Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 napon túl gyógyuló sérülésse...

8 napon túl gyógyuló sérüléssel járó közlekedési baleset okozásáért milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 éve történt velem egy baleset, melynek során a másik autó utasai 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedtek - az öv miatt csontjaik törtek. A felelősséget akkor a helyszínen nem tudták megállapítani, 2 év után a szakértői vélemény alapján mindkét fél vétett, viszont a baleset okozása engem terhel, így a megismert információkra hivatkozva a felelősséget elvállaltam, beismerő vallomást tettem. Ittasság nem történt semelyik fél részéről sem, a helyszínen a jogosítványt senkitől nem vették el, mind a másik féllel, mind a hatósággal együttműködő voltam. A kérdésem főként arra vonatkozna, hogy mindenféleképpen kell számolnom utólagos jogosítvány elvétellel? Laikusként furcsának hatna hogy két éven át vezethetek, majd egyszer csak azt mondják hogy állj, továbbá a fő problémám az, hogy a munkaköröm nagyon speciális, más szakmával nem lehet helyettesíteni, viszont járnom kell hozzá az országot, évi több tíz ezer km-t vezetek, aminek nélkülözhetetlen feltétele a vezetői engedély, a baleset óta is mentem több mint 100 ezer kilométert, baleset és bárminemű szabályszegésmentesen - figyelembe veszi ezt a bíróság, lehet méltányosságot kérni, hogy a jogosítvány elvételt más büntetéssel helyettesítsék? Illetve időközben szereztem a B-n kívül más kategóriákra is jogosultságot, készülve a legrosszabbra a mobilitásom megőrzése céljából, ha minden kötél szakad reális, hogy csak arra a kategóriára tiltsanak el, amellye a balesetet okoztam?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. szept. 10. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem dolgoznál, drogoznál és ittasan vezettél volna a magyar jogot ismerve még ők fizetnének neked mert meghurcoltak. Azt is figyelembe kell venni, hogy a gyakori egy rögtön ítélő társaság, tehát "ne vezess mert megölsz engem vagy bárkim" c. szöveg várható.


Igen, sajnos elvehetik így a jogsid. Ügyvéded nincs?

2019. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha ugrik a jogsi, akkor semmit se vezethetsz más kategóriában. Bár itt lehet kapsz majd egy felfüggesztetett, a 8 nalon túl gyógyuló miatt.
2019. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem várható a jogosítvány bevonása.
2019. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eléggé sok minden szól amellett, hogy megmaradjon, munkád, plusz hogy két évig azóta problémamentesen működtél, együttműködő voltál, vallomást tettél. Szerintem ezeket figyelembe véve elképzelhető hogy nem várható efféle szankció.
2019. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hivatkozhatsz arra, hogy a munkád betöltése miatt szükséged van a jogosítványra. Nem tudom mi a menete, pár éve egy taxis ismerősöm nem adott meg egy jobbkezet és felöklelt egy motorost, ugyan mindent elismert de nem sokon múlt a bevonás. Ha nem taxisként dolgozott volna, elvették volna tőle.
2019. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jól mondják a munka esélyt ad h ne vegyek el vagy legalább ne túl sokáig. az h azota balesetmentesen vezették valoban enyihőt, deaz hogy vezethettél nem jelent semmit. hisz ha a rendör a helyszinen nem vette el, akkor a bevonás csak akkor merul fel ha egy eljárás keretében ezt megállapitják. ez egy hlt egy honap 2 év, nem számit,
2019. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Na mi történt azóta? Elvették?
2020. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hahó
2020. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kategória eltiltást kaptál? Ha a balesetet okozó kategóriától tiltanak, akkor vezethetsz mást, csak a kategóriát nem, amellyel a balesetet okoztad. Ekkor az kérhetsz 6000Ft,-ért egy új jogosítványt amelyben a feltüntetett kategóriák továbbra is érvényesek, és vezethetőek.
2020. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!