Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beköltözök valahova engedél...

Ha beköltözök valahova engedély nélkül akkor meddig tart, míg kiraknak?

Figyelt kérdés

[Elméleti kérdés és csak jogioldal érdekel,tehát az,hogy odamennek verőemberekkel és kidobatnak nem válasz:D]


A, Ha beköltözök mondjuk egy rokon házába akkor jogcím nélküli lakó leszek ,nem?

Ha ki akarnak rakni akkor nem elég rendőrt hívni ,mivel a rendőr nem döntheti el,hogy kinek van joga ott lenni,csak bírói végzéssel dobhat ki,nem? Ami hosszas bírósági procedúra ,ha jóltudom.


B, Ha mondjuk valaki kiadja nekem a lakását (nem rokon),de nincs szerződésem mégis ott lakok akkor mi a helyzet? Ha rendőrt hív a főbérlő ,de én aztmondom,hogy márpedig fizetek az ittlakásért ,de papírom nincs róla ,akkor eljárás indul,aminek a végét meg kell várni,hogy kirakhassanak?


C, Ha egy rokonom albérletbe megy én pedig velemegyek ,de egy idő után kirakna akkor kötelező lenne adnia egy időt arra ,hogy találjak másik helyet? Tegyük fel ,hogy neki van bérleti szerződése,nekem nincs,de én is adok neki pénzt.


2019. szept. 10. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Alap-hiba:


"mivel a rendőr nem döntheti el,hogy kinek van joga ott lenni,"


Elkéri a lakcímkártyád. Ha nem vagy bejelentve, úgy bax ki mint macskát xarni!


Ha van, amihez aláhamisítottad a tulaj aláírását, akkor viszont bevisznek.


Te tényleg azt hitted hogy ez ilyen qrva egyszerű???

2019. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

#1 vagyok:


Szerinted az albérletek többségébe miért nem engednek a tulajok bejelentkezni? Mert tévesen azt hiszik, hogy akkor nagyon nehéz kirakni.


Ebben meg ők tévednek. Mint tulajdonos, azt jelent ki az ingatlanból akit csak akar, és akkor amikor akar!

2019. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Tehát összefoglalva:


A jogcím nélküli ot tartózkodásod megszüntetéséhez a tulaj bemegy a hivatalba, kijelent, majd hazaballag és kihívja a zsarukat.

2019. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Tehát összefoglalva:


A jogcím nélküli ott tartózkodásod megszüntetéséhez a tulaj bemegy a hivatalba, kijelent, majd hazaballag és kihívja a zsarukat.


Ha eleve nem vagy bejelentve, akkor a sztori még rövidebb.

2019. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon undorító egy stïlusod van. Elméleti kérdés,azért tettem fel ,mert érdekelt.


Nem egy olyan eset van ,hogy valaki beköltözik valahova ,mint albérlő ,de hiába jár le a szerződés,hiába nem fizetnek, nem tudják kirakni őket. Aztán hónapokig/évekig húzódik az ügy...

De olyan is volt ,hogy üres lakásba költöztek be és a tulaj amint megtudta rendőrt hívott,de a rendőrök nem intézkedtek ,mert a bentlakók aztmondták,hogy érvényes szerződésük van. Ha jóltudom akkor ilyenkor bíróságra megy az ügy,mivel egy rendőr nem fogja megállapítani,hogy egy szerződés valódi e és stb...


Egyébként a kérdések egy részére nem válaszoltál... Teljesen más a helyzet egy albérletnél,amikor fizetsz ,csak nincs róla papírod ,meg teljesen más az ,ha csak bemész valahova és letelepszel...


Amúgy ,ha úgyvan ahogy mondod akkor a cuccokkal mi lesz?:D Mert abban biztos vagyok ,hogy a rendőrök nem fogják kipakolni a cuccaim és abban is ,hogy te sem foglalkoznál azzal,hogy az én cuccaimmal mi lesz. Viszont abban is biztos vagyok, hogy nekem sem kell otthagynom a lakásodban az értéktárgyaimat.

2019. szept. 10. 08:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

# 1-es, 2-es


Bár ilyen egyszerű lenne.

Több ismerősöm is külszolgálat alatt kiadta a lakását minimáslis bérleti díjért (inkább csak azért, hogy biztosnági okokból legyen valami "mozgás" a lakásban), végül egy-két év után nagyon nehezen sikerült a jogcím nélküli "bérlőt" kirakni. Arról nem beszéve, hogy semmiféle számlát nem fizettek (víz, gáz, telefon, stb.), a tulajdonos számlájáról ment automatikusan a számlák kifizetése. Azaz ugyancsak ráfizetéses volt a lakás kiadása.

Többek között én is így jártam. Utólag felhivták a figyelmemet, hogy jegyzővel ellenjegyzett szerződést kellett volna kötni.

A többieknek nem tudom, hogy sikerült megszabadulni, én kiadtam másnak azzal, hogy oldja meg ő.

2019. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha el is vernek akkor sokáig. Ha csak simán kibaxnak, az úgy két másodperc.
2019. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó... Te jogi dolgokról még távolról sem hallottál,ugye?

Amiről te beszélsz az önbíráskodás.

Ráadásul a kérdésre sem adtál választ,viszomt azt megemlítetted ,amit írtam,hogy nemérdekel. Idiotizmusod van talán?

2019. szept. 10. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha be vagy oda jelentve pl albérletbe,akkor kb fél év a polgári peres tárgyalás megindulása.

Addig a tulaj fizet mindent és ki sem dobni,mert az meg büntetőjogi ügy lenne.

Ha megindul a polgári per akkor meg szoktak ügyeskedni mindenfélével amivel akár 1 evig is elhúzható az ítélet mielőtt jogerősen kiraknak.

Úgy kerülhető el az ilyen,hogy a tulaj szerződéskötéskor kezest kér a szerződéshez. Így ha a bérlő elkezdene tisztességtelenül játszani,a kezesétől kezdik el vonni a bérlemény költségeit míg le nem megy a polgári per.

2019. szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van, amihez aláhamisítottad a tulaj aláírását, akkor viszont bevisznek"


És azt szerinted hogy állapítja meg egy rendőr a helyszínen, hogy hamis az aláírás vagy sem? Azt csak írásszakértő állapíthatja meg, ami egy külön ügymenet.


A mondókád többi része is legalább ennyire fals...

2019. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!