Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartást fizetek de...

Gyerektartást fizetek de mégis jött fizetés letiltásom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A jövedelmem kb 50 ezer Ft és fizetek minden hónapban 30 ezer Ft gyerektartást, viszont jött egy 33%-os letiltásom. Mi ilyenkor a teendő?

2019. szept. 9. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha a gyerektartást bíróság ítélte meg akkor a letiltás jogellenesen jött, tekintve hogy főszabályként egy tartozás esetén a jövedelmednek max 33%-át, több tartozás esetén max 50%-át szabad letiltani.


Ha a gyerektartás szóbeli megállapodás, akkor sajnos azt kell mondjam így jártál mert a végrehajtó nem tudhatja, hogy te kivel miben egyeztél meg, úgyhogy letiltotta a törvény által megengedett maximumot, 33%-ot.

2019. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy önszorgalomból fizetsz, vagy van bírósági határozat a gyerektartásról?
2019. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A bírósági tárgyalás után kaptam egy jegyzőkönyvet a nyilvános tárgyalásról és az tartalmazza, hogy "Az alperes kötelezi magát, hogy a fenti gyermekek tartás fejében megfizeti a felperesnek..... Összesen 30000.- gyermektartásdíjat. Ennyi szerepel benne, nem tudom ez pontosan minek számít.
2019. szept. 9. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
50 ezerből eleven nem is lehetne ennyit követelni rajtad. Nem értem milyen bíró állapíthatta ezt meg. Én sürgősen ügyvédhez fordulnék.
2019. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Mármint a havi 30ezer gyerektartás teljesen nonszensz 50 ezer fiztésből.. A gyermektartásdíj az eltartó jövedelmének 15-25%-a lehet maximum.
2019. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából nincs ezzel gond, nem sajnálom a gyerekeimtől de ezzel a levonással még ez a kicsi sem marad meg. A végrehajtó le rázott elég érdekes mondókával. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy ha nem jogos ez a levonás akkor mit tudok tenni és hová tudok fordulni.
2019. szept. 9. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben küldd el a végrehajtónak a jegyzőkönyvet, amiben vállalod hogy fizeted a gyerektartást, plusz (ha van) bizonyítékot arról, hogy tényleg fizeted (bankszámla-kivonat, amin látszik hogy utalod, ha kp akkor átvételi elismervény, etc.). Valamit erre mondania kell, és azon a vonalon akkor el tudsz indulni.
2019. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hasonlóképpen jártam. A bíróság az ítélet kimondásakor eleve két havi elmaradást állapított meg, amit fizetésletiltással törlesztettem az aktuális gyerektartásdíj mellett. A hátralék 2016 decemberében, teháf egy év alatt le is telt, de persze megy tovább a folyamatos gyerektartás. Az exem erre végrehajtónak adott, hogy nem kapta meg a két havi elmaradást, és mosf ismég elkezdték tiltani a fizumból azt, ami egyszer már ki lett fizetve! Eszem megáll. Nekem kell bizonyítani, hogy jogtalan, mehettem a bíróságra. Most várom a tárgyalás időpontját, de addig is fél fizuig vonják a hátralékot is végrehajtói díjjal megspékelve.... Így 70ezer kett a fizum. Király!
2019. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Arról van valami átvételi elismervény, ami aláírta, hogy megkapta a gyerektartást? Mert ha nincs, akár simán le is tagadhatja és te hiába hangoztatod majd, hogy kifizetted..
2019. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*amin aláírta
2019. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!