Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Részegen összefilceztem egy...

Részegen összefilceztem egy márványfalat. Rongálásnak számít?

Figyelt kérdés
Szóval részeg voltam és felírtam a márkányfalra egy dátumot és nevet. Hogy tudnám eltűntetni? Pénzbírságra is számíthatok? (Kamera látta...)

2019. aug. 10. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy megmarad a márványon a filctoll, ha nem alkoholos? Az alkoholos filcet gondolom el lehet tüntetni alkohollal vagy acetonnal (pl. körömlakklemosóval). Mindenesetre ha az épület tulajdonosánál "feladod magad", és vállalod a lemosást, abból biztosan nem lehet baj.


Amit a BTK mond erről:


371. §

(1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt egy EGY ÉVIG TERJEDŐ SZABADSÁGVESZTÉS, ha

a) a rongálás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó rongálást

ba) FALFIRKA ELHELYEZÉSÉVEL

2019. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Az milyen védekezés má', hogy részeg voltál? Na és? Az alkohol csak feloldja a gátlásaidat, szóval mélyen legbelül te egy más tulajdonát telibeszaró prosztó vagy.
2019. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek Köszönöm szépen.

Második pedig még sosem volt telibe részeg. Vállalom a tettem, és meg is bántam. Szeretném jóvá tenni.

2019. aug. 10. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen. Velem az történt hogy egy elég nagy értékű motorkerékpárt firkáltam össze és szintén filccel egy parkolóházban , s már aznap este kopogtatott nálam a rendőr. Nagyon meglepett de kiderült hogy az autóm rendszámával buktam meg amikor távoztam. Szóval felajánlotta hogy magam rendezem a kárt a motorossal vagy feljelent garázdasággal. Azt akkor néhány ezerből kijavították és fényezni sem volt szükség. A márványt az lehet hogy csiszolni is kell mert mélyebben bemegy a festék.
2019. aug. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nem kell aggódnod, a notórius falfirkálókkal sem csinálnak semmit.
2019. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vállalod a tettedet, és büntetésként rádosztanak pár száz óra közmunkát. Annyi pozitívuma van, hogy magad osztod be, talán annyi megkötés van, hogy minimum havi egy napot menned kell. Ha van normélisan kereső nmunkahelyed, akkor viszont pénzbírság.
2019. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én viszon vpltam már jó párszor tök részeg, mégsem rongáltam/firkáltam/ törtem semmit.

36/ffi

2019. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A normális válaszolóknak köszi :)

Megoldódott!

2019. aug. 12. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!