Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SÜRGŐS 17 éves vagyok és...

SÜRGŐS 17 éves vagyok és csináltam egy baromságot. Kellene a segítség, h tudjam mire számítsak. ?

Figyelt kérdés
Egy pénteki napon két osztálytarsamal játékból elvettük egy másik osztalytarsunk telefonját pontosabban és el rohantam vele, de csak játékból és oda adtam a másik osztálytarsamnak aki elrejtette.. De mondom vissza adtuk volna ha nem felejti el a haverom, h hova teszi.. A lényeg, h a fiú elment az osztályfőnökhez és szólt és az apja is megtudtam, aki fél akar jelenteni minket. Holnap kell mennünk a szuleinkel beszélni.. A telefonját vissza kapta mikor még találtuk.., de azt mondta ennek ellenére mégprobal feljelenteni vagy legalábbis, szól a rendőröknek. Nemtudja a haveromon kívül senki, hogy én vettem el és elméletileg nem rögzített kamera.. De ha bevallom vagy még is rögzített valami, mi lehet a következménye? Tagadja egyáltalán? Segítséget kérek.. Nem hiszem el h eg kis játékból ilyen dolog lett...

2019. okt. 13. 18:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*megtudta

*tagadjam

*egy

2019. okt. 13. 18:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért simán a sittre vágnak amilyen a helyesírásod...
2019. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy gyatra.. De azért jól jönne az értelmes segítség is!
2019. okt. 13. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez úgy kb. 50-től 60 óráig letöltendő nyelvtanóra.


Amúgy szerintem nyugodj meg, ezzel nagyon nem fog tudni mit csinálni a rendőrség.

2019. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató szavakot.. De ha van bizonyítékuk, hogy el ettem a zsebéből, nemtud beperelni vagy valami?

(habár igaz vissza kapta)

2019. okt. 13. 19:08
 6/11 A kérdező kommentje:
*vettem
2019. okt. 13. 19:08
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Bizonyíték híján nem nagyon lehet, ha végig tagadsz mindent, akkor úgyis ejtik a dolgokat, kivéve ha nem tanúznak ellened. Vagyis maximum annyit tehetsz, hogy megpróbálod meggyőzni azokat, akik látták az esetet, hogy ne tanúzzanak ellened.
2019. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Btk. 370. § Lopás

370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a lopást kisebb értékre vagy

b) a szabálysértési értékre elkövetett lopást

ba) bűnszövetségben,

...

követik el.

2019. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Stresszeljetek egy kicsit, megérdemlitek.

Most pont annyira jólérezhetitek magatokat, mint a másik gyerek, amikor elvettétek a telefonját. Jó érzés, mi?

2019. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ehh... az a jó kis hagyományos oktatás.
2020. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!