Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell kimondani az...

Hogyan kell kimondani az alábbi szövegben a „ (II.5. ) "-t?

Figyelt kérdés
A Közúti Rendelkezések Egységes Szabályozása (rövidítve: KRESZ) egy rendeletbe foglalt szabálygyűjtemény, jogi nevén az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet, mely „a Magyarország területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza”.

2019. aug. 11. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Tippelem.


Második bekezdés ötödik pont

2019. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen ki akarod mondani, akkor "második hó ötödikei". De anélkül, 1/1975 KPM-BM együttes rendeletként is egyértelmű melyik jogszabályról van szó.
2019. aug. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A (II.5.) a jogszabály kihirdetésének napjára utal. A KRESZ-t tehát 1975. február 5-én hirdette ki a jogalkotó. Helyesen ezt egyáltalán nem mondjuk ki. Szóban vedd úgy, hogy nincs is ott.
2019. aug. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nagyon szépen köszönöm mindhármótoknak a gyors és érthető választ!

2019. aug. 12. 01:20
 5/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


akkor benéztem, sorry :D

2019. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!