Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

Most ez komoly? Miatta kell szívnom?

Olvastam,hogy olyan ember nem lehet rendőr,akinek a családjában van/volt olyan ember,aki ült börtönben. Nos nekem volt,a nagyapám, aki már 5 éve meghalt.. 80as években ült börtönben gyilkosság miatt... Most komolyan,miatta nem lehetek rendőr? :( 24N

júl. 12. 20:41  Privát üzenet  

A válaszok
Cummantanod kell.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont júl. 12. 20:48 Privát üzenet
Bár most még nem érzed úgy, de a nagyapád sokat tett érted ezzel! Keress valami értelmesebb szakmát!

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont júl. 12. 21:39 Privát üzenet

Hol olvastad ezt?

Mert én eddig csak ilyet találtam:

"A MISKOLCI RENDÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA

FELVÉTELI SZABÁLYZATA

A 2015. ÉVI FELVÉTELI ELJÁRÁS LEFOLYTATÁSÁRA

...

A jelentkezés feltételei

1. A Miskolci Rendészeti Szakközépiskolába jelentkezhet, aki:

...

e) büntetlen előéletű, és életvitele kifogástalan (a Rendőrség a fegyveres szervek hivatásos

állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény – a továbbiakban:

Szolgálati Törvény – alapján csak olyan személyeket fogadhat, akiknek magatartása, életvitele a

hivatásos állományúakkal szembeni társadalmi elvárásoknak megfelel. A közeli hozzátartozók és

a jelentkezővel közös háztartásban élők életvitelét abból a szempontból vizsgálják, hogy a

szolgálat törvényes és befolyástól mentes ellátását veszélyezteti-e),"

Kétlem, hogy pár év alatt ennyire megváltoztatták volna az elvárásokat, ha akkor közvetlen családtagnál sem volt probléma.

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont júl. 12. 23:00 Privát üzenet

Itt a kifogástalan életvitelhez az adatlap:

[link]

Nincs olyan kérdés, hogy volt-e egyenesági vagy oldalági rokon büntetve, ezért erről nem kell beszámolnod. Azokat priorálják le, akikről beírod adatlapon, hogy velük közös háztartásban élsz.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont júl. 12. 23:00 Privát üzenet
Semmi jóra ne számíts: Dobrev Klárát is a nagyapja miatt szívatják.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont júl. 13. 04:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Rendőrtől is loptak, ilyenkor tényleg komoly a nyomozás?
Ugye ez most nem komoly?
Van egy osztálytársam, akit egy elég komoly dolog miatt felszeretnék jelenteni. Megtehetem ezt a telefonon névtelenül vagy mindenképpen személyesen kell megjelennem a rendőrségen?
Tanácsra van szükségem, egy elég komoly ügyben?!
Komoly büntetés jár ha valaki többszörösen eladja a Balaton sound bérletét?
Hadnagynak, , ennyi" a felafata, ez komoly?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!