Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklató ellen beindíthatom a...

Zaklató ellen beindíthatom a házam riasztóját?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy zaklatónk, kb 2 éve jár ide, havonta egyszer-kétszer. Ilyenkor folyamatosan nyomja a csengőt, mint egy elmebeteg, és üvöltözik befele. Végig a kerítés előtt marad, még soha nem jött be az udvarba.


Az volna a kérdésem, hogy megtehetem-e, hogy legközelebb, csöngetésnél egyszerűen magamra riasztom a házamat? Tiltja ezt bármilyen törvény? Hogy úgymond, "indokolatlanul" indítom el a riasztót...

Ez esetben elméletileg megtörténhet, hogy a szomszéd meghallja a riasztót, majd meglátja az ürgét, és kihívja rá a rendőrséget, mert azt hiszi, hogy betörő. Esetleg ebben az esetben gond lehet, hogy én okoztam a "félreértést", azzal, hogy bekapcsolom a riasztót, miközben ő még be sem tört a házba?



2019. szept. 7. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha szeretsz fizetni.
2019. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bemész a rendőrségre. Előadod a szitut. Majd megbeszélitek, ha ismét megjelenik, ki tudnak-e érni a bejelentésedre, amíg ott van az illető.
2019. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.; nem értem, miért kell fizetnem?


2.; mielőtt feljelentés mellett döntenék, ki szeretném próbálni ezt a riasztós lehetőséget. Elég buta az az ember, 100%-ban biztos vagyok benne, hogy elhúzna, amint meghallja a riasztót.

2019. szept. 7. 21:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért elűzni akarod, miért nem megfogni?


Én a helyedben kiszaladnék, visszatartanám és a rendőrséget értesíteném.

2019. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá vagy olvass utána, a riasztódon eleve van pánikgomb általában, vagy ha be vagy kötve egy örző védő céghez akkor ők állíthatnak be olyat amivel közvetlenül ilyen riasztást adhatsz le feléjük. Tehát nem, nem törvénytelen a riasztód beindítása ha veszélyben érzed magad, kifejezetten arra való.

Persze utána a szomszédoknak magyarázkodhatsz, a cégnek fizetheted a riasztás költségét, nálunk havi 3 akció van benne a havidíjban (mármint amikor el is indulnak), a többiért kell fizetni pluszban.

És ha nyitva marad egy ablakod és megszólal a riasztó mert belengett a függöny? Akkor sem mennek a nyakadra miatta.

Ha el akarod kerülni azt hogy hívják a rendőrséget akkor beszélj a szomszéddal róla, hogy előfordulhat hogy bajba kerülsz mert valaki zaklat és ezzel tudod csak elijeszteni, ilyenkor nézzék meg előbb hogy valóban volt-e betörés vagy te vagy itthon. De érdemes ezt valami ajándék sütivel, sörrel kísérni és amikor már nincs ilyen gondod akkor meg ismét szólni nekik hogy már nem fogod te riasztózni a házat.

2019. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha nem tört be, nem tartható vissza.


Az lenne az utolsó gondolatom, hogy kimennék hozzá, könnyen lehet, hogy veszélyes. Szerintem az tűnik logikusnak, hogy elűzöm, mert szerintem ez evidens.


De még mindig nem értem, miért kéne fizetnem ha bekapcsolom a riasztót, amikor üvöltözik befelé??

2019. szept. 7. 22:03
 7/14 A kérdező kommentje:
Közben jött a hosszú válasz, köszönöm!
2019. szept. 7. 22:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne riasztózz, semmi értelme. Mit vársz tőle?

1) elmenekül? - Jön majd legközelebb

2) szomszéd kihívja a rendőrséget, fél perc alatt kiderül, hogy nincs betörés, semmi, legközelebb a szomszéd le se szarja a riasztódat, ha riaszt, ill. a rendőrök is téged könyveljenek el idiótának, fél órával később menjenek ki hozzád legközelebb?


Ha ez a cél, akkor csak játssz a riasztóval!


Sajnos nem csak ő a buta, hanem emberére akadt benned.


Miért nem veszed fel videóra a telefonoddal a zaklatásokat? Maradj veszteg, max szólítsd fel, hogy menjen el, ne zaklasson.

Ettől nyilván nem fog elmenni, nyilván folytatni fogja a zaklatást, nem is ez a cél, hanem az, hogy a videókkal bemész a rendőrségre, és lesz bizonyítékod, és zaklatás miatt feljelentést tehetsz ellene, és távoltartási végzést is kérhetsz, vagyis ha legközelebb jön, akkor már nem csak ejnye-bejnyét kap.

2019. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! A riasztó valóban nem tűnik jó ötletnek.

Valójában nem engem zaklat, hanem édesapámat, aki korábban sajnos pénzt adott neki, mert "megsajnálta". Azután ő képtelen volt levakarni. Nekem viszont sikerült, legalább is azt hittem, csakhogy most, feltehetően részeg állapotban, vissza-vissza jön, és keresi édesapámat, hogy kérjen tőle pénzt.


(tudjuk a teljes nevét, szóval csak be kell bizonyítani. Csak technikai problémák miatt egyelőre nem tudom videóra venni, max hangfelvételt készítenék a kaputelefonos beszélgetésünkről. Szerencsére beszokta mondani a telefonba legalább a keresztnevét.)

2019. szept. 8. 18:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Be

Bár sok értelme nincs, ha nincs bekötve a rendőrségre vagy a biztonsági céghez


Az enyémen van pánik gomb és a távfelügyeleten vinnyog, sőt van jelszó is a riasztóhoz, ha esetleg messzebb vannak és telefonálnak, akkor csak az adott jelszó megadására törlik a riasztást

2019. szept. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!