Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megemelkedett egyetemi tandíj...

Megemelkedett egyetemi tandíj kell hogy érdekeljen engem ha tanulmányi szerződés van?

Figyelt kérdés

A portálok attól hangosak hogy alaposan megemelkedtek az egyetemi tandíjak.

Kérdésem: ha tanulmányi szerződés van a céggel és több mint duplájára emelkedett a tandíj az kell hogy érdekelje a munkavállalót?

mert a cég a tan szerződésben nem azt vállalta hogy adott összegig téríti a tandíjat hanem összegmegjelölés nélkül a teljes tandíj megtérítését vállalta a munkaviszony idejére.


Így viszont ha egy külső szereplő az egyetem úgy dönt hogy máról holnapra duplájára emeli a díjat ezt megteheti ehhez joga van, a cégnek meg fizetnie kell ezt is, mert ő meg ezt vállalta szerződésben-nem így van?


És akkor még „jól“ is jártam hogy „csak „ duplája lett a tandíj mert van ahol 200.000ből lett 600.000/félév (ld debreceni egyetem)


2019. júl. 27. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A tandíj növekedés felmenő rendszerbe működik, a most felvetteknek kerül annyiba, nekem meg annyiba, amennyit írták, mikor felvettek
2019. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

„nekem meg annyiba, amennyit írták, mikor felvettek“


Hatalmas tévedés. Honnan veszed ezt a baromságot?

Ha emelnek MINDENKINEK EMELNEK.


Nem hiszed? Nos akkor www.felvi.hu ott a link ott az ügyfélszolgálat (OH Felv Iroda) és MEGKÉRDEZED!!

De akár itt is felteheted a kérdésed....

[link]



akár.....

2019. júl. 27. 09:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérdezgessem egy idióta helyett, már ne is haragudj. Én már elvégeztem az egyetemet, ez mindig is így volt, így is lesz. Hivogasd te a felvit ha akarod
2019. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Emelkednek a tandíjak, és az ingatlan árak... hmm egyre több konkurrens dolgozó lány lesz a rosszlányokon.
2019. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gazdasági okból lehetetlenül a szerződés, ha a kereslet-kínálati viszony változik, ha a szerződés lehetetlenné válik, a szerződés megszűnik.


Itt ugyan nincs szó a szerződés lehetetlenné válásáról, mert a tandíjváltozás azért nem olyan mértékű, de a lehetetlenülési út köztes állomásáról viszont beszélhetünk.


Az előbbi bekezdés miatt szerintem az emelt tandíjjal a tanulmányi szerződés eredeti állapotbeli fenntartása a tisztesség követelményébe ütközik, ezért indokolt a szerződés felülvizsgálata azzal, hogy a munkáltató tudomásul veszi a tandíj emelkedését, s vagy a szerződést változatlan formában fenntartják a felek, vagy a tandíjemelkedés egy részét áthárítja a hallgatóra a munkáltató.

2019. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

", ezért indokolt a szerződés felülvizsgálata azzal,"


felülvizsgálni azt bármit lehet bármikor de MÓDOSÍTANI ahhoz két fél kell

nekem is alá kell írni

2019. júl. 27. 14:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom.ki olyan nehéz abban, hogy a tandijat nem változhat
2019. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

ELTE 5 év osztatlanra járok, még csak harmadéves vagyok.

Eddig „csak“ 3x vagyis minden évben emelkedett a ktg térítés....

Szépen felkúsztunk a 180ról 250-re majd 320-ra.


ELTE.


Kérlek a nagy eszeddel erre refektálj már valamit!

2019. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem emelkedik, pláne miután szerződést irtok. Balek vagy ha keptelen vagy ennyit elintézni téves besorolás miatt. gondolom a TVSz-t sem olvastad el sosem
2019. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Hát nekem a szerződésembe is benne van, hogy ami összeget én aláírtam, annyi marad a képzési időm végéig.

Azokra vonatkozik az emelés, akik most fognak beiratkozni.

De amúgy ha ennyire jól tudsz mindent, akkor mi a célja a kérdésednek?

2019. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!