Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Életjáradéki szerződés semmiss...

Életjáradéki szerződés semmissé tételére ilyen esetben lehet lehetőség? Illetve tudom, hogy van, de most engem 10% esély nem vigasztal. Túl sokat bukhatnék vele

Figyelt kérdés

Voltam ügyvédnél, nem kecsegtetett sok jóval, annyit mondott olyan ügyvédet keressek akinek ez az egyik területe, mert ő ilyen ügyekkel még nem foglalkozott, így nem akarna belevágni.


Annyi a lényeg, hogy édesapám elkezdett leépülni, alzheimer és demens is. Szellemileg már nem tiszta, erről ambuláns lapom van, hogy gyámság alá helyezése javasolt, és elmeotthonba helyezése az érdekében.

Na már most ő aláírt egy olyan életjáradéki szerződést, amiben lemondott a házáról egy nagyon pitiáner össegért, legalább a 4x-ét kellene kapnia havonta.

Az ingatlan is alábecsülték a szerződésben közel a kétszeresét érheti, talán annál kicsivel kevesebbet.

Ő meg ugye aláírta. Pontos számokat nem írok, nehogy felismerhető legyen a történet


Az ügyvéd 1 millió ft-os perköltséget jósolt, ami legalább 2-3 évig is elhúzódhat, és mondta, hogy gyámság alá is kéne vennem. Az előnyünkre válna ha látják még magát se tudja képviselni. Persze a pereskedést ő indítaná el.


A lényeg az, hogy emelt összeget tippel az ügyvéd, azt tudnánk valószínűleg kiharcolni, annak se a négyszeresét. Magát a szerződést nem tudnánk semmissé tenni.

Pedig tudnék elmeorvosi szakvéleményt szerezni, meg mondta úgyi az eljárás sorám vizsgálnák édesapámat. Nem kérdés, nem beszámítható!

Inkább az a kérdés van-e esélyem, mert 1 millió ft az több mint amim van. Ha kell hitelt is felvennék, de nem úgy, hogy úszik a ház, engem terhel a perköltség, és még apám halála után az odósságait is nekem kellene visszafizetni. Jelenleg csak tartozást örökölnék ebben a pillanatban...


2019. okt. 5. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy másik ügyvédet is, ha az is hasonlókat mond, akkor ez a reális, ha nagyon eltérö, akkor valamelyik nem korrekt.
2019. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akár az első ügyvédet is meg lehetett volna kérdezni, hogy ő tudna-e ilyen ügyvédet ajánlani, vagy hol kellene keresni, aki jártas a hasonló ügyekben.

Ez így túl esetleges ahhoz, hogy itt megbízható választ lehessen írni. Gondolom, arra lehet alapozni egy perben, hogy apud már az aláírás pillanatában se volt szerződésképes, de ezt igen nehéz bizonyítani, ezért húzódhat el a per, meg a szakértők se dolgoznak ingyen.

2019. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem téved, vagy nem korrekt.

Meg lehet támadni a szerződést, és ha igazságügyi elmeorvosi szakértő megvizsgálja, és kiderül, hogy a szerződéskötéskor nem volt beszámítható, akkor a szerződés semmis. Ugyanis egy nem beszámítható ember nem jogképes, így szerződést sem írhat alá. Ebből következik, hogy gyámság alá kell venni.


Viszont az egy érdekes kérdés, hogy ilyen esetben ki és hogy nyújthat be keresetet.


Felvetődhet még a csalás kérdése is, amiért feljelentést is tehetsz.

Én a helyedben törekednék a peren kívüli megegyezésben, "felajánlom" hogy nem teszel csalás ellen feljelentést, eltekintesz a pertől, ami alapján semmissé teszik a szerződést így megússzák majd a perköltséget és sérelmi, stb. díjat sem követelsz mellette, ami szintén nem lenne kevés, ők meg visszakapják a pénzüket, aztán te balra, ők jobbra.


A vége úgyis az lesz. Ha ebbe azonnal belemennek, akkor jó, és reménykedj abban, hogy nem vettek fel rá egy halom hitelt, ha pedig nem, akkor arra kell törekedni, hogy a tulajdoni lapon jegyezzék be, azt, hogy nem szabad hitelt felvenni rá, eladni, stb. Ez lehet, hogy ilyen per esetén alap, de akkor is fontos. Igaz, hogyha hitelt vettek fel rá, akkor nem kell fizetned egy összegben, hanem levonják, az egy millából, te meg fizetsz a banknak. Ha pedig magasabb a tartozás, akkor egyértelmű a rosszhiszeműség, a csalás, és ugyanebben a perben szerintem még megítélik neked a kártalanítást. Itt talán még a THM-et is kérheted kártérítésként, hiszen nem te igényelted, akaratod és beleegyezésed ellenére vették fel a hitelt, és az eredeti állapot helyreállítása a cél a szerződés semmissé tételének.

2019. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ezt egy normális ügyvéd írja meg hivatalos levélben az embernek, és ne te keresd meg a fickót. Abból jó nem lenne.
2019. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakran van, hogy nem jut eszükbe még a közjegyzőnek sem a legalapvetőbb dolog, nem istenek ők sem, és van nagyon sok béna, buta, ill. olyan, aki csak azon agyal, hogyan lehet elhúzni egy pert. Ja, hogy egy levél? Na azt már nem, az nem ügy!
2019. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!