Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tiltanak ki valakit...

Hogyan tiltanak ki valakit egy országból?

Figyelt kérdés

Igen, maga a kérdés nem valami konkrét, nem lehet normálisan megfogalmazni. Írok egy példát.


Tegyük fel, hogy valaki repülőtéren van, és egyszer csak letartóztatják, beviszik egy szobába, és megkérdezik tőle, hogy mit keres nála az a... illegális dolog.

Azt fogja mondani, hogy nem tudja, hiszen persze, nyilván mindenki ezt mondja, de történetesen előfordulhat, hogy pont tényleg nem tudja, mert valaki más becsempészte a reptéren. Valójában rendszeresen előfordultak ilyen esetek. Ez nem valóságtól elrugaszkodott, elég sokat olvasok bűnügyi témákról.


Arra volnék kíváncsi, hogy egy konszolidált ország, mondjuk pl Japán, megtenné-e azt, hogy mindenféle nyomozás, büntető eljárás és ítélet NÉLKÜL kitiltaná az adott embert az országból örökre? Mert azért ebben az esetben simán lehet, hogy egy ártatlan embert tiltanak ki, ami azért elég komoly, lássuk be!


(hogy miért aggódom? nagy álmom, hogy bejárjak pár országot, és előre görcsölök, hogy valami félreértés, vagy csalás során áldozat leszek, és megrágalmaznak, mert sajnos paranoiás vagyok. Mondjuk eddigi életemben a legnagyobb "bűnöm" kb az volt, hogy elszopogattam egy kis-dobozos Drehert közterületen... szóval nem én vagyok az, aki ilyesmit elkövetne)



2019. szept. 9. 03:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, ha kitiltanak, hanem ha nem engednek elmenni... Ítélet nélkül egyébként nem utasíthatnak ki, már ha valamennyire jogállamról beszélünk.
2019. szept. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Arra volnék kíváncsi, hogy egy konszolidált ország, mondjuk pl Japán, megtenné-e azt, hogy mindenféle nyomozás, büntető eljárás és ítélet NÉLKÜL kitiltaná az adott embert az országból örökre?"


Van ahol ki is végzik, ha mondjuk ez drog, pl Thaiföld. Lásd Bankok Hilton, és senkit sem érdekel hogy került oda. Ő táskája? Övé, akkor cső.

2019. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden képp nyomozás fog eljárni + mivel te ott turista vagy valamint nem vagy büntetett előéletű stb a kongresszus ki küld egy embert (fordítót) mivel a peres ügyeket elvileg az anya nyelved/állam polgári nyelveddel intezheted ¿elvileg?

De nyugi ilyen nem fog veled történni hacsak nem hagyod ott a csomagod és mész el 10-20 Percre.... valamint ott vannak a biztonsági kamerák simán látni fogjak ha valaki be csempész drogot hozzád

De igen általában akkor nem ki tiltanak hanem addig nem mehetsz el amig ítéletet nem hoztak...

2019. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, tudom, valahol "szigorúbban", vagy mondjuk úgy, szándékosan hiányosan fogalmaznak meg efféle törvényeket, kifejezetten azért, hogy már az "alapos gyanú" is elegendő legyen egy ítélethez.

Pl Kentuckyról olvastam, hogy egy férfi átvette a szálloda kulcsát, majd még be sem ment, mikor a rendőrök találtak az egyik szállodai szekrényben valamit, és a férfit elítélték.


De amúgy kifejezetten emiatt tettem hozzá, hogy "konszolidált" ország/állam. Az olyan nagyon necces országokba már csak elővigyázatosság miatt sem tervezem betenni a lábam!:)

2019. szept. 9. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!