Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan döntené el a bíróság,...

Hogyan döntené el a bíróság, hogy melyik fél a bűnös, ebben az esetben? (lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, legyen egy olyan eset, hogy X megtámadja Y-t váratlanul. Y jogos védelemből üt. Mindketten megsérülnek.

Vegyük úgy az esetet, hogy KIZÁRÓLAK a kettejük vallomása létezik, és az eljárás során nem tudnak semmilyen egyéb bizonyítékot felhozni.


Mit tenne a bíróság akkor, ha:

1.; X és Y is jogos védelemre hivatkozna, és mindketten azt vallanák, hogy a másik fél támadt váratlanul?


2.; X bevallaná, hogy ő támadt, de azt állítaná, hogy Y is egy időben támadt, és ő is szándékosan verekedni akart. Y pedig ezt tagadná, és továbbra is jogos védelemre hivatkozna.


Úgy tudom, az az elv, hogy az ügyészségnek és a bíróságnak kötelessége minden kétséget kizárólag bizonyítani a vádlott bűnösségét, és nem pedig a vádlottnak az ártatlanságát. X és Y vallomása pedig 1-1, tehát egyik sem erősebb a másiknál. - gondolom.


Én úgy tudom elképzelni, hogy az 1. esetben egyik felet sem tudnák elítélni, bizonyítékok hiányában. A 2. esetben X-et eltudnák ítélni, és Y ártatlan maradna (bizonyítékok hiányában).


(de én ebben nem vagyok biztos, kíváncsiságból kérdezem, és velem nem történt semmi ilyesmi, de volt már ismerősöm, akit megtámadtak, és védekeznie kellett.)



2019. szept. 10. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tanú, és nincs bizonyíték se, akkor a klasszikus "egy tagadás - egy állítás" esete forog fenn. Ilyenkor többnyire a jobb ügyvéd nyer.
2019. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen, a jó ügyvéd azt tudja elérni, hogy akit véd, azt ne tudják elítélni. De ez még nem jelent több bizonyítékot a másik fél ellen. Vagy mégis?
2019. szept. 10. 18:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy mindkét fél ártatlan. Ha rólad bebizonyosodik, hogy ártatlan vagy, akkor ő lesz a bűnös.
2019. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha senki nem sérül meg komolyabban, akkor magánvádas eljárás keretében mindketten feljelentést tesznek a másikkal szemben, mindketten kérik a másik megbüntetését, lesz egy viszonvádas eljárás, így mindkettőt elítéli a bíróság. :)
2019. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem. De nem tudna bebizonyosodni egyék fél ártatlansága sem további bizonyítékok nélkül. Az ügyvédek azt tudják elérni, hogy újabb kétségeket hoznak fel a védettjük bűnösségével kapcsolatban.

Vagyis azt érik el, hogy ne lehessen bebizonyítani annak a félnek a bűnösségét. De ettől még nem bizonyosodott be az ártatlansága 100 %-ban, így nem bizonyosodott be a másik fél bűnössége sem 100 % -ban.


Bizonyítékokat az ügyvéd sem tud odavarázsolni, csak kétségeket.


Mi mást vizsgálnak? Pl előéletet, szavahihetőséget?

2019. szept. 10. 19:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy mindkettőt elítéli a bíróság? Dehát az egyik fél ártatlan, és egyiküket sem terheli elég bizonyíték...
2019. szept. 10. 19:05
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy mindkettőt elítéli a bíróság? Dehát az egyik fél ártatlan, és egyiküket sem terheli elég bizonyíték..."

Semmiből sem következik hogy az egyik félnek ártatlannak kell lennie.

2019. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aahhj.. vaslogika. XD "mindketten kérik a bíróságtól másik fél megbüntetését". Nem is tudtam, hogy ez ilyen egyszerű, hogy csak kérni kell, és már el is ítélik. Naivan azt hittem, hogy a bíróság csak akkor ítélhet el valakit, ha a vádló közvetlen bizonyítékokkal alátámasztja, hogy máshogy nem történhetett az eset, és ezért bűnös.


Továbbá, én nem állítottam, hogy az egyik félnek ártatlannak KELL lennie, én egyszerűen így fogalmaztam meg a forgatókönyvet a kérdésemben, hogy Y eleve ártatlan. Ezzel arra szerettem volna utalni, hogy egy normális büntetőeljárásban valahogy oda kéne eljutnia az ügyészségnek és a bíróságnak, hogy X-et megbüntesse, és Y-t jogos védelemmel felmentse.


Az fel sem merült bennem, hogy mindkettőt lecsuknák, mert mégis hogyan? Megunja a bíróság az ügyet, és - biztos ami biztos - mindkettőt elítélik? Texas-ban talán... XDD


Csak az merült fel bennem, hogy vajon hogyan oldja meg a bíróság, hogy X rács mögé kerüljön. Vagy ebben az esetben, ilyen bizonyítékok hiányában ez nem lehetséges?


És, egyébként van olyan, hogy mindkettő ártatlan: "ártatlanság védelme" Jogilag ártatlan, ha nem sikerült kétséget kizáróan bizonyítani bűnösségét.

2019. szept. 10. 20:20
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon unalmasak már az ilyen kérdéseid. Mindig felteszed ugyanazt a kérdést pepitában valami újabb elképzelt akcióval.

Olvasd el a törvényeket!

2019. szept. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel mindkettejükön ott vannak a sérülések, és mindketten egymást okolják, itt nyilvánvalóan szó sincs ártatlanságról. Itt vagy az egyikük, vagy mindketten garantáltan bűnösek.
2019. szept. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!