Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha névtelenül teszek feljelent...

Ha névtelenül teszek feljelentést, kitudódhat, hogy én voltam a feljelentő?

Figyelt kérdés

Láttam egy facebookos csoportban, hogy egy őrült nagyon súlyosan megfenyegetett egy srácot, ok nélkül. Mindezt nyilvánosan, de zárt csoportban, ahol rengetegen vannak. Súlyosan sértette a becsületét, erőszakosan követelte az elérhetőségét, és személyes találkozót helyezett kilátásba. Ezen kívül maga a fenyegető bizonyította be nyilvánosan, hogy privát üzenetben is megfenyegette asrácot. Ezen kívül még legalább 10 tag becsületét sértette meg, súlyosan.


Én csak szemtanú vagyok, nem szóltam a bejegyzésez. Fontos, én nem vagyok túl érzékeny típus, tehát azt gondolom, tehát piti ügyekkel sosem foglalkoznék, ez most valóban túl ment minden határon! És komolynak tűnik.


Lehet, hogy valaki már feljelentette őt, nem tudhatom, de elgondolkodtam, hogy esetleg névtelenül fel kéne jelentenem, mert nem tudom egyszerűen tétlenül nézni, ugyanakkor, nem szeretnék belekeveredni sem. Teljesen név nélkül szeretnék maradni.


Mi a teendőm? Még soha nem jelentettem fel senkit.



2019. szept. 12. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a Telefontanún teszed, akkor nem. Ha jól tudom, van tanúvédelmi titoktartás.
2019. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2019. szept. 12. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó ember-ismerőnek tartom magam, és szerintem ez nem komoly.


Aki tényleg olyan amilyennek "ez" mutatni akarja magát, az még a mocskolódás előtt felmérné hogy esélye sincs a való életben is elkapni. Plusz nem blamálná magát az elérhetőség követelésével. :D

2019. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezen gondolkozom most én is, itt ülök a telefonnál, de nem tudom, hogy mennyire vennék komolyan. A konkrét elérhetőséget még nem szerezte meg szerintem, ezért konkrét fenyegetés nem teljesen történt meg. De megírta neki privátban is, hogy találkozni akar vele... Viszont a nyilvános becsületsértő kommentjei olyan súlyosak, amilyeneket még soha nem láttam, pedig már láttam pár hasonló esetet.


Egy "állatvédő-embergyűlölő"-ről van szó, akik azért elég komolyak. Pont a múltkori eset is ezt tanúsítja, amikor az állatkínzó nőt csoportosan akarták megölni. Aki ugye azóta szívrohamban meghalt.


De azt be kell vallanom, hogy én nem vagyok jó emberismerő.


(konkrétumot az esetről, nem fogok ide kiírni, de ezek alapján kíváncsi voltnék még véleményekre, hogy van-e értelme feljelenteni.)

2019. szept. 12. 19:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Várok holnapig, lehet, hogy folytatódik, és lesz még több ok.
2019. szept. 12. 20:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Még az eszembe jutott, hogy nem tudom, hogy fenyegetés esetén csak magánindítványos lehet-e a BE. Vagyis, nem tudom, hogy én, mint ívül álló egyáltalán jogosan feljelenthetem-e, vagy azzal eleve nem foglalkozhat a rendőrség... ?
2019. szept. 12. 22:23
 7/7 peca1000 ***** válasza:

Az állatkínzó nő elhíresztelte magáról, hogy meghalt, de ez nem igaz.


Nem baj, ha kinyírják, megérdemli.

A csoport adminjának jelentitek a problémás felhasználót, és ő szépen intézkedni fog.


Én a helyében kihajítanám.


A zaklatott fél pedig tiltsa le ezt a hülyét, ès akkor már nem tudja fenyegetni.

2019. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!