Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kanada vagy az USA biztonságos...

Kanada vagy az USA biztonságosabb? (fegyvertartás)

Figyelt kérdés
Kanadában ha jól tudom sokkal szigorúbbak ami a fegyvertartást illeti.

2019. aug. 7. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mi a biztonságosabb? Ha könnyebben jutsz fegyverhez, hogy megvédhesd magad, vagy ha kevesebb embernek van fegyvere? Érdekes kérdés.
2019. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Kanada, de nem a törvények miatt. Ott nyugodtabbak az emberek, a fegyvereket főleg a vadászok veszik-vadászni.

USA egy elmebeteg ország, ahol már a 12 éves nigagyereknek is van pisztolya.

2019. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Kanadában 1,8 a gyilkosságok aránya 100 ezer főre.

Magyarországon 2,5.

Az Egyesült Államokban 5,3.

2019. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon 2,5.

Az Egyesült Államokban 5,3.


Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy Magyarországon szinte alig van kimondottan biztonságos környék (leszámítva pl: új kertesházi övezetek, BP 1-2 kerülete stb), amíg az usa-ban a középosztálynak egyáltalán nem okoz gondot, hogy kimondottan civilizált nagyon alacsony bűnözési rátájú helyekre költözzön.


Szóval érdemes lenne megnézni, hogy az 5.3-ból mennyi történik a fekete / latin / mexikói negyedekben és mennyi az ún "köznép" között.


Éltem az USA-ban a középosztály szintjén és nagyon biztonságosnak éreztem. (persze ez szubjektív nyilván nincs hatása az 5.3-ra sem meg a 2.5-re sem, de itthon sokkal többször fsok ha az utcán megyek mint ott)

2019. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Én a magam részéről nem hiszem, hogy a fegyvertartás szigorúsága különösebb befolyással lenne a közbiztonságra. Ha én, mint törvénytisztelő polgár könnyebben jutok lőfegyverhez, a rosszfiú is könnyebben jut hozzá. És fordítva.
2019. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Michael Moore forgatott még régen egy dokumentumfilmet: Kóla, puska, sültkrumpli. Ebben megszólaltatnak kanadaiakat is.

Egyébként Kanadában vannak olyan hosszú utak, amelyre rá se hajthatsz, ha nincs nálad elegendő élelmiszer, üzemanyag és fegyver a vadak ellen.

Egyébként nyilván köze van a népsűrűségnek is a biztonságossághoz, hiszen mind az USA, mind Kanada nagyjából egyforma méretű ország, csak amíg az előbbiben 327 millió rendkívül vegyes etnikumú lakosság él, addig utóbbiban 37 millió viszonylag nagy többségű fehér bevándorló, illetve azok leszármazottai.

2019. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!