Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Részrehajló a bíró?

Részrehajló a bíró?

Figyelt kérdés
Folyamatosan engem támad, bizonyítékokat is vittem de ahoz nem járul hozzá a másik fél így nem bizonyíték!! D3 tudja a bíró is h hamisan tanúzik az alperes és mégis folyton engem szekál. Amit mond az alperes arra bologat.En bebizonyítottam h ellenem neveli a gyereket,mégis csak annyi volt hogy jajj hát biztos haragból.
2019. okt. 9. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Bírónő és te vagy az apa ?

Esélyed nincs.

2019. okt. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cserélj ügyvédet és vigyél tanúkat magad mellett.

Amúgy attól mert érti hogy a másik haragból tette amit tett és bólogat rá, még nem biztos hogy ítélkezni is a javára fog. Vagy megfordítva: attól mert bizonyítani tudod hogy ellened neveli a gyerekeket és ezt még a bíró is így látja, még nem biztos hogy van rá módja hogy másféle ítéletet hozzon az ügyetekben. A szabályok kötik és mindig a gyerekek érdekét kell néznie, nem a tiéteket. Attól mert a volt feleséged ellened neveli a gyerekeket még simán lehet hogy a gyerekeknek ott van jobb helyük. Nem a te alkalmatlanságod miatt vagy mert nem látja a bíró bizonyítottnak amit állítasz, hanem az összes többi körülmény miatt amiket mi nem láthatunk.

2019. okt. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a többi dologban is,miért nem hagyok mindent nekik.En kb menjek üres kézzel? Amit kér az alperes hiába nem tudom kifizetni miért nem próbálom meg ,nem értem meg a tanúmat is szekálta.
2019. okt. 10. 07:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Neki ez a dolga.

Váltok és egyrészt döntést kell hoznia a bírónak amihez pontosan ismernie kell mindent, másrészt meg a gyerekek jövőjéről kell ezt a döntést meghoznia, nem csak rólatok és kettőtök vitáiról.

Itt most nem csak az fontos hogy ti ketten fele-fele részben osztozzatok a család vagyonán, hanem hogy a közös gyerekeiteknek továbbra is élniük kell valahogyan, és nem megoldás ha a felét mindennek elviszed, mert akkor nekik nem marad meg az életterük, környezetük.

Nem egyszerű ilyenkor döntést hozni, hidd el hogy a bíró ezer olyan esettel találkozott már ahol az apa (néha az anya) totál el akarja titkolni mindenét, tekintet nélkül a gyerekekre, csak hogy büntesse, kisemmizze azt akitől elválik.

Ne azzal foglalkozz amit a bíró felől érzel, hanem azzal, hogy minél jobban meg tudd mutatni neki a valóságot, meg a jóindulatodat. Például nem lenne baj ha ki is mondanád, hogy nem akarod a gyerekeidet nehezebb helyzetbe hozni vagy nem akarod a volt nejedet megrövidíteni, ezért tényleg azt mondod a jövedelmedről ami az igazság. Hogy szeretnél olyan megoldásra jutni amivel nekik is a lehető legjobb lesz a helyzete de te is tudod folytatni az életedet. NYilván nagyon nehéz, hiszen nem véletlenül váltok el.

2019. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pl mondtam h neki adom a lakást cserébe nem fizetek gyt. 15 a lányom.nem is kéne sokat .Nem jó!! Fizessek is és hagyjam ott.En most is albérletben vagyok.Nincs semmi eltitkolt jövedelem.
2019. okt. 10. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:

A gyerektartás fizetése egy kötelezettség, arról te sem mondhatsz le és ő sem. Az a gyerekeidnek jár tőled.

Viszont neked meg nem kötelességed csak úgy ott hagyni a lakásodat, annak a fele tulajdonrésze a tied. Ha te úgy gondolod hogy ragaszkodsz a részedhez belőle, akkor vagy el kell adnotok és felezni az összeget - vagy a volt nejednek ki kell téged belőle fizetnie.

Bár már rettentő régen volt, de az én szüleimnél ezt úgy oldották meg, hogy apám havonta fizette a gyerektartást és ugyanezt az összeget anyám azonnal küldte is vissza, mint törlesztést a lakás árából. Ha apán több gyerektartást fizetett volna akkor hamarabb letudják a lakás tulajdonának dolgát. (nem fizetett keveset és akkoriban még nem is volt mód a jövedelem eltitkolására mint most, csak hát ekkora volt a fizetése).

A bíróság arról dönthet hogy neked mi a részed a váláskor, hogy neked mennyit kell fizetned gyerektartásként. UTÁNA ti ketten már rendezhetitek azt, hogy ezzel mit kezdetek, havonta oda-vissza utalgatjátok a pénzt vagy megpróbálja a nejed nagyobb összegekben törleszteni fél vagy egy évente. Vagy hogy eladjátok.

Attól mert neked kell kiköltöznöd még nem veszíted el a tulajdonodat és nem is kötelezhetnek arra hogy azt a volt nejed és a gyerekeid használhassák egyedül. De értelmes megoldásra kettőtöknek kell jutni.

Azért is nem hozhatnak olyan döntést a bíróságon, hogy neked nem kell cserébe gyerektartást fizetned, mert akkor egyrészt nem igazodik az összeg a bevételedhez, jövedelmedhez (ki dönti el mikor kell majd újra fizetned és akkor mennyit?), másrészt hogyan igazolod hogy te fizettél, ha egyszer a volt nejed meggondolja magát?

Csak gondold végig mennyit ér most a lakás, annak fele havonta törlesztve meddig tartana. Lehet hogy 3 évig, lehet hogy 13. És utána? A gyerekednek utána is szüksége lesz a segítségedre, de ki fogja eldönteni hogy mikor kell majd ismét gyerektartást fizetned? Vagy ha most 10 évet fedezne de közben még emelkednek az ingatlan árak, akkor a gyerektartással 15 évig is elmaradhatnál cserébe. De nem teheted, hiszen most 10 évet vennének alapul.

Röviden: Az anyagi osztozkodást most kell elintézni egyszer és mindenkorra, hogy mi és mennyi jár egyiknek másiknak. Azt, hogy ezen hogy léptek túl, mi lesz a lakással, az már a ti kettőtök döntése kell legyen utána, nem a bíróságé. A bíróság maximum annyit mondhat ki, hogy ha te ragaszkodsz a közös tulajdon megszüntetéséhez akkor a nejednek téged a lakásból vagy ki kell vásárolnia vagy azt kettőtöknek el kell adnotok.

2019. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Felesegem nem hajlandó sem eladni sem fizetni érte.Sem kiköltözni....Csak fizessek és hagyjam ott,és meg a bíró is győzköd ,h igen igen a gyerek elől nem kéne.Sot próbáljak meg többet adni a 30.000 ft nal .Én csak adjak és menjek a pitsaba?
2019. okt. 10. 16:18
 8/10 A kérdező kommentje:
A lányom amúgy is kap tőlem sok költőpénzt. Ha cipő kell én veszem,mert az anyja nem hajlandó megvenni egy 20.000 ft darabot....
2019. okt. 10. 16:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene szétválasztani a két kérdést ?

A gyerektartás az egy dolog. A lakás meg egy másik.

2019. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt sem értem, h miért piszkálják már a lakás ügyet....
2019. okt. 10. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!