Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalás előtt...

Hagyatéki tárgyalás előtt ingóságot el lehet adni vagy lehet használni?

Figyelt kérdés

A nagyszülőm elhunyt, az egyik szülőm, és testvére az örökösök. A hagyatéki tárgyalás még NEM történt meg.


A házból az ingóságokat (bútor tűzifa stb...) már szétosztották egymás közt a leendő örökösök, és elvitték onnan, azzal a céllal, hogy ne törjenek be betörők, illetve majd minél előbb el tudják majd adni a lakást.


Az egyik kérdésem, hogy ez így törvényes? Hogy hazavitték az ingóságokat!? Vagy ez lopásnak minősül? Én segíthetek nekik kipakolni?


A másik kérdésem, hogy megtudtam, hogy egy egy nagyobb értékű ingóságot el szeretnének adni, ehhez az én segítségemet is kérték, hogy hirdessem. Úgy tudom, hogy nem lehet tárgyalás előtt eladni, hiába mondom nekik, de ők mégis megpróbálnák. A kérdésem, hogy ha én is meghirdetem a tárgyakat, akkor én bűncselekményt követnék el? (bűnsegéd)


Köszönöm előre is!



2019. okt. 10. 17:54
 1/2 anonim válasza:

"azzal a céllal, hogy ne törjenek be betörők"


Igy igazabol ezzel nincs baj jogilag. Nem minosul lopasnak, ha nincs vegrendelet, vagy barmi ami befolyasolhatja a hagyateki targyalas kimenetelet. Ez lehet bejelentett hitelezoi igeny is.


Eladni (elidegeniteni) nem lehet, mert az "elhunyt" neven marad a targy egeszen addig amig nincs jogeros hagyatekatado vegzes. A vegzessel tortenik meg jogilag az, hogy az orokos nevere kerul a targy.


Ha megprobaljak megis eladni, addig fog mukodni a dolog, amig valaki feljelentest tesz. Utana lehet megszuntetik a nyomozast, ha kiderul, hogy tenyleg o lesz az orokos, tehat eladhatta volna. De akkor sem erdemes bevallalni egy rendorsegi eljarast. Masreszt ertelmes vevo nem vesz targyat anelkul, hogy meggyozodne arrol, hogy tiszta forrasbol szarmazik. Tehat valoban a tulajdonos adta el.

Foleg ugy, hogy irod nagyobb erteku dologrol van szo. Ilyenkor egyebkent is szerzodesbe kell foglalni az eladast. Akkor mit ir a tulajdonos rovatba? Sajat magat? Hiszen ez okirat hamisitas.


Tehat jol tudod, eladni nem szabad. Hirdetni meg nem feltetlen van ertelme, hiszen megteveszto egy vevo szamara, ha meg nem juthat hozza a targyhoz.

2019. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 21. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!