Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3és fél éve GYES-en lévő...

3és fél éve GYES-en lévő helyén aki visszajött és szabadságát tölti már 1 hónapja. Az én szerződésem 12.31-ig szól. A fönököm ragaszkodik hozzám az igazgatót kérvényezte hogy írja alá a véglegesítést, de még nem írta alá Szabályos-e a szerződés?

Figyelt kérdés
Jogi tanácsot szeretnék.
2008. nov. 14. 11:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehet valakit úgy alkalmazni hogy aki állásán van az éppen szabadágát tölti?
2008. nov. 14. 11:21
 2/10 A kérdező kommentje:
Több mint 3 éve dolgozik valaki közalkalmazottként akkor az már bizonyított szerintem.Ügyvédek,Jogászok lehet hozzászólni!GYES-ről viszatárt személy helyén hogyan lehet valakit tovább alkalmazni üres állás hiányában???
2008. nov. 14. 11:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért nem helyezték át másik osztályra ahol van üres állás?ÉRDEKES DOLOG A GYES-RŐL VISSZATÉRT SZEMÉLY A SZADSÁGÁT TÖLTI, A HATÁROZOTTIDEIG /12.31-ig/ DOLGOZÓ IS ALKALMAZVA VAN EGYUGYANAZ STÁTUSZON!VALAKI AKI ILLETÉKES EBBEN SZÓLJON MÁR HOZZÁ!
2008. nov. 14. 11:33
 4/10 A kérdező kommentje:
SZERINTEM A FÖNÖKSÉG HIBÁJA HOGY KÉT EMBERT ALKALMAZ EGY STÁTUSZON ÉS KÖTELEZNÉM HOGY A TOVÁBBIAKBAN VÉGLEGES ÁLLÁST BIZTOSÍTSON!AKIT TÖBB MINT 3 ÉVE ALKALMAZNAK HATÁROZOTT IDŐKRE AZ TÉNYLEG BIZONYÍTOTT MÁR!DE TÉNYLEG KÉT EMBER HOGY KAPHAT FIZETÉST EGY ÁLLÁSRA??
2008. nov. 14. 11:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a munkaszerződésedet, de gondolom, ha 3 éve határozott idejű munkaszerződéssel dolgozol, akkor eleve a GYES-en lévő kismama helyettesítésére vettek fel. A GYED/GYES alatt összegyűlt szabadságot ki kell adniuk, azért van a másik dolgozó már egy hónapja szabin, ez mindenkinél így van.

Sajnos a határozott idejű munkaszerződés az ilyen. Ha szerencséd van, akkor szabadul fel valahol hely a lejárta előtt, és akkor jó eséllyel pályázhatsz rá.

2008. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy lehet,hogy a gyesen lévő is bizonyított már nem?

Te tisztában voltál vele mikor betöltötted az állását,hogy helyettesítesz.Miért nem kapná most Ő vissza a munkáját?

Szerinted nem illetné meg?Neki valószínüleg ugyanúgy szüksége van munkára mint neked.És Te vagy az Ő helyén nem Ő akar téged kitúrni.

2008. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Tanácsadó!Nem vagy tisztába a dolgokkal ugyanis 2 évig ües álláson voltam a fönököm "pakolt" át tavaly a GYES-en lévő helyére.Én szívesen mennék másik osztályra,de nem enged át a fönököm!Most világos?De hamarosan jövöhéten kiderül mert én átmennék másik osztályra üres állásra!
2008. nov. 15. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Majd írjál, hogy hogyan alakul! Sikert mind2tőtöknek!
2008. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

"Kedves Tanácsadó!Nem vagy tisztába a dolgokkal..."

Ez ugyan nem nekem szólt, de a válaszoló csak azt tudja, amit a kérdező leír a kérdésben, és a kommentekben.

A többit nem tudjuk kiszopni az ujjunkból!

2008. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A szerződésemet módosították dec.1-től levéglegesítenek.Aki hasonló helyzetben van ajánlom hogy forduljon a munkahelyi igazgatóhoz /személyesen/csak Ő dönthet ilyen helyzetben!
2008. nov. 20. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!