Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eltartási szerződésnek...

Az eltartási szerződésnek milyen feltételei vannak az eltartó felé?

Figyelt kérdés
Pontosabban a kérdésem az lenne, hogy ez hogyan működik? Ha én vagyok az eltartó akkor nekem a saját pénzemből kell eltartani/gondozni az eltartottat vagy az ő saját nyugdíjjából?
2019. szept. 10. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez a kettőtök megállapodásától függ, ti döntitek el hogy miről köttök szerződést.

Lehet olyan az eltartás, hogy az ő nyugdíjából, az ő lakásában te csak azt vállalod, hogy gondoskodsz róla, bevásárolsz, főzöl rá vagy szerzel kaját, takarítasz és elhozod a gyógyszereit, meg figyelsz rá, hogy ne legyen egyedül. Cserébe ott lakhatsz vele ingyen és ennyi.

De lehet olyan is hogy minden költségét fedezed, fizeted a rezsit, ott laksz, te veszed a kajáját, a gyógyszereit és ha kell akkor bármi mást, mintha a gyereked lenne - cserébe megkapod a lakását ha elhunyt.

Bármi lehet, csak meg kell benne állapodni pontosan.

2019. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Lehet olyan az eltartás, hogy az ő nyugdíjából, az ő lakásában te csak azt vállalod, hogy gondoskodsz róla, bevásárolsz, főzöl rá vagy szerzel kaját, takarítasz és elhozod a gyógyszereit, meg figyelsz rá, hogy ne legyen egyedül. Cserébe ott lakhatsz vele ingyen és ennyi."


Én erre gondoltam, csak nem lakhatasért hanem az ingatlan tulajdonjogáért. Ilyet is lehet?

Bár gondom minden azon múlik mit/hogyan beszélünk meg...

Szóval ha beleegyezik lehet nem?

2019. szept. 10. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

A vállalásának arányban kell lennie a jutalommal, különben meg lehet támadni, mert joggal merülne fel hogy csak ki akarták használni az idős embert.

Tehát egy 15 millát érő lakásért cserébe kevés annyi hogy bevásárolnak neki, még orvoshoz viszik. Ilyenkor az örökösök joggal perelnek.

2019. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nincsenek örökösök?
2019. szept. 10. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Akkor az állammal. Úgyanis örökös nélkül őt illeti.
2019. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. Már miért illetné az államot amikor van eltartási szerződés?

Semmi köze így már az államnak hozzá...

2019. szept. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!