Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás, bonyolult az...

Névváltoztatás, bonyolult az indoklás, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kicsivel több, mint két hete elvesztettem a vőlegényemet. A következő közös lépésünk a házasság lett volna, úgy döntöttem, hogy az emlékére megváltoztatnám a nevem. Viszont megtartanám a saját vezetéknevem, de az övét is szeretném, kötőjellel. Tehát pl Kovács Piroska helyett Gipsz - Kovács Piroska a cél. Milyen indokot írjak, amit biztosan elfogadnak, hogy felvegyem a vezetéknevét? Nem jut eszembe ésszerű, a sztorimat meg valószínűleg elutasítanák emberi jogok sértése miatt....

2019. okt. 12. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Őszinte résztvétem. De a tervedet elfogják utasítani.
2019. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Persze, esélyes hogy 2 héttel a vőlegényed halála után itt gyakorizol...


De tegyük fel, igaz. Ha bejelentettetek az anyakönyveztetőnel a házassági szándékot, akkor azzal igazolni tudod és az megfelelő indoklás lesz.

2019. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Ez nagyon fura. Mintha örökre gyászolni szeretnél. Soha nem akarsz már társat? 10 év múlva se?
2019. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Én is ebben a cipőben járok, mint te. És én is elgondolkoztam ezen, hogy őszinte legyek. De arra jutottam, hogy ez mindig csak arra emlékeztetne, hogy életünk legszebb napja kellett volna legyen, amikor felveszem a nevét, de ez sosem jön már el. És ez hihetetlen fájdalmas.

Szerintem várj még egy kicsit, mielőtt ilyen döntést hozol.

Én egy tetoválást csináltattam inkább.


Aki meg azt kérdezi, hogy sosem akar-e társat, annak üzenem, hogy ilyenkor ez meg se fordul az ember fejében, örül, ha a másnapot túléli, rohadtul nem érdekli mi lesz 10 év múlva.

2019. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!