Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény az, ha valaki...

Bűncselekmény az, ha valaki egy le nem tiltott face priviben haragból több száz oldalnyi szitkozódik szöveget ír valakinek aki azt az írás közben el se olvassa, de nem fenyeget hanem csak szitkozódik?

Figyelt kérdés
(szemétnek nevezi, hülyének, idiótának, stb) de nem egyfolytában, hanem 2-3 napon át míg meg nem nyugszik. s az illető ezt nem olvassa el e 2-3 nap alatt hanem egyszer valamikor szembeszül vele, amikor a szöveg írója már dühében letiltotta őt. s úgy végződik az üzenete h soha többé nem akarlak látni, de még hallani se rólad. ez így kimeríti a zaklatás fogalmát?
2019. szept. 8. 16:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Remélem, mert nagyon beteg, szánalmas dolog. Én több évnyi seggbekukivaljutalmaznám a sitten
2019. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát velem csináltak ilyet párszor régebben, de eszembe se jutott hogy bűncselekmény inkább sajnáltam őket hogy így beidegesedtek feleslegesen. De rossz volt, főleg mikor egyszer akkor kaptam ilyet mikor nem volt netem pár napig. Azóta tartok a csetelgetésektől.
2019. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Vehető zaklatásnak, de ha az ügy magától megoldódik (nem keres többet, felhagy vele), nem sok értelme van rendőrségre menni. Egy dühroham során kiadta magából amit akart, te pedig 2 kattintással törlöd az egészet és elfelejted. Ha feljelented, annak is lehetett volna az a vége, hogy kap egy figyelmeztetést, hogy hagyjon fel a tevékenységével. Ezt pedig magától megtette.
2019. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Te írtad vagy neked írták? Félsz, hogy feljelentenek vagy te akarod feljelenteni? Szitkozódni egyébként nem bűncselekmény, csak tahóság.
2019. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Sértésre adott válaszreakcióról van szó. Csak a sértés az egy rövid párbeszéd, majd otthagyás a francba, tehát ott zaklatásról nincs szó.
2019. szept. 8. 16:25
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha itt több száz vagy ezer kéretlen, támadó hangnemű üzenetről van szó, zaklatásnak vehető. De még csak durvának, trágárnak sem kell lennie, mert nem ettől lesz zaklatás. Ha valakit szerelmes üzenetekkel, bókokkal meg minden szép dologgal bombázol, ugyanúgy zaklathatod az áldozatát vele. Az üzenetek gyakorisága, mennyisége a főbb szempont. Több száz oldal két nap alatt pont elég bizonyíték a zaklatásra. Más kérdés, hogy erre ki fog időt és energiát szánni, hogy igazat adjanak neki és megbüntessék a zaklató felet.
2019. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Pl. az a beteg ember, aki mások sértegetésében, felidegesítéseben leli örömét.
2019. szept. 8. 16:38
 8/25 anonim ***** válasza:
Ha valaki beszól nekem, és erre több ezer szitkozódó választ írok neki napokon át, akkor sajnos én vagyok beteg ember, és nem az aki provokált. A kérdés alapján úgy tűnik, te vagy a zaklató, csak harmadik személyben fogalmaztad meg a kérdést, mintha számítana bármit is.
2019. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem mindegy hogy mit, milyen horderejű dolgot szolnak be...
2019. szept. 8. 16:45
 10/25 A kérdező kommentje:
Meg az se mindegy, hogy ha csak hosszas fejtegetéssel, ténysorolással lehet cáfolni, ráadásul honnan tudhatnám előre, hogy eközben nem fog válaszolni???
2019. szept. 8. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!