Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen alacsony a rendőrök és a mentősök fizetése?

Figyelt kérdés

Miért ilyen kevés a rendőrök és a mentősök illetve a tűzoltók fizetése?


Kész csoda hogy még vannak rendőrök és mentősök mert pl egy mentősnek és rendőrnek ki kell menni szörnyű borzalmas balesetekhez gyilkosságokhoz is és élőben látni azokat a borzalmakat rettenetes sérüléseket stb én tuti nem vállalnám el ezt a munkát maximum 500-600 ezer forintért



2019. jún. 18. 18:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Mert ekkora fizetés mellett még épp megvan a létszám, ami a működéshez kell. Többet fizetni gazdaságtalan, kevesebb esetén összeomlik a rendszer. A kettő között meg van egy optimális pont, mint minden gazdasági rendszerben.


Attól még, hogy nem magánszféráról van szó, ez is pont úgy működik, mint a többi.

2019. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
A rendőr mire fel kapjon többet???
2019. jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem érdemelnek többet.
2019. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Mihago ***** válasza:
72%
2-es, mondjuk azért, hogy intelligens és elhivatott emberek is menjenek rendőrnek. Momentán az ostoba tulkok mennek, még nyomozónak is, akik szarnak bele a dolgukba, csak élvezik, hogy rángathatják az embereket, sorsokat dönthetnek el, és még hepciáskodhatnak is. Tisztelet a ritka kivételnek. Sokat dolgoztam rendőrökkel, rengeteg a személyes tapasztalatom.
2019. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%

"Mert ekkora fizetés mellett még épp megvan a létszám, ami a működéshez kell. "


Ez szép és jó, csakhogy jelenleg a mennyiség lehet, hogy megvan, a minőség viszont nem mindig. És amíg a mentalitás az, hogy csak a mennyiség számít, addig Magyarország egy balkáni állam marad.

2019. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%

Ez engem is érint mert korábban mentősként dolgoztam márciusig.


Azért az, hogy kevés elég relatív dolog, mert például a választás előtt szépen emeltek rajta. 2017 végén kb. 130-140ezer volt a bér, két évvel később, tehát ez év elején már 180-200ezer kaptunk kézhez.

Különböző pótlékokkal, túlórákkal ez még több is lehet.


Szerintem nagyon sok ember Magyarországon még ennyit sem keres, szóval hozzájuk és a minimálbérhez képest ez szerintem nem kevés. Tegyük hozzá szabadidő is van ha valaki többre vágyik, mivel itt a hivatalos 170 órás munkát kell ledolgozni, akkor ez mellett lehet még "maszekolni", mellékállást vállalni.


A munkabérre pedig nyilvánvalóan hatással van a kereslet-kínálat viszony, tehát amíg az állam talál ennyi pénzért olyan embereket, akik vállalják a feladatot addig nem fog emelni, ha majd nem lesz elég ember és ennek a pénz az oka, akkor lesz fizetésemelés is.

2019. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
6%
A rendőröknek azért fizetnek hogy egész nap nem csinálnak semmit. Az is sok amit kapnak.
2019. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
4%
Én ennyit sem adnék nekik.
2019. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
38%
6:havi 170 ledolgozott óra mellett miért akarsz maszekolni?nem értem a hozzád hasonlókat.napi 8-9 óra munka nem elég?
2019. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
#9, Mert ugye az "átkosban" is mindenkinek csak egy állása volt! Akkor egy fizuból csak vegetálni lehetett s ezért a legtöbb embernek min. egy extra állása volt az állandó mellett. Ma sem kötelező a plusz munka, van választási lehetőség.
2019. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!