Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy fél házam, amin a...

Ha van egy fél házam, amin a másik tulajdonos zárat cserélt, de nem lakik ott, mik a törvényes lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy feltörhetem e s beköltözhetek, bár érdekel ez is hogy törvényesen megtehetem e. De inkább az a kérdésem, követelhetek e jogszeren akár behajtható módon is használati díjat az én részemre akkor, ha ő nem használja, ellenben engem kizárt? nekem ugyanis jobban jönne az utóbbi, akkor bérelnék olyan lakást ahova ő egyértelműen nem jöhet be, s tőle meg behajtanám az összeget az a lakás miatt amiből kizárt. Egy így működhet? Azt hallottam, akkor kérhetek ilyent ha ott lakik s nem enged be. De itt most nem lakik ott, csak nem enged be.
2019. aug. 14. 00:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Másik tulajnak van haszonélvezete?
2019. aug. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Önhatalommal akkor élhet, ha az időveszteség a birtokvédelmet meghiúsítaná, erről pedig itt nincs szó, a jegyzőtől kérhet birtokvédelmet, s a kárai megtérítését kérheti a bíróságtól.
2019. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nincs haszonélvezet, egyenlő a "rang"
2019. aug. 14. 10:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha valaki tulajdonos, az magában foglalja a haszonélvezet jogosítványait is, tehát az értelmetlen, hogy valaki tulajdonos is, és haszonélvező is - ilyenkor az illető csak tulajdonos.
2019. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4, saját felén nem lehet haszonélvezete, de ha a kérdező felén van, az hond
2019. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nos, ilyesmi nincs, minkét fél a saját részén egyenlő módon tulajdonos. Illetve rosszul mondom, egyforma, de nem egyenlő, pontosabban a saját része mértéke nem egyenlő, a fél ház megfogalmazás hibás volt, mert csak egyharmad tulajdonrész az enyém, kétharmad rész az övé. Ez számít? A használat mindenesetre nem fele fele , se nem is 1/3 2/3 arányában történik, hanem senki se használja ellenben ő zárat cserélt így én roncsolás nélkül nem is tudnám használni. (Ha nem muszáj nem akarnám, beérném használati díjjal is akár évek alatt utólag behajtva is, csak ugye itt a gond, nem használja, csak kizárt belőle. Persze ha nincs pénz be is költöznék, de csak legálisan.) A 2-es válaszoló sorai amúgy a gyakorlatban mit jelentenek? Nem értem se az idővel kapcsolatos részt se az hogy ha elmegyek a jegyzőhöz birtokvédelmet kérni akkor a gyakorlatban mit kapok?
2019. aug. 14. 13:20
 7/12 A kérdező kommentje:
(Ha felmondok a jelenlegi albérletemben s beköltözöm, akkor gyakorlatilag pénzt kapok)
2019. aug. 14. 13:21
 8/12 A kérdező kommentje:
(csak akkor egy ilyen emberrel van ügyem, ha pedig pénzt kapok akkor be nem teheti a lábát az albérletembe)
2019. aug. 14. 13:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a bejutásodat megakadályozza a másik tulajdonos, ennek a jogi elnevezése a tilos önhatalom alkalmazása.

Ha csak 1 % tulajdonrészed van, akkor is van bejárási jogod, és akkor is ott lakhatsz, jogosan használhatod a ház 100 %-át (ha nincs köztetek egyéb, érvényes megállapodás).

Beszélj a másik tulajdonossal, hogy vagy engedjen be, vagy fizessen használati díjat. Ha ettől elzárkózik, akkor irány a település jegyzője, kérj birtokvédelmet. Feltéve, hogy ez az állapot 1 évnél nem régebben áll fenn, mert 1 év után a jegyző nem köteles eljárni, ügyvédet kell keresned, aki majd megfenyegeti a másik tulajt, szükség esetén pert indítotok ellene.

2019. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én javasolnám még, hogy szüntessétek meg a közös tulajfont, ha más nem petes úton
2019. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!