Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon büntetik azt a...

Magyarországon büntetik azt a személyt, akinek a területén valaki más drogozik?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az brit és a magyar törvények szövegét hasonlítanám össze, idézve, ezt találtam:


Brit: "Az a személy, aki TUDATOSAN HAGYJA VAGY TŰRI, hogy a területén kábítószert... az bűncselekményt követ el..."


Magyar: "...ha az ott meghatározott bűncselekmény elkövetéséhez anyagi eszközöket SZOLGÁLTAT"


"Anyagi eszközök szolgáltatása: Az elkövetési magatartások elkövetésének segítéséhez nyújtott bármilyen értékkel bíró dolognak a tettesek részére történő RENDELKEZÉSRE BOCSÁTÁSA."


Tehát leegyszerűsítve, ha X személy házában üdül mondjuk a szabad-életű nagymami, és egyszer csak elkezdi körbekínálni, vagy gyártani a füves cigit, és X nem tudja leállítani a makacs nagymamát, akkor a brit törvények szerint X-nek börtönben a helye. (Ennél nagyobb aberráltságot életemben nem hallottam, de mindegy.)


A magyar törvények értelmében, szerintetek? (A nagybetűvel kiemelt szövegrészek döntenek szerintem.)


(nekem nincs ilyen nagymamám, sajnos már elhunyt)



2019. júl. 30. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Értesíted a rendőrséget és akkor már nem tűröd.
2019. júl. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"nekem nincs ilyen nagymamám, sajnos már elhunyt"


Látod, látod... Ezért ne drogozz...

2019. júl. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha pl az albérlőd drogozik azért nem b...nak meg tudtommal, de ha drogokat állítanak elő a tulajdonodban lévő ingatlanban azért igen.
2019. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban kíváncsi vagy rá akkor...


Azt kell megnézni hogy a bírói joggyakorlat mit ért tudatos hagyáson vagy tűrésen. Mi számít annak. Angliában precedens jog van így elég csak utánaolvasni ilyen témájú ítéleteknek.


Egyébként a tudatosságnak több fokozata is lehet. És azt bizonyítania is kell az ügyészségnek, ami nem egyszerű. Másfelől pedig szerintem fiatal Anglia fele akkor sitten ülne. Még a termesztőket csempészeket és terjesztőket is nehéz befogni hátmég a fogyasztókat. És akkor hol marad ideje arra akinél történik tehát akié a lakás??

Ezeket akkor veszik elő mindig ha valami történik pl. túladagolás, vagy befolyásoltság alatti késelés.


De neked ettől nem kell tartanod hiszen a te lakásodba kendert csak kötélnek sodornak : DD

2019. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

- nagymamám nem drogozott, habár tényleg elhunyt.

- albiba fogok költözni, nem akarom, hogy valaki ilyesmit csináljon a területemen,mondjuk társaim áthívnám iszogatni, és valaki általam kevésbé ismert elkezdene tekergetni, sodorgatni, szóval igen, nagyon komolyan érdekel, mert tudni akarom, hogy jogilag ilyen helyzetben mi a teendő


Másrészt határozottan NEM azt kell megvizsgálni, hogy mit jelent a "tűrés fogalma" magyarországon, mert ilyen nem szerepel a magyar törvényekben!!!


A magyar törvényekben az a megfogalmazás, hogy "szolgáltat, rendelkezésre bocsát", illetve, egyéb bűncselekményekhez kapcsolódó "bűnsegéd" esetében "szándékosan segítséget nyújt". Ezeket kell értelmezni. Én nem tudom 100%-ig értelmezni, de valami olyasmit érzek, hogy mo-n csak "aktív" cselekvéssel valósíthatod meg ezt a bűncselekmény formát, angliában pedig "passzív" cselekvéssel is.


Ezért gondolom, hogyha pl mo-n a bűnöző faterod ellopja az autód a szemed láttára, és és azt használja bűncselekményhez, te nem vagy felelősségre vonható, mert ő illetéktelenül használja a járgányod, - akkor sem, ha nem merted kihívni a rendőröket !!


Viszont az angol (és amúgy amerikai) törvények alapján neked kötelességed minden lehetséges eszközt alkalmaznod, hogy megállítsd, hogy a te járgányodat használja bűncselekményhez, ha kell a rendőröket is ki kell hívnod. Mert a törvényük úgy szól, hogy ha tudatosan "hagyod vagy elszenveded" ( a tűröd helytelen fordítás volt, bocsi)...

2019. júl. 30. 23:49
 6/6 A kérdező kommentje:

Amúgy ha az ingatlan tulajdonos felel azért, ha az ingatlanban lakó kábszit állít elő, akkor mit tenne egy tulajdonos, akinek mondjuk a saját gyereke gyártja otthon a csomagokat?

Ki kéne raknia az utcára a saját gyerekét, vagy fel kéne adnia a rendőrségen?? Ez egyáltalán nem életszerű...

2019. júl. 31. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!