az is mérgezés.

Mérges gombából is van, ami megöl, de van, amitől csak megy a hasad, és ezt is mérgezésnek nevezik.

Ill. ha fura íze van, simán azt mondanám, hogy ez nem jó, romlott, büdös, kérek másikat.

Mert ha belegondolok, amikor egy virág alatt cswerélem a vizet, annak azért van szaga meg színe, de főleg szaga. Beletehetsz abba egy teafiltert, nem fogja elnyomni az állott, poshadt szagot.

2019. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy pohár víz elég (de írtam is hogy ha nem heti 2-szer vagy többször) és igen, kiázik annyira hogy halálos legyen és ne is legyen szagja, színe. Legalábbis így tudom de utánanézek még :)
2019. jún. 10. 20:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor akár működhet is, ha tényleg semmilyen nyom nem marad.

De a ganúsítás megtörténne, max bizonyítani nem tudnák.


Egyszer, már vagy 20 éve, a suliban részt vettem egy fordítóversenyen. Egy krimi egy oldalát kellett lefordítani, de annyira megfogott, hogy később lefordítottam az egészet. NEhéz volt, mert nem tudtad az összefüggéseket, így nem tudtad, hogy ami értelmetlennek tűnik abból a pár mondatból, az valójában a történetbe ágyazva teljesen rendben van.

Egy férfi azzal állított haza, hogy elhagyja az asszonyt, mert van valakije. Közben a konyhában ki volt véve a fagyasztóból egy nagy báránycomb. A nő ezzel vágta úgy fejbe a férfit, hogy az azonnal összeesett és meghalt. Idővel kijöttek a rendőrök, a férfi mozdulatlanul feküdt, addigra már sült a bárány a sütőben. Beesteledett, míg helyszíneltek, a nő sírt, tán épp terhes is volt. A több órányi nyomozásban a nyomozó megéhezett, a nő marasztalta vacsorára, addig sincs egyedül szegény megözvegyült asszony. A nyomozó megette a bizonyítékot, a nő soha nem bukott le. A hajas fejbőrön nyoma nem volt a dolognak, vér nem folyt.

2019. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!