Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem azzal fenyeget, hogy...

A férjem azzal fenyeget, hogy elveszi tőlem a gyereket. Mit tehetetek ebben a helyzetben, tényleg elveheti tőlem?

Figyelt kérdés
A házzaságunk nagyon megromlott már évekkel ezelőtt. A gyerek miatt együtt maradtunk. Közben nekem lett egy kapcsolatom már két éve tart. A férjem is tud a dologról, közben neki igaz alkalmi de vannak kapcsolatai. Most döntöttem úgy , hogy váljunk el mert ez így nem mehet, nem tudjuk egymást el sem viselni. A mostani párommal már vettünk egy lakást . Közben annyira kiborultam a férjem zsarolásaitól, fenyegetéseitől , hogy kórházba kerültem. Kiborultam egy délután vettem be egy szem altatót. Ő kórházba hozatott, hogy én öngyilkos akartam lenni. A doktornő még aznap este haza akart engedni de a férjem meggyőzte, hogy tartsanak bent mert kiszámíthatatlan vagyok. Sem gyógyszert sem más kezelést nem kapok, elmondtam a pszihiáternek , hogy milyen problémáin vannak és ő a férjemnek is elmondta, hogy semmi bajom! Most a férjem azzal fenyeget, hogy ha elhagyom akkor gyámság alá helyezteti az 5 éves gyermekünk. Elveszi tőlem mert én alkalmatlan vagyok anyának! Azt mondta szerezni fog egy orvosi szakvéleményt , hogy én alkalmatlan vagyok a gyermek nevelésére. Most nem tudom , hogy tényleg volt e a gyámhivatalban de azt mondta , hogy mi mivel nem tudnánk biztosítani a gyermek megfelelő lelki és szellemi fejlődését így biztos lehetek benne hogy elveszik. Sajnos nem tudok képeket becsatolni, de nagyon jó körülmények közt lenne továbbra is a gyermekem. A “nevelőapja” imádja! Nagyon kétségbe vagyok esve mert ugye főleg egy anya számára rémálom ha elvesztené a gyeremkét. A válásunkról még annyit mikor beszéltem neki róla mondtam neki, hogy minden kép ragaszkodnék a közös felügyelethez! Semmi kép nem akarom őket elválasztani ez meg sem fordult a fejemben! Soha nem zsaroltam a gyerekkel sem! Délután megyek ügyvédhez ha tud fogadni ma, addig is tudna valaki érdemben segíteni ? Köszönöm

2019. okt. 15. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Hogy vettél te mással együtt lakást, mikor férjél vagy? Nincs különvagyona egy házas embernek. (Csak ha örököltél)
2019. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
52%
Kedves kommentelők! Szerintetek tényleg ez a legfontosabb a kérdésben hogy hogyan vettek lakást?
2019. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen, mert kamurészleteken bukik el a kamukérdések java.
2019. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A vér szerinti szülőnek nem kell gyámkirendelést intézni, mivel ő a gyermek törvényes képviselője. Ha ilyet mondott, akkor nincs tisztában a fogalmakkal vagy ezzel akar megijeszteni. Költözz el a gyerekkel együtt és add be a válókeresetet.
2019. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem a legfontosabb a lakàs, de ha válnak és a házzassàgban szerzett vagyonból adott a lakásba a hölgy akkor válásnál az a pènz is feleződik/ a jelenlegi férj is igényt tarthat "tulajdon részre" a lakàsból.

Kedves kèrdező, konzultàlj ügyvéddel, szerezz tanùkat (pl. mostani párod), vedd fel mikor a pàrod hasonlókat mond neked (akár rejtettkamerákkal, akár a telefonodon bekapcsolva felejtett mikrofonnal).

A kórhàzbahozatós történet kamunak tűnik, de ha ez igaz, akkor hozd fel az ügyvédnél, mert szerintem illegàlis valakit az akarata ellenére kórházbavitetni és ha dokumentálva volt az eset akkor ez inkább a fèrjed beszámíthatósága elleni bizonyíték.

"Szerezni fog egy orvosi szakvéleményt" Jajj, hogy ezekkel mindig fenyegetőznek... szerezz egyet te is kérdező.

"gyámság alá helyezteti az 5 éves gyermekünk"

Magyarországon szinte lehetetlen a gyermeket gyàmság alá helyezni/intézetbe adni ha legalàbb az egyik szülő igényt tart a gyermekre (és nevelèsre alkalmas)....

Én amellett vagyok, hogy válásnàl a fèrfiaknak ugyanolyan joguk van a gyerekre mint a nőknek, tehát egyetèrtek a közös felügyelettel, de ebben az esetben már attól félnék, hogy az exfèrj elviszi a gyerekeket egyik látogatása alkalmàval és sosem hozza vissza, vagy bosszúból rám tàmad. Egyàltalán nem mutat érdeklődő magatartást a gyerek irànyába.

Beszélgess egy klinikai pszichiáterrel, hátha tud tanàcsot adni, de én a leírás alapján ezt az embert a gyerek védelmében megpróbálnàm kizárni a nevelésből.

Ha vannak befolyásos ismerősei akkor jó ügyvédre lesz szüksèged, türelemre és temérdek pénzre: a bíróságon lehet addig fellebbezni, hogy ezek az ismerősök màr ne jelentsenek különbséget.

2019. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van házassági vagyonszerződésünk, így anyagiakról nem lesz vita.
2019. okt. 15. 15:03
 7/9 A kérdező kommentje:
Össze vissza beszél a férjem is. Először azt mondta, hogy rendben minden váljunk el, elfogadta a feltételeket. Most, hogy már költöznék jött elő ezzel, hogy gyámság alá helyezteti a gyermeket.
2019. okt. 15. 15:07
 8/9 anonim válasza:

Az #5-ös válaszoló vagyok, kérdezz már rà a férjednél, hogyha:

- neki is voltak alkalmi kapcsolatai

- tudott a viszonyodról

- kezdetben támogató volt

Akkor neki most úgy mik a céljai/ elképzelèsei? A pénz miatt aggódik, a kényelem fog neki hiànyozni (nem vezeted a háztartást), fèl hogy elveszed a gyereket, vagy csak irigy a boldogsàgodra?

Ha kapsz vàlszt akkor tudni fogod hogyan viszonyulj hozzá, ha nem mond semmit akkor közöld vele, hogy nem racionálisan viselkedik ès jelenleg ő nem beszámítható, hiszen mindkettőtök szabadabb lenne a válás után. Egyébként ha nincs vàlasz akkor feltételezheted, hogy nem etikusak az indokai, ha esetleg a "szeretlek" vàlasszal jön akkor kezeld úgy mintha nem mondott volna semmit. (mert ha tényleg szeretne és fontos lennél, akkor idàig nem fajultak volna a dolgok)

Nem leszek most népszerű: de amikor anyám vált sokat segített, hogy lemondott a gyerektartàsról, ha a férjed a pénzre hivatkozik és nem érdekli a gyerek, akkor fontolóra venném ezt a megoldást.

Jobb egy nyugodt élet mint néhány 20 ezresért rettegésben élni - mivel stabil vagy anyagilag.

Ja és csak szemèlyes vèlemèmy, de a kórhàzi túra utàn kiköltöztem volna a gyerekkel együtt, ez nem volt számodra lehetsèges? (nem bàntásból, csak nem értem van-e ilyenkor valami jogi akadàly ami miatt nem tanàcsos ezt megtenni)

2019. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert szeret, és nem akarja a gyereket elveszíteni. De erről soha egy szó nem volt! Még én kértem tőle , hogy ha lehet oldjuk meg , hogy minden nap találkozzanak. Ma délután megnyugtatott az ügyvédúr is. Ilyen nincs, hogy elvegye a gyereket. Hosszú per lesz az biztos , de a gyerek nálam marad. Köszönöm a választ!!!
2019. okt. 15. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!