Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eutanázia Hollandia és...

Az eutanázia Hollandia és Belgium esetében mindenkinek jár, bárki kérheti vagy csak az állampolgárok?

Figyelt kérdés
Ha valaki kérvényezni akarja az eutanáziát ezekben az országokban akkor állampolgárrá kell válnod hozzá valahogy?

2019. aug. 22. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A választ nem tudom de hogy képzeled el a kivitelezését?

Valaki halálos beteg, olyan fájdalmai vannak, hogy meg akar halni, ezért kiköltözik oda és a hatóságok majd megadják neki az állampolgárságot? Mire megkapná már meghal magától is. Aki ráér éveket várni hogy eljusson az eutanáziáig az vagy nem is akar meghalni vagy elmebeteg és még ott sem fogják neki engedélyezni.

2019. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
17 éves kiscsajt állítólag pikk-pakk elaltatták, pedig "csak" annyi volt a baja hogy megerőszakolták és nem tudta feldolgozni és nem kellet sokáig várni neki.
2019. aug. 22. 18:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Már bárki kérhet szinte állítólag eutanáziát... nem csak a haldoklókat, hanem a testi lelki szenvedőket is, sőt azokat is már akik idézem "befejezettnek tekintik az életüket"
2019. aug. 22. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Értem. Szóval azt állítod hogy államilag segítik halálba a saját embereiket és most csak arra vagy kíváncsi hogy erre csak az ő állampolgáraik esetében van lehetőség vagy legálisan meg lehet ott ölni bárki mást is?

Szerintem azért ennél kicsit bonyolultabb a dolog és a médiában "kicsit" ferdítve jött át a sztori.

2019. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért én is fenntartásokkal kezelem ezt nyilván, azért is mondtam hogy állítólag
2019. aug. 23. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában az orvos nem köteles eleget tenni a kérésnek, de megteheti, akkor is, ha külföldi az illető.


Belgiumban is elvileg ellátnak külföldieket.


Svájcban szintén ellátnak külföldieket, de ott az illetőnek magának kell beadni a szereket, csak odaadják neki

2019. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!